خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 17, 2019
 
کد خبر: 520680
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۴ - ۱۴:۴۵
رئیس قوه قضائیه:
گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند
رئیس قوه قضائیه گفت: ارزیابی ها از مذاکرات هسته ای باید منصفانه باشد و همه باید از دستاوردهای این توافق استقبال کنیم.
آملی لاریجانی گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی افزود: مجموع آنچه که در این مذاکرات به دست آمده است باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود و اگر ارزیابی های ما غیر واقعی و بر خلاف مصالح ملی باشد تبعاتی خواهد داشت.

 

وی گفت: در این توافق پذیرفته شده است که 5 هزار سانتریفیوژ در کشور غنی سازی را ادامه دهد و هزار سانتریفیوژ نیز در فردو کار تحقیقاتی داشته باشد که این‌ها مسائلی است که غرب و آمریکا پیش از این نمی پذیرفتند.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: البته این نپذیرفتن ها ظالمانه و تحمیلی بود و آنها حق چنین کاری را نداشتند.

 

وی گفت: اینکه گفته می شود این توافق دستاوردی نداشته بدبینانه و غیر منصفانه است اما از سوی دیگر محدودیت‌هایی هم در این توافق تحمیل شده است.

 

آیت الله آملی لاریجانی با تشکر از تیم مذاکره کننده و به ویژه از مقام معظم رهبری که با عنایات و توجهات خاص در این موضوع نظارت دقیق داشتند، افزود: ذوق زدگی هم در این خصوص نباید داشته باشیم زیرا محدودیت‌های سنگینی را در همین توافق نامه از لحاظ تعداد سانتریفیوژها، تحقیق و توسعه و نوع سانتریفیوژها پذیرفته ایم.

 

وی گفت: گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند چرا که این مسئله ملی است و همه باید از دستاوردهای آن استقبال کنند.

 

رئیس دستگاه قضا افزود: به هیچ وجه بنا نیست این توافق مسیری برای تسهیل دسترسی بیگانگان به مقوله های امنیتی و نظامی ما باشد و هر گونه کوتاهی در این مسیر نابخشودنی است.

 

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد: امریکایی ها و  غرب در صدد جبران رفتارهای نادرست گذشته خود باشند.

 

وی گفت: البته سخنان ، خیال پردازی ها و رجزخوانی برخی مقامات امریکایی نشان می دهد که آنها بنای تجدید نظر در رفتارشان را ندارند و ما به آنها توصیه می کنیم که از رفتار گذشته خود پند بگیرند.

 

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به حوادث سیل و طوفان اخیر کشور اشاره کرد و با تسلیت به خانواده های داغدار این حوادث گفت: در این گونه موارد باید تدبیر انسانی داشته باشیم.

 

وی افزود: ‌برخی ساخت و سازهای غیر مجاز، جنگل زدایی ها و تصرف در بستر رودخانه ها موجب می شود خسارات ناشی از سیل افزایش یابد و ما در سیل اخیر شاهد فرو ریختن چندین ساختمان چندین طبقه در بستر رودخانه بودیم.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه‌های نظارتی باید وظایف نظارتی خود را تشدید کنند و مردم هم همکاری هایشان را افزایش دهند.

 

آیت الله آملی لاریجانی افزود: دستگاه قضایی هم می تواند از طریق سازمان بازرسی کل کشور ورود کند و این سازمان باید دستگاه‌های نظارتی را که کوتاهی می کنند مواخذه کند.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: دادستان ها هم می توانند به عنوان مدعی العموم ورود کنند تا شاهد ساخت و ساز های غیر مجاز نباشیم.

 

نهادهای بین المللی سعودی‌ها را به پای میز محاکمه بکشانند  

 

رئیس قوه قضائیه گفت: محافل و نهادهای بین المللی باید سعودی ها را به پای میز محاکمه بکشانند.

 

آیت الله صادق آملی لاریجانی با محکومیت حوادث یمن،‌ این جنایات سعودی‌ها در یمن را غیر انسانی و مصداق جنایت های جنگی خواند و افزود: حمله به مردم بی پناه و سرنگونی آثار فرهنگی از مصادیق جنایات جنگی است.

 

وی گفت: سعودی ها باید بدانند که دیر یا زود باید پاسخگوی این جنایاتشان باشند و این طور نیست که اگر دو صباحی قدرت حملات هوایی را دارند همیشه این موضوع بماند.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: سعودی ها بر حسب برخی گزارش ها در فکر این بودند که شش روزه موضوع را در یمن فیصله دهند اما نتوانستند.

 

آیت الله آملی لاریجانی گفت: شیعیان و اهل تسنن یمن مصمم و علاقمند به ملیت و سرزمین خود هستند و هیچ گاه حاضر نخواهند شد تحت سیطره سعودی ها درآیند و افراد دست نشانده را به عنوان رئیس جمهور بپذیرند.

 

رئیس دستگاه قضا افزود: سعودی ها باید از اشتباهات خود دست بردارند و جنایت‌های انسانی را کنار بگذارند.

 

 

106

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top