خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 406964
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۴ - ۰۷:۲۸
نامه اعتراض یک مسئول در دولت احمدی نژاد به دولت روحانی
حسن مسلمی نائینی مدیرکل بورس دانشجویان در دولت دهم با ارسال نمابری به رسانه‌ها به اطلاعیه وزارت علوم واکنش نشان داد.
مسلمی نائینی نامه اعتراض یک مسئول در دولت احمدی نژاد به دولت روحانی
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

 

به گزارش گروه جام نیوز، حسن مسلمی نائینی مدیرکل بورس دانشجویان در دولت دهم با ارسال نمابری به رسانه ها به اطلاعیه وزارت علوم واکنش نشان داد.


متن این نمابر به شرح ذیل است:


بسمه تعالی
چندین ماه است که مدیران ارشد کشور با ادعای تخلف در فرآیند انتخاب بورسیه‌های زمان مسئولیت اینجانب، در کشور بحران ایجاد کرده‌اند و موجبات نگرانی مردم به‌ویژه بورسیه‌های عزیز را که مجموعه‌ای از نیروهای علمی و وفادار به نظام و انقلاب هستند فراهم آورده‌اند.

 

میان این بورسیه‌ها بیش از 1000 نفر از اعضای هیئت علمی مربی شاغل در دانشگاه‌های مناطق محروم کشور، دانشگاه آزاد اسلامی، مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی، سازمان‌ها و دستگاه‌های کشور مثل جهاد سازندگی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه‌های نظامی کشور، بیش از 130 نفر از فرزندان معظم شهدا، بیش از 700 نفر از ایثارگران و خانواده معظم آنها و 30 نفر از قهرمانان ملی و بین المللی کشور و اعضای برجسته و مؤثر فدراسیون‌های ورزشی و تعدادی از کارگردانان و هنرمندان کشور حضور دارند.

 

اخیراً نیز کمیته‌ای در وزارت علوم تشکیل شد و از اواخر شهریورماه 1393 تا کنون هرروز اعلام می‌دارد که گزارش این کمیته به اطلاع مردم خواهد رسید.


اکنون که در سفر کوتاه علمی در خارج از کشور به سر می‌برم، چند لحظه پیش در ملاقاتی که با تعدادی از دانشجویان داشتم که یکی از آنها فرزند شهید بوده از نزدیک شاهد نگرانی و روحیه ناامیدانه آنها از این حرکت و رفتار ضداخلاقی نسبت به آنها هستم. متأسفانه این برخوردها باعث شده است که در بازگشت بورسیه‌ها پس از اتمام تحصیلات نیز خللی ایجاد شود.

 

در صورتی که تاکنون تقریباً کلیه دانش آموختگان بورسیه پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات خود به‌رغم دارا بودن موقعیت ادامه تحقیق در قالب پسادکتری و یا کار در خارج از کشور به میهن عزیزمان بازگشته که این امر در طول تاریخ اعزام دانشجویی بی‌سابقه بوده است. از طرف دیگر متأسفانه تعدادی از عزیزانی نیز که از دانشگاه‌های خارج و یا داخل فارغ التحصیل شده‌اند، به‌دلایل واهی در دانشگاه‌ها به‌کار گرفته نمی‌شوند.

 

از آنجا که اخیراً چندین بار بالاترین مقام اجرایی کشور نیز به این مسئله پرداخته‌اند، لذا بنده چند سؤال داشته که امیدوارم پاسخی از جانب دولت داشته باشد.


1 ــ مسئولیت این‌همه تهمت، افترا و بی‌انصافی درحق کلیه عزیزان بورسیه در این دولت به‌عهده کیست؟


2 ــ آیا امکان بررسی موضوع توسط دستگاه‌های نظارتی وجود نداشته که به‌طور علنی خبر اعلام شده که بستری مناسب برای خبرگزاری‌های دشمن و دوستان بی‌اطلاع برای جوسازی علیه مدیران سابق و بورسیه‌ها فراهم نموده است؟


3 ــ ریاست محترم جمهور که خود توصیه به احترام و اکرام به ایثارگران داشته و به ملاقات با خانواده آنها می‌روند، آیا برخورد با خانواده محترم شهدا و ایثارگران بورسیه را درست می‌دانند؟


4 ــ پیام تبریک رئیس جمهور به هیئت‌های ورزشی برای موفقیت‌های آنها با ایجاد نگرانی بین تعدادی از افراد مؤثر در این موفقیت‌ها که هم اکنون مشغول به تحصیل بوده چگونه قابل توجیه است؟


5 ــ آیا بهتر نیست تلاش نماییم تا سطح علمی ورزشکاران واجد شرایط را در کشور ارتقا دهیم؟


6 ــ آیا اطلاع دارید در دوره مسئولیت حقیر در اداره‌کل بورس با دانشجویان عزیز چگونه برخورد می‌شد؟ و وضعیت این دوره با دوره قبل چگونه بوده است؟


7 ــ آیا اطلاع دارید تقریباً بیشتر مربیان واجد شرایط و آماده دانشگاه‌های دولتی کشور هم اکنون مشغول به تحصیل بوده و در آینده نزدیک هرم اعضای هیئت علمی مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور به‌ویژه در مناطق محروم کشور متحول خواهد شد.


8 ــ آیا اطلاع دارید با توجه به محدودیت‌هایی که جلوی تحصیل مربیان مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور وجود داشت تعداد زیادی از آنها به‌اجبار برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی می‌رفتند؟

 

3 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top