خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 15, 2018
 
کد خبر: 522858
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۶ - ۱۲:۴۷
در سرمقاله امروز مطرح شد؛
الشرق الاوسط: آمریکا مقابل ایران سر تعظیم فرود آورد
«غرب به ایران فرصتی داد که اعراب به خوبی درک می کنند این فرصت به برجسته شدن جنبه انقلابی ایران و غلبه آن بر جنبه هسته ای خواهد انجامید.»
ایران الشرق الاوسط: آمریکا مقابل ایران سر تعظیم فرود آورد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" نوشت: «اگر توافق هسته ای توسط کشوری «غیر انقلابی» که تحرکات نفوذی برای تحقق منافعش نداشت، بدست می آمد، اصلا مایه نگرانی نبود. از این جا روشن می شود که چرا توافق غرب با ایران نگرانی هایی برای کشورهای منطقه به وجود آورده است.»

 

 

این روزنامه چاپ لندن در ادامه نوشت: «توافق هسته ای و لغو تحریم ها به گسترش نفوذ ایران در منطقه خواهد انجامید و آن را به کشوری دارای نفوذ منطقه ای تبدیل کرده و برای مبارزه با تروریسم نیز مشارکت خواهد کرد. در واقع توافق باعث شد تا ابد توازن منطقه به هم بخورد.»

 

 

الشرق الاوسط در ادامه افزود: «در این میان مبارزه داعش در وضعیتی که توافق با ایران صورت گرفته به «درد و درمان» برای اعراب و ایران تبدیل شده است. از یک سو مبارزه با داعش باعث شده تا ایران به سمت تبدیل شدن به  ژاندرام منطقه پیش رود و از سویی هم باعث شده تا این کشور بر ثبات منطقه به ویژه بر امنیت کشورهای عربی تأثیر بگذارد.»

 

 

 

 

 

 

 

  این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد: «به تاکید که نفوذ وسیع ایران در منطقه باعث شد تا آمریکا و غرب را وادار کند مقابل تهران تعظیم کنند. توافق باعث شد تا یک فضای مذاکره و رایزنی ایجاد کند که جامعه بین المللی از طریق آن به تعیین  ارزش و اعتبار سیاست تهران در منطقه روی آورد.»

 

 

  این روزنامه در ادامه اظهار داشت: ««کشورهای عربی تاکنون از شروط غرب در توافق با ایران اطمینان خاطر پیدا نکرده اند. غرب به ایران فرصتی داد که اعراب به خوبی درک می کنند این فرصت به برجسته شدن جنبه انقلابی ایران و غلبه  آن بر جنبه هسته ای خواهد انجامید.»

 


 الشرق الاوسط در پایان گزارش داد: «آنچه که در حال حاضر در درجه اول برای آمریکا مهم است حمایت از اسراییل است و در درجه بعدی حمایت همپیمانان؛ این مسئله مستلزم این است که غربی ها روش هسته ای ایران را زیرذره بین قرار دهند و  ولی مهم تر از آن باید روش انقلابی اش را زیر نظر بگیرند که اسراییل و اعراب را تهدید می کند.»

 

 

 


 512

 

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top