خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ الجمعة ١٠ المحرّم ١٤٤٠ Friday, September 21, 2018
 
کد خبر: 476164
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۹:۰۲
با وجود بدهی بانکسنگین هدایتی
شرکت استیل آذین مشکلی برای خریدن پرسپولیس ندارد
با وجود بدهی بانکی سنگین هدایتی، شرکت استیل آذین مشکلی برای در اختیار گرفتن پرسپولیس ندارد.
لوگوی پرسپولیس شرکت استیل آذین مشکلی برای خریدن  پرسپولیس ندارد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، احمدرضا براتی، کارشناس حقوقی که در حوزه ورزش فعالیت زیادی دارد، رد اهلیت شرکت استیل آذین از سوی سازمان خصوصی سازی را غیرقانونی می‌داند.


سازمان خصوصی‌سازی به خاطر بدهی بانکی حسین هدایتی، شرکت استیل آذین را به اهلیت نشناخته است.


با وجود اینکه حسین هدایتی مدعی است سهامی در شرکت استیل آذین ندارد، براتی به ماده‌ای از قانون اشاره می‌کند که اگر هم هدایتی سهامدار شرکت باشد، باز هم سازمان خصوصی‌سازی نباید بدهی او را به شرکت ربط بدهد.


براتی در این خصوص می‌گوید: برابر مقررات قانون تجارت و اصول حقوقی ، شرکت‌ها به‌عنوان اشخاص حقوقی موضوع ماده 588 قانون تجارت دارای شخصیتی هستند که مستقل از اعضای تشکیل دهنده آن است . به این معنا که دارایی و دیون و تعهدات شرکت کاملا مستقل از دارایی و تعهدات سهامداران و مدیران است و ارتباطی با هم ندارند. با این حساب ، رد صلاحیت شرکت استیل آدین به فرض بدهکاری یک یا چند سهامدار آن ، غیر قانونی به نظر می‌رسد .


هدایتی در حالی مدعی است که جزو سهامداران استیل آذین نیست و نباید بدهی بانکی او را در نظر بگیرند که گفته می‌شود بدهی‌های او به عنوان موسس شرکت، باید مدنظر سازمان خصوصی سازی قرار بگیرد.


با این اوصاف، ماده‌ای که حقوقدان ورزشی کشورمان به آن اشاره کرده نشان می‌دهد ی با وجود بدهی بانکسنگین هدایتی شرکت استیل آذین مشکلی برای در اختیار گرفتن پرسپولیس ندارد.


باید دید مدیران سازمان خصوصی‌سازی این موضوع را قبول خواهند کرد؟ و در صورت قبول، هدایتی را برنده این مزایده معرفی می‌کنند یا خیر؟


چرا که هدایتی و دوستانش معتقدند سازمان خصوصی‌سازی تنها به این دلیل اهلیت آنها را رد کرده که بهنام پیشروی کیش مبلغ شرکت در مزایده را دیر واریز کرده و قادر به شرکت در مزایده نبود. آنها می‌گویند اگر چنین مشکلی برای بهنام پیشرو وجود نداشت، بحث اهلیت هم پیش نمی‌آمد و پرسپولیس را به خاطر پیشنهاد بالاتر بهنام پیشرو، به این شرکت واگذار می‌کردند!

 

بانک ورزش

450

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top