خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠ Friday, April 26, 2019
 
کد خبر: 474953
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۸
سالاری به تسنیم خبر داد
«انسان ۲۵۰ ساله» مهمان انگلیسی و فرانسوی‌زبان ها
معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع) از آغاز توزیع ترجمه کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» در کشورهای انگلیسی، فرانسه و هوسایی زبان خبر داد.
جلد انسان 250 ساله 
«انسان ۲۵۰ ساله» مهمان انگلیسی و فرانسوی‌زبان ها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، محمد سالاری، معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به برنامه‌های این واحد برای توزیع ترجمه تعدادی از آثار در ارتباط با اهل بیت(ع) در دیگر کشورها گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور ارائه منابع اصیل به مسلمانان و غیر مسلمانان برای شناخت بهتر از دین مبین اسلام و استفاده از مآخذ اصلی در این رابطه، اقدام به برگردان تعدادی از آثار مرتبط با فرهنگ غنی اهل بیت(ع) کرده که از جمله این موارد ترجمه «انسان 250 ساله» است.
 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، وی ادامه داد: این کتاب دربردارنده سخنرانی‌ها و بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سیر زندگی و مبارزاتی ائمه اطهار(ع) در دوره‌های مختلف است که انتشارات صهبا آن را به چاپ رسانده است. معاونت امور بین الملل مجمع با توجه به محتوا یغنی کتاب تصمیم به انجام برگردان کتاب به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و هوسایی کرده است. چاپ این آثار در کشور لبنان انجام و توزیع آن نیز در کشورهای مقصد آغاز شده است.
 

سالاری با اشاره به ویژگی‌های ترجمه‌های انجام شده یادآور شد: ترجمه این کتاب به سه زبان مذکور توسط طلبه‌های آشنا با دین اسلام و فرهنگ اهل بیت(ع) که زبان‌های مقصد، زبان مادری آنها است، انجام شده است. از این جهت مترجم تلاش کرده تا فحوای کلام به درستی منتقل شود و در عین حال ترجمه قابل درک باشد.
 

«انسان 250 ساله» شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه(ع)، از پیش از انقلاب تا سال 1389 است. عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام منور مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه(ع) است. علت این نامگذاری بر روی زندگی ائمه(ع)، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است.
 

این کتاب شامل 17 فصل است که نحوه چینش عناوین فصل‌ها، به صورت ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. محتوای این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه(ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد. لذا آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان محترم با تاریخ زندگی ائمه، تنفس در فضای انسان 250 ساله را دلنشین تر می کند.

 

115

 

1 نظر
کلیدواژه ها:
اهل بیت  |  فرهنگ  |  کتاب  |  تاریخ  |  رهبری  |  انگلیسی  |  رهبر  |  فرانسه  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top