خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٢ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 14, 2018
 
کد خبر: 459405
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۱/۲ - ۰۹:۴۸
در پی افزایش خشونت ها علیه اقلیت های قومی و مذهبی؛
تظاهرات انگلیسی ها علیه نژاد پرستی
بسیاری از سازمان دهندگان تظاهرات علیه نژاد پرستی در انگلیس اخیرا نسبت به افزایش تنفر، نژاد پرستی و اسلام هراسی در انگلیس هشدار داده بودند.
تظاهرات انگلیسی ها علیه نژاد پرستی تظاهرات انگلیسی ها علیه نژاد پرستی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

                                          

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، هزاران تن از مردم انگلیس علیه آنچه به زعم آنها افزایش نژاد پرستی و فاشیسم در سراسر اروپاست، تظاهرات کردند.

 

این تظاهرات از سوی گروه‌های مخالف نژاد پرستی سازماندهی شده و هدف از برگزاری آن گرامیداشت روز مخالفت با نژاد پرستی بود.

 

روز مخالفت با نژاد پرستی در گرامیداشت قربانیان کشتار سال 1960 در شهر «شارپ ویل» آفریقای جنوبی اعلام شد. 69 معترض صلح جوی مخالف آپارتاید در 21 مارس 1960 در این شهر کشته شدند.

 

سال گذشته بیش از ده هزار نفر در تظاهرات در لندن شرکت کردند و خواستار انجام اقداماتی در زمینه توقف نژاد پرستی شدند.

 

به گزارش پرس تی وی، سازمان دهنده اصلی این تظاهرات در انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «از آلمان تا یونان و شهر فرگوسن، افرادی که خواهان جامعه عاری از نژاد پرستی هستند، می‌گویند نژاد پرستی بس است. شمار کثیری از مردم برای مخالفت با جنبش پگیدا در آلمان و جنبش نئونازی فجر طلایی در یونان و همچنین اعتراض به نژاد پرستی سازمانی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان تظاهرات کردند.»

 

در لندن معترضان در مقابل ساختمان بی.بی.سی گرد هم آمدند تا به سوی میدان ترافالگار واقع در نزدیکی پارلمان راهپیمایی کنند. بنرهایی که آنها در دست داشتند حاوی شعارهای مختلفی بود از جمله «اسلام هراسی ممنوع»، «زندگی مسلمانان مهم است»، « از فرگوسن تا لندن زندگی سیاهپوستان مهم است».

 

خبرنگار پرس تی‌وی در ادامه افزود: «مردم از رسانه‌های اصلی ناامید هستند؛ نه به دلیل موضوعاتی که این رسانه‌ها پوشش می‌دهند بلکه به دلیل مسائلی که از پوشش آنها خودداری می‌کنند. به عنوان مثال رسانه‌های اصلی، موضوع تیراندازی به سه دانشجوی مسلمان در چپل هیل [در کارولینای شمالی] را پوشش ندادند.»

 

 

106

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top