خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 459119
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۱
گزار ش المیادین از لوزان؛
فشار و مقاومت طرف های مذاکره در لحظات آخر
یک مسئول بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا گزارشهای مبنی بر گفتگو بر سر پیش نویس توافقنامه میان قدرتهای جهان و ایران درباره برنامه هسته ای این کشور را تکذیب کرد.
مذاکرات لوزان سوئیس فشار و مقاومت طرف های مذاکره در لحظات آخر
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، شبکه "المیادین" در گزارشی از لوزان سوئیس اعلام کرد در آخرین لحظات مذاکرات هسته ای ایران و طرفهای مقابل سقف مطالبات و فشارها و مقاومت ها افزایش می یابد و چاره کار رضایت دادن به راه حلی میانه و مرضی الاطراف است.

 


بنا بر این گزارش، یک مسئول بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا گزارشهای مبنی بر گفتگو بر سر پیش نویس توافقنامه میان قدرتهای جهان و ایران درباره برنامه هسته ای این کشور را تکذیب کرد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده بودند که در مذاکرات هسته ای لوزان پیشرفت هایی صورت گرفته است. کری همچنین از وجود مسائل سخت در این مذاکرات سخن گفته بود.

 


موسی عاصی خبرنگار این شبکه در لوزان سوئیس گفت: پنجمین روز از مذاکرات هسته ای در لوزان سوئیس همچنان در پشت درهای بسته جریان دارد و همچنان محرمانه است اگرچه کری و ظریف مطالب کوتاهی درباره پیشرفت های جزئی بیان کرده اند و همواره تاکید کرده اند که مذاکرات بسیار پیچیده است و نیاز به راه حل دارد.

 


این شبکه در ادامه اظهارات عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران را درخصوص نهائی نبودن توافقات صورت گرفته پخش کرد.

 


کاملیا انتخابی فرد روزنامه نگار از لوموند دیپلماتیک نیز به خبرنگار این شبکه درلوزان گفت: منشاء مهمترین تحریم های اعمال شده علیه ایران شورای امنیت است. ایرانی ها خواستار لغو این تحریم ها هستند تا بتوانند به اقتصادشان رونق دهند. اما غرب پیش از لغو تحریم ها در انتظار گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی است تا اطمینان حاصل کند که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است.

 

 


این شبکه افزود: با پیوستن هیئت فرانسوی به مذاکرات زبان تند و افزایش سطح مطالبات به مذاکرات باز گشت و آمریکائی ها مجددا بر خودداری از امضای توافقنامه بد با ایرانی ها تاکید می کنند.

 


کریستین شنو روزنامه نگار فرانسوی به خبرنگار این شبکه گفت: از زمان آغاز این مذاکرات، مواضع فرانسه حتی از آمریکائی ها تندتر بوده است. پاریس خواستار توافقنامه ای است که برنامه هسته ای ایران را محدود سازد و توانسته است توافقنامه موقت ژنو را به تعویق بیندازد. اکنون این مذاکرات به مرحله نهائی رسیده و اوضاع تغییر کرده است. ما با داعش و بحرانهای اقتصادی روبرو هستیم لذا برای فرانسه دشوار است که بخواهد در برابر جامعه بین المللی بایستد و این مذاکرات را به بن بست بکشاند.

 


المیادین افزود: با وجود چنین فضاهایی ارنست مانز وزیر انرژی آمریکا پس از حل بسیاری از مسائل فنی احساس رضایت می کرد و تصمیم گرفت ناهارش را در یکی از رستورانهای مقابل دریاچه لوزان صرف کند.

 


خبرنگار المیادین افزود:در آخرین لحظات مذاکرات هسته ای ایران و طرفهای مقابل سقف مطالبات و فشارها و مقاومت ها افزایش می یابد و چاره کار رضایت دادن به راه حلی میانه و مرضی الاطراف است.

 

511

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top