خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 459551
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۱/۲ - ۱۸:۲۴
در مطالعه ای جدید مشخص شد؛
عامل اضافه وزن افراد چاق
طبق یک مطالعه جدید، عدم توانایی بیولوژیکی در ایجاد گرمای کافی در مرکز بدن می تواند با اپیدمی چاقی در ارتباط باشد.
چاقی عامل اضافه وزن افراد چاق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از مهر، در این مطالعه جدید مشخص شد که چاقی با کاهش قابل توجه دمای بدن در طول ساعات روز مرتبط است. موضوع «دلیل نقص ترموژنیک روزانه در چاقی»، دومین عنوان مهم مجله «کرونوبیولوژی اینترنشنال» است.

 

«فرانچسکو پورتالوپی» سردبیر این مجله توضیح می دهد که کاهش توانایی افراد چاق در مصرف انرژی همانند گرما در مقایسه با افراد لاغر می تواند منجر به اضافه وزن سالانه در بلندمدت (حدود 2 کیلوگرم) شود که البته به سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد.

 

در این مطالعه برای فهم عدم تعادل بین جذب و مصرف انرژی، مسئله چاقی با مقایسه دمای بدن افراد چاق با افراد لاغر جزء گروه کنترل سالم مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت این نتیجه گیری حاصل شد که کاهش قابل توجه دما بسیار در بین افراد چاق شایع و متداول است. به عقیده محقق این مطالعه، این نقص بیولوژیکی می تواند افراد را مستعد چاقی کند.

 

دکتر «پیترو کورتلی»، یکی دیگر از محققان این مطالعه، عنوان می کند: «از آنجایی که دمای مرکزی بدن نشان دهنده میزان مصرف انرژی است، نتایج حاصل از این مطلعه بیانگر آن است که نقص ترموژنیک روزانه می تواند نقش اساسی در اضافه وزن افراد چاق داشته باشد.»

 

«کورتلی» با تاکید بر اهمیت مطالعه، قویا از احتمال هدف درمانی جدید برای معالجه چاقی حمایت می کند. به گفته «پورتالوپی»، این مطالعه می تواند شیوه های بسیار مبتکرانه ایی را در راستای درمان چاقی ایجاد کند.

 

2013

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top