خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 406974
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۱۹:۰۰
تحقق درآمدهای مالیاتی گامی در راستای اقتصاد مقاومتی
رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی فارس گفت: تحقق درآمدهای مالیاتی بزرگ‌ترین گامی است که می‌توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت.
اقتصاد مقاومتی تحقق درآمدهای مالیاتی گامی در راستای اقتصاد مقاومتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمدحسین مبشری بعدازظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس اظهار داشت: مهم‌ترین اصل در اقتصاد مقاومتی دست یافتن به اقتصادی مردم بنیان و دانش‌بنیان است و از این رو رشد اقتصادی پویا با حرکت به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود.

وی افزود: کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و مدیریت الگوی مصرف دو مؤلفه دیگر در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی است و در این زمینه باید ضعف فرهنگی در مصرف کالاهای داخلی برطرف شود.

* خرید کالاهای داخلی توسط ادارات قانون است

مبشری ادامه داد: در حال حاضر بخشنامه‌ای توسط دولت ارائه شده و ما نیز آن را به واحدهای ذیحسابی دستگاه‌ها بخشنامه کردیم که تا جایی که مقدور است در خرید ضروریات دستگاه‌ها از کالای داخلی استفاده شود و اگر خلاف این روند عمل شود، قابل پیگیری است.

کارآفرینی و حفظ وحدت و همبستگی میان مسئولان و آحاد مردم دو مورد دیگر بود که مدیرکل اقتصاد و دارایی فارس در راستای حرکت به سمت اهداف اقتصاد مقاومتی مهم برشمرد و گفت: اصلاح نظام درآمد مالیاتی، بهبود زمینه جذب منابع خارجی و اصلاح ساختار استقرار نظام گمرک بر عهده ما بوده و در این زمینه برنامه‌هایی را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری 105 درصد تحقق درآمدهای مالیاتی داشته‌ایم که از برنامه مصوب جلوتر است.

به گفته وی، در استان فارس بستر استقرار گمرک نوین اجرایی شده و برنامه جامع مالیاتی تا پایان سال کامل و اجرایی می‌شود.

مبشری سپس عنوان داشت: شناسایی پایه‌های علمی مالیاتی، افزایش کارآیی در وصول مالیات و کاهش فرار مالیاتی دیگر مواردی است که در دستور کار اداره اقتصاد و دارایی این استان قرار گرفته و برای نصب سامانه‌های فروش برنامه‌هایی در دست اجرا است که منجر به کاهش فرار مالیاتی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده چند سالی است در کشور اجرا شده و در سال‌های اخیر هر سال باید درصد ارزش افزوده افزایش یابد و امسال از این افزایش، درصدی به حوزه سلامت اختصاص یافته است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی فارس اضافه کرد: تاکنون مالیات مستقیم ما 75 درصد از کل درآمدها بود که در حال حاضر سهم مالیات بر ارزش افزوده بیشتر شده و لازم است که این رویه حفظ شود.

ارتقای شاخص سلامت اداری و توسعه خدمات الکترونیکی دیگر مواردی بود که مورد تأکید وی قرار گرفت و در ادامه اظهار داشت: اطلاع‌رسانی به مردم در مورد هزینه‌کرد درآمدهای وصول شده نیاز به کمک رسانه‌ها صداوسیما دارد، چراکه اگر مردم بدانند مالیات آنها برای خودشان هزینه می‌شود همکاری بیشتری خواهند داشت./فارس/110
 

0 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top