خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 406988
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۰۸/۳ - ۱۸:۳۶
وضعیت غلط قرار گرفتن بدن
اگر تاکنون نسبت به پاسچر یا وضعیت بدن خود بی تفاوت بوده اید باید بدانید که وضعیت غلط قرار گرفتن بدن می‌تواند آسیبهای جدی به شما وارد کند و باید آن را اصلاح کنید !
گردن وضعیت غلط قرار گرفتن بدن
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

امام علي - عليه السّلام - فرمود: آب باران بياشاميد؛ زيرا كه پاك كننده بدن از امراض و ناراحتي ها است.

 

ایستادن غلط

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، با گذشت زمان ایستادن غلط صدمات جدی به ستون فقرات ، شانه ها ،باسن و زانوانتان وارد می کند.در حقیقت این کار می تواند با ایجاد سلسله ضعف ساختاری موجب درد کمر و مفاصل شده ، انعطاف بدنی را کاهش دهد و عضلات را به خطر اندازد که همگی توانایی شما را در سوزاندن چربی و عضله سازی کاهش می دهد.

 

 

بدتر از همه ،ایستادن غلط می تواند باعث فشار بر عصب ها شود.حرکات و جابجایی های حاصل از تغییر شکل ستون فقرات می تواند عصب‌های اطراف آن را تحت فشار قرار دهد.از آنجایی که اعصاب متصل به ستون فقرات تا سرتاسر بدن می آیند ، تحت فشار قرار گرفتن آنها نه تنها باعث کمر درد و درد گردن می شود ؛ بلکه در سایر نقاط بدن که به نظر غیر مرتبط می باشند هم ایجاد درد می کند.

 

شانه‌های افتاده

مشکل: به دلیل ضعف مفاصل sternoclavicular ، بدن از ماهیچه های پکتوریس کوچک برای رفع ضعف استفاده می کند.این کار باعث جلو آمدن شانه ها می شود.با جلو آمدن شانه ها ، بخش بالایی سینه برای کمک به سینه ها در برابر گردن وارد کار می شود.هم چنین یک رابطه بین ستون فقرات و جناق وجود دارد.تمرین زیرکمک می کند تا نقص عضلات ایستایی را جبران کند.

راه حل :رو به زمین خوابیده و دستان خود را در حالت دست تکان دادن با زاویه 90 درجه قرار دهید.بدون تغییر زاویه آرنج ، هر دو دست خود را با نزدیک کردن سرشانه ها به هم و عقب دادن آنها بلند کنید.این حالت را 5 ثانیه حفظ کنید.این یک حرکت بود که باید در 2 یا 3 نوبت در روز و هربار 12 مرتبه انجام شود.رفع افتادگی با تمرین عضلات ایستایی که در زیر عضلات سرتاسری قرار دارند ممکن می شود.

 

گودی کمر

مشکل : کمبود پشتیبانی از سوی عضلات عرضی شکم و عدم ایستایی 2 مهره پایینی ستون فقرات که منجر به بالا آمدن عضلات باسن (سوئوس و ایلیاکوس) می شود.به دلیل کشیدگی ، عضلات مفصلی ران هم دچار ضعف می شوند.

 

راه حل : روی زانوی چپ خود زانو بزنید درحالی که کف پای راست شما روی زمین و زانوی راست شما خمیده باشد.خود را به جلو فشار دهید تا جایی که در عضلات ران چپ احساس کشیدگی کنید.عضلات سمت چپ باسن را سفت کنید تا احساس کشیدگی را به راحتی در جلوی ران خود احساس کنید.دست چپ خود را به سمت بالا دراز کرده و در همان حالت به سمت راست بکشید.این حالت را 30 ثانیه حفظ کنید.برای هر سمت بدن این مراحل را 3 بار انجام دهید.

 

 

آی بانو / 2020

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top