خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 25, 2019
 
کد خبر: 454908
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ - ۰۹:۵۳
خبرگزاری‌های روسیه اطلاع دادند:
اعتراف یک مظنون به شرکت در قتل منتقد پوتین
خبرگزاری‌های روسیه اطلاع دادند که خانم ناتالیا موشنیکوا روز یکشنبه (۱۷ اسفند/ ۸ مارس) اعلام کرده است که یکی از متهمان دستگیر شده، به شرکت در قتل بوریس نمتسوف، از منتقدان اصلی پوتین، اعتراف کرده ‌است.
 متهم به شرکت در قتل بوریس نمتسوف اعتراف یک مظنون به شرکت در قتل منتقد پوتین
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز،  ناتالیا موشنیکوا، یکی از قضات دادگاه مسکو، روز یکشنبه اعلام کرد که یکی از متهمان دستگیر شده، به شرکت در قتل بوریس نمتسوف اعتراف کرده ‌است. تاکنون پنج نفر در ارتباط با این قتل دستگیر شده‌اند.‌
 

خبرگزاری‌های روسیه اطلاع دادند که خانم ناتالیا موشنیکوا روز یکشنبه (۱۷ اسفند/ ۸ مارس) اعلام کرده است که یکی از متهمان دستگیر شده، به شرکت در قتل بوریس نمتسوف، از منتقدان اصلی پوتین، اعتراف کرده ‌است.

 

به نوشته وب سایت دویچه وله، ولادیمیر مارکین، رئیس کمیسیون تحقیق قتل بوریس نمتسوف، صبح یکشنبه (۱۷ اسفند/ ۸ مارس) با اعلام دستگیری پنج مظنون به قتل بوریس نمتسوف، از منتقدان اصلی ولادیمیر پوتین، گفته بود، دو نفر از این افراد در "برنامه ریزی و اجرای قتل" بوریس نمتسوف دست داشته‌اند.

 

 

 

 

خبرگزاری فرانسه نیز روز یکشنبه گزارش داد که آلبرت باراخویف، رئیس شورای امنیت جمهوری خودمختار اینگوش، در همین رابطه به خبرنگار خبرگزاری روسی ریا نووستی گفته است که دو نفر از مظنونان دستگیر شده، از شهروندان چچن هستند و یکی از آنها برادر فردی است که روز شنبه در همین رابطه دستگیر شده است.

 

گفته می‌شود هر پنج مظنون دستگیر شده مرد هستند. از این تعداد دو نفر با هم برادرند و یک نفر سال‌ها در خدمت پلیس چچن بوده است. مقامات مسئول قرار است روز یکشنبه (۱۷ اسفند / ۸ مارس) در رابطه با حبس یا آزادی دو مظنون تصمیم‌گیری کنند.

 

الکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت روسیه روز شنبه (۷ مارس/۱۶ اسفند) از بازداشت دو مرد در ارتباط با قتل بوریس نمتسوف خبر داده بود. بورتنیکوف نام این دو مظنون را "زائر دادایف و انزور گوباشف" اعلام کرده است.

 

در همین راستا وب سایت رادیو زمانه نیز با پوشش این خبر آورده است: پس از ۹ روز تحقیقات سرانجام دادگاهی در مسکو اعلام کرد یکی از کسانی که در ارتباط با قتل بوریس نمتسوف دستگیر شده به شرکت در این قتل اعتراف کرده است.

 

 

 

ناتالیا موشنیکووا، قاضی دادگاه گفته است شواهد علیه این فرد به اندازه کافی وجود دارد.

 

اینکه به چه شکل این مرد در قتل نمتسوف شرکت داشته و چه کسی در پشت ماجرا بوده هنوز روشن نیست.

 

دادگاه حکمی علیه فرد مزبور صادر کرد و او تا تاریخ  ۲۸ آوریل در بازداشت باقی خواهد ماند.

 

 

 

 

بوریس نمتسوف ۵۵ ساله که در گذشته معاون نخست‌وزیر روسیه بود، یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های کلیدی مخالف دولت و سیاست‌های ولادیمیر پوتین به شمار می‌آمد. او شامگاه ۲۷ فوریه بر روی پلی در مسکو توسط فردی ناشناس به ضرب چهار گلوله کشته شد.

 

*قتل چهره‌ی سرشناس اپوزیسیون

سازمان اطلاعات روسیه از جمله این فرضیه را دنبال می‌کند که آدم‌کشان حرفه‌ای اجیر شده‌اند تا با این قتل فضای داخلی روسیه را ملتهب کنند. الکساندر بورتنیکوف، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت روسیه گفته است که کمیته‌ی تحقیق فرضیه‌های مختلفی را برای قتل این چهره‌ی سرشناس اپوزیسیون روسیه دنبال می‌کند.

 

گفته می‌شود که مقامات امنیتی در چهار جهت برای یافتن آمران و عاملان قتل تحقیق می‌کنند. نخستین ظن ماموران امنیتی در کشتن نمتسوف متوجه مخالفان دولت روسیه است، یعنی نیروهای اپوزیسیون یا دستگاه‌های اطلاعاتی غرب که گویا قصد داشتند با کشتن بزرگ‌ترین منتقد پوتین، رئیس جمهور روسیه را بدنام کنند و به دردسر بیاندازند.

 

 

103

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top