خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ١٠ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 22, 2018
 
کد خبر: 522362
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۶ - ۰۷:۲۰
وزیرسابق ارشاد
بعید است اصلاح‌طلبان میدان‌دار انتخابات مجلس باشند
سیدمحمد حسینی با بیان اینکه تردیدی وجود ندارد که در انتخابات مجلس هماهنگی کامل میان اصول‌گرایان را شاهد خواهیم بود گفت: بعید است اصلاح‌طلبان میدان‌دار انتخابات مجلس باشند.
. بعید است اصلاح‌طلبان میدان‌دار انتخابات مجلس باشند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سیدمحمد حسینی عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به لزوم وحدت اصول‌گرایان و احتمال بازگشت فتنه‌گران به مجلس آینده، اظهار داشت: از سال 82 به مدت یک دهه انتخابات شوراهای اسلامی شهر، ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی با پیروزی اصول‌گرایان همراه بود و حتی در سال 84 علیرغم تفرقه و تعدد کاندیداهای اصول‌گرایان در مرحله اول، جریان اصول‌گرا در دور دوم از یک کاندیدا حمایت کرد و پیروز شد.

 

وی ادامه داد: ما یک دهه شاهد پیروزی اصول‌گرایان بوده‌ایم و فقط در انتخابات سال 1392 اصول‌گرایان پیروز نشدند که این مسئله آسیب‌شناسی و بلافاصله جلسات متعددی برای این منظور برگزار شد و دلیل عمده این موضوع به اختلافات ایجاد شده در میان طیف‌های مختلف اصول‌گرا باز می‌گشت، چراکه آنها یکدیگر را تضعیف کردند و در نتیجه رقیب اصول‌گرایان توانست، موفق شود.

 

عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا افزود: در حقیقت قدرت، توان و پایگاه اجتماعی رقیب اصول‌گرایان منجر به پیروزی آنها نشد، بلکه تفرقه میان اصول‌گرایان موجب شد که رقیب آنها به پیروزی دست یابد و هم‌اکنون نیز اصول‌گرایان به این موضوع و آسیب پی برده‌ و جلسات فراوانی در این زمینه برگزار شده است.

 

حسینی با بیان اینکه تردیدی وجود ندارد که ما در انتخابات مجلس هماهنگی کامل میان اصول‌گرایان را شاهد خواهیم بود، گفت: اگر هم هماهنگی میان اصول‌گرایان صددرصد نباشد، شاهد ائتلاف حداکثری این جریان خواهیم بود. برخی افراد و جریان‌های اصول‌گرا تصور می‌کنند اگر با دولت و گروه‌های غیراصول‌گرا همراهی کنند، به نفع آنهاست، اما این تفکر نادرست است و خود آنها از این رویکرد احتمالی آسیب خواهند دید، چرا که مردم علاقمند هستند مواضع گروه‌ها و افراد شفاف و روشن باشد و این‌گونه نیست که با تغییر موضع، افراد به آنها گرایش پیدا کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه تصور من این است که ما شاهد همگرایی خوبی میان اصول‌گرایان خواهیم بود، اظهار داشت: اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری تفاهم دشوار باشد، در مجلس چنین دشواری وجود ندارد و در بسیاری از شهرستان‌ها همدلی و همراهی میان نیروهای مؤمن، متدین و ولایت‌مدار وجود دارد و امکان رسیدن به کاندیدای واحد یا لیست واحد بسیار زیاد است.

 

این استاد دانشگاه یادآور شد: اینکه اصلاح‌طلبان تصور می‌کنند شرایط تغییر کرده و آنها می‌توانند مجددا وارد مجلس شورای اسلامی شوند، بیشتر ناشی از القائات خودشان است و با این کار فضاسازی می‌کنند تا پایگاه اجتماعی وسیعی برای خود ایجاد کنند. تا زمانی که اصلاح‌طلبان مرزبندی شفافی با حوادث فتنه 88 نداشته باشند، از نیروهای افراطی که در گذشته به نظام اسلامی لطمه وارد کردند، فاصله نگیرند و در مقابل برخی از کسانی که به خارج از ایران رفتند و در شمار احزاب اصلاح‌طلب بودند، موضع شفاف و روشنی نگیرند، مردم ما نمی‌توانند به آنها اعتماد کنند.

 

حسینی افزود: البته از قدیم این افراد هوادارانی داشته‌اند که در هر شرایطی از آنها حمایت می‌کردند، اما همراه کردن قاطبه مردم با خودشان کار دشواری است؛ به ویژه اینکه در دوره دوم خرداد صرفاً شعار توسعه سیاسی را مطرح می‌کردند و مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم برای آنها اصل نبود و کارنامه افراطی‌گری، تحصن و اعتصاب آنها در مجلس ششم از حافظه مردم پاک نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از این جهت بعید به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان بتوانند در انتخابات آینده مجلس اکثریت را به دست آورند، ضمن اینکه برخی از نیروهای شناخته شده آنها سوابق نامناسبی دارند و بعید است شورای نگهبان آنها را تأیید صلاحیت کند. در گذشته نیز برخی از این افراد افراطی و رادیکال رد صلاحیت شدند، چرا که دیدگاه‌های خاص خود را داشتند که با آرمان‌های امام‌خمینی(ره) و قانون اساسی تطابق نداشت.

 

وزیر سابق ارشاد با تأکید بر اینکه بعید است اصلاح‌طلبان بتوانند میدان‌دار مجلس آینده باشند، یادآور شد: البته آنها رسانه‌های متعددی در اختیار دارند و رسانه‌های خارجی از آنها حمایت می‌کنند، لذا آنها فضایی ایجاد می‌کنند تا برخی افراد تصور کنند که از پایگاه مردمی گسترده برخوردارند.

 

حسینی درباره برنامه‌های جبهه یکتا درباره وحدت اصول‌گرایان، گفت: قطعاً جبهه یکتا برای اینکه نیروهای متدین و اصول‌گرا در کشور گفتمان و لیست واحد داشته باشند، تلاش خواهد کرد و این‌گونه نیست که یکتا مجموعه‌ای برای اختلاف و تفرقه باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: همه افرادی که در جبهه یکتا کار می‌کنند و عضو هیئت مؤسس هستند، از دلسوزان انقلاب محسوب می‌شوند که قطعاً تلاش جدی آنها برای وحدت اصول‌گرایان و رسیدن به لیست واحد است.

 

202

 

1 نظر
نمایش نظرات

باسلام بله اصولگرایان ازاتحادخوبی برخوردارهستندامامشکل اینجاهست که عده ای دردوران نمایندگی خوددرمجلس بدلیل صحبتهای بی دلیل وحتک حرمت به سایرین علاوه براینکه خیلی ازهم پیمانان شاخص خودراازدست دادندوحال حاضرنیستندکه میدان رابه کسان دیگری بدهندوخودشان هم واقف هستندکه عمل کردشان دل تمام طرفدارانشان رابدردآورده که استدعاداریم مسعولین احزاب به این نکته توجه کنندوبه این افرادبگویندکه کوتاه بیایندولاقل نگذادنداصلاح طلبان بازدرصحنه مجلس هم ازماسبقت بگیرندوخانوادهای محترم شهداوایثارگران ودلسوزان نظام رابدردآورندواگرواقعابرای مردم واحزاب احترام قایل هستندپس بایدازخودبگذرندوآنهایی که قبول می شوندبایدتوجیح شوندکه بایداختلاف بین اصولگرایان واصلاح طلبان پیداباشدتادل مردم رابدست آورندنمونه چماق -دله دوزدرشعن اصولگراهانبایدباشداین حاشیه هاچراوچراوچراپیشگیری نشودیک دورتنبیح گردندبقیه کاردستشان خواهدآمدپاکی ملاک هست اماهمراه بامتانت وادب واحترام وهرسخن جایی وهرنقط مکانی بایدداشته باشد

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top