خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ الخميس ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩ Thursday, August 16, 2018
 
کد خبر: 459070
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۴
منامه پست؛
مذاکرات هسته ای، همپیمانان عرب آمریکا را ناکام گذاشت
«پیروزی های ایران در برابر غرب و استبداد حاکمان خلیج (فارس) تمام معادله ها را به هم ریخت، معادلات جدیدی را رقم زد و دشمنان مقاومت را غافلگیر کرد و بدین ترتیب محور مقاومت منطقه توانست خسارت های فراوانی به جنبش های افراطی و حامیان انها وارد کند.»
عربستان و ایران مذاکرات هسته ای، همپیمانان عرب آمریکا را ناکام گذاشت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه خبری "منامه پست" گزارش داد: «اتفاقات این روزها در منطقه اتفاقاتی عادی نیست و همه می دانند با افزایش تنش ها پرونده های راهبردی منطقه بحرانی تر خواهد شد. نباید از این واقعیت غافل بود که تمام این اتفاقات در دایره درگیری در دو جبهه است؛ یک جبهه به دنبال بازگشت ثبات به منطقه عربی و جبهه دیگر تلاش می کند آتش فتنه و درگیری منطقه را شعله ور تر کند.»
 

 

این سایت بحرینی در ادامه گزارش داد: «جریان هایی افراطی با حمایت و پشتیبانی غرب و برخی کشورهای عربی، منطقه را به  بحران کشانده است. در ابتدا این حمایت ها موجی از هراس و وحشت در ملت های منطقه ایجاد کرد که همین امر باعث رشد و گسترش سریع آنها بر مناطق وسیعی شد.

 

 

اما پیروزی های ایران در برابر غرب و استبداد حاکمان خلیج (فارس) تمام معادله ها را به هم ریخت، معادلات جدیدی را رقم زد و دشمنان مقاومت را غافلگیر کرد و بدین ترتیب محور مقاومت منطقه توانست خسارت های فراوانی به جنبش های افراطی و حامیان انها وارد کند و آنها را از بسیاری از مناطق اشغال شده خارج نماید.

 


بدین ترتیب اتفاقات و پیروزی های سوریه در عراق نیز تکرار شد چون سناریو عراق نیز کاملا مشابه سناریو سوریه بود و همان حماقت ها در عراق نیز تکرار شده بود و نتیجه ها نیز مشابه بود و به شکست جنبش های تروریستی افراطی وابسته به غرب و کشورهای خلیج (فارس) و عربستان منجر شد.»

 


 
این سایت خبری در ادامه افزود: «این شکست های پی در پی مانعی برای گسترش نفوذ عربستان در منطقه شد که به دنبال آن آمریکا در سیاست های خود به طور اساسی تجدید نظر کرد و از این رو تصمیم گرفت با محور پیروز منطقه وارد گفتگو شود. این امر باعث شد تا عربستان احساس شکست و زیان کند.

 


گفتگوی ایران و آمریکا حامیان تروریسم و افراطی گری ها در منطقه را نگران کرد و مقامات عربستان را در تنگنا قرار داد. عربستان بنا ندارد وجود ایران مقتدر را در منطقه بپذیرد و از سویی نمی تواند با اراده آمریکا برای گفتگو با ایران و رسیدن به توافق نهایی مقابله کند.»

 


این سایت خبری در پایان گزارش داد: «عربستان می داند با اینکه عنوان این گفتگوها برنامه هسته ای ایران است، اما شامل پرونده های مهم منطقه نیز می شود همین موجب نگرانی و هراس ریاض شده چون عربستان همواره به دنبال بحرانی کردن اوضاع منطق و دامن زدن به خونریزی است و این توافق خواهد توانست مانع بزرگی برای برنامه های فتنه جویانه عربستان در منطقه باشد.»

 

 

 

 

 

512
 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top