خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 15, 2018
 
کد خبر: 522879
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۵/۶ - ۱۳:۰۵
المیادین؛
نصرالله/ اسرائیل، رو به زوال/ عراق و یمن دو پایگاه مهم مقاومت‌
«ما اکنون در مقابل دو طرحی قرار گرفته ایم. یکی که ام الفساد است و آن همان طرح صهیونیستی اشغالگر و دیگری طرح مقاومت که بر پایه حق و قانون پایه ریزی شده هم مقاومت با طرح صهیونیستی مذکور می باشد.»
سید حسن نصرالله   نصرالله/ 
                اسرائیل، رو به زوال/ عراق و یمن دو پایگاه مهم مقاومت‌
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به نقل از سایت شبکه المیادین؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در کنفرانس دو روزه علمای اسلامی  با عنوان "اتحاد برای فلسطین، اسرائیل رو به زوا ل و نابودی" به ارواح مطهر انبیاء و اولیای الهی و شهدا درود فرستاد و از خداوند خواست همه را در این مرحله و تمام مراحل در کنار انجام وظایف ملی خود ضمن خلوص کامل موفق بدارد.

 

 

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه خاطرنشان کرد: مساله ای که به منظور آن گرد هم آمده ایم بیانگر یک حق واضح و آشکار و آن مساله حقوق ملت فلسطین و مساله قدس و مبارزه با رژیم صهیونیستی است. این مساله حقوق شرعی و انسانی و اسلامی در آن آشکار است.

 

 

در جهان  مساله ای به وضوح، شرعیت و قانونی بودن و انسانی بودن آن به اندازه مساله قدس وجود نداشته است. اولین وظیفه ما مقابله با طرح های صهیونیستی است و هدف مقاومت مقابله با طرح های صهیونیستی و شکست آن است.

 

 

نصرالله در ادامه تأکید کرد: لازم است موضع ما مقابل مساله فلسطین  از باارزش ترین  ملاک ها برخودار باشد؛ چرا که مساله فلسطین، مساله به حقی که شک و تردیدی در این خصوص وجود ندارد. کشورهای عربی و اسلامی اکنون با طرح صهیونیستی  مواجه است.

 

 

 

 

 

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طرحی که در تمام جهان امتداد یافته و از پایه و اساسی برخوردار شده که نامش اسرائیل است. این پایه در سال 1948 در سرزمین فلسطین ایجاد شد وگسترده تر از مساله فلسطین است. وظیفه اصلی ما که  نشان دهنده ستون اصلی مساله فلسطین است، مقابله با این طرح صهیونیستی با تمام جهات گسترش آن است. به تأکید این طرح باید از منطقه دور شود.

 

 

ما اکنون در  مقابل دو طرحی قرار  گرفته ایم. یکی که ام الفساد است و آن همان طرح صهیونیستی اشغالگر و دیگری طرح مقاومت که بر پایه حق و قانون پایه ریزی شده هم مقاومت با طرح صهیونیستی مذکور می باشد. طرح مقاومت در طول دهه ها دستاوردهای بزرگی محقق کرده که باید از نخستین گلوله هایی دانست که زمان اشغال فلسطین شلیک شد.

 

 

دبیر کل حزب الله در ادامه افزود: آزادی نوار غزه بی قید و شرط از واضح ترین دستاوردها در فلسطین در کنار دستاوردهای گسترده ای که پایداری مقاومت در لبنان و غزه به صورت اسطوره ای محقق کرد؛ دستاوردی که مقابل یکی از نیرومندترین ارتش ها صورت گرفت.

 

 

بازگرداندن مساله فلسطین هم دستاوردی است که در راس مسائل بین المللی و فلسطینی است. مساله ای که بر قدرت های بزرگ و جهان تحمیل شد و از طریق آن موفق شدیم فرهنگ مقاومت را گسترش دهیم و رابطه با قدس و فلسطین را تثبیت نماییم.

 

 

نصرالله در ادامه افزود: اینها همگی از دستاوردهای طرح مقاومت است. از دیگر دستاوردهای این طرح  مساله ای است که صهیونیست ها  از آن به نگرانی های وجودی خود نام می برد.  متاسفانه در سال های گذشته طرح مقاومت با زیان هایی  به دلیل حوادث و تحولات منطقه ای مواجه شده؛ امری که به طرح صهیونیستی پس از عقب نشینی هایی که داشت جان تازه ای بخشید و باعث محقق شدن دستاوردهایی برای صهیونیست ها شد.

 

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «آن چه  امروزه به آن در سطح تحقیقاتی نیاز داریم این است کسانی که مساله فلسطین برایشان مهم است، گردهم آیند و ضررهای موجود از تحولات منطقه ای را ارزیابی کنند. باید مطالعات دقیق با هدف بررسی اقدامات اسرائیل یا بررسی دستاوردهای این رژیم که بدون زحمت و تلاش اسرائیلی بدست آمده صورت گیرد.

 

 

منظور از این مطالعات این نیست که بر گذشته خود حسرت بخوریم؛ بلکه هدف، جبران کاستی ها و ممانعت از کسب دوباره آنها و اینکه بدانیم کدام اقدامات به نفع دشمن بوده تا مانع گسترش آنها شویم. مثلا خروج مساله فلسطین از دایره اهتمام و توجه بین المللی و اسلامی است و جهان متاسفانه در جای دیگری به دور از فلسطین مشغول شده است.

 

 

مساله تاسف بار در این زمینه  بیرون رفتن مساله فلسطین از دایره عنایت و توجه امت است که باعث منزوی شدن فلسطینی ها یا حداقل امری شبیه به انزواست. امری که فرصت تاریخی به دشمن داد تا طرح های خود را در سایه غفلت جهانیان عملی کند.

 

 

اکنون دشمن  سیاست گرسنگی و ایجاد رعب و وحشت را در فلسطین در پیش گرفته و  به مرحله نگران کننده ای رسیدیم و مسجدالاقصی این روزها مورد حمله قرار می گیرد. در این باره هم گفته شده مسیح(ع) از آسمان نمی آید بلکه از زمین خواهد آمد و مسجد الاقصی را نابود می کند. می خواهند وانمود کنند نتانیاهو که تلاش می کند تا مسجدالاقصی را نابود کند، همان مسیح است.

 

 

نصرالله در ادامه خاطرنشان کرد: آن چه در سوریه گذشت و آن چه در سوریه هنوز ادامه دارد، بیانگر خسارت های موجود مقابل محور مقاومت است؛ چرا که سوریه مرکزی مهم و محوری اساسی برای مقاومت است و عراق بعد از آزادسازی از سوی نیروهای آمریکایی و یمن هم اکنون دو پایگاه مهمی برای محور مقاومت محسوب می شوند، ولی متاسفانه آنها هم با بحران هایی روبرو شده اند.

 

 

متاسفانه برخی در تلاشند ایران را دشمن وانمود کنند در حالی که جمهوری اسلامی ایران یکی از حامیان اساسی در امر رویارویی با دشمن صهیونیستی است بی شک آن چه در لیبی، مصر و دیگر کشورها می گذرد، به صورت اساسی تاثیرگذار است.

 

 از خطرناک ترین مسائل در تعامل با اسرائیل، موضوع تساهل و کوتاهی است. مثلا می گویند درمان مجروحان و اموری از این دست بی ارزش است در حالی که این دیوارهای دشمنی  است که با  اسراییل به تدریج در حال فروپاشی است. از دستاوردهای اسرائیل در این زمینه دست یافتن به ملت ها از طریق  طرح عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی است و آن چه در این راستا متوقف شده مساله مقاومت مقابل عادی سازی است.

 

 

باید عناصر قدرت کنونی در طرح مقاومت بررسی شود؛ چرا که بکارگیری این طرح به این خاطر است که  وسیع تر از محور مقاومت باشد و این طرح عناصر قدرت بسیار زیادی دارد به همین خاطر سرائیل می داند در مقابل نیرویی واقعی در منطقه قرار گرفته است.

 

 

 با وجود خسارت های دردناکی که در این باره با شما صحبت کردم باید به دنبال عناصر قدرت جدیدی در جهان باشیم این عناصر قدرت می تواند در آمریکای لاتین و آفریقا و حتی در کشورهای اروپایی در سطح سیاسی و رسانه ای باشند.

 

 

باید به درستی  تحقیقات دقیق داشته باشیم که بعد از پروردگار متعال به چه کسی توکل کنیم، چه کسی از  طرح مقاومت حمایت می کند و چه کسانی هستند که در بازار ما را به نرخ ارزان می فروشند؛ چرا که کسی که به جنگ اسرائیل می رود باید پشت خود را به یک جایگاه محکمی تکیه دهد.

 

 

نصرالله در ادامه افزود: از راهکارهای موجود تاکید بر عقیده ای بودن نبرد با دشمن است. مساله ای که بالاتر از مسائل سیاسی، مذهبی و نژادی است. بدانیم که  مساله فلسطین سطحش بالاتر از همه مسائل و در راس همه امور است و این مساله از ارزش های بزرگ امت است. به همین خاطر از مهمترین نتایج عقیدتی نبرد ماست.

 

 

اگر چه در ارزشیابی برخی تحولات در منطقه با هم اختلاف نظر داشته باشیم و امروز هم با هم اختلاف نظر داریم  اما مساله فلسطین باید در مرکزیت همه باشد؛  مساله ای که باید نیروهای ما را متحد کند و اجازه   ندهد  توان ما در جاهای دیگر هدر رود.

 

 

اما این مساله عقیده ای است و باید بر نقش عقیده ای این نبرد تاکید داشت تا مسئولیت ما در قبال مساله فلسطین و قدس  جدی تر باشد. با وجود تمام مصائب در روز جهانی قدس بسیاری در تظاهرات شرکت کردند، روزی که حضرت امام خمینی(ره) همه را به آن دعوت کرد و این تظاهرات به دلیل ارتباط عقیده ای مساله فلسطین با قدس برگزار شده است.

 

 

از شما برای زنده نگه داشتن و فعال کردن تمام مقاومت در برابر عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی تاکید می کنم و خواستار تلاش برای ایجاد مقاومتی جدید در برابر عادی سازی هستم. در این مرحله و در این زمان به خصوص خواستار تبلیغات گسترده رسانه ای و سیاسی برای یادآوری به ملت ها ی منطقه در خصوص واقعیت دشمن اسرائیلی هستم.

 

 

باید دولت ها و ملت های منطقه را آگاه کنیم که این رژیم، یک رژیم وحشی است. باید مساله دشمن و مقابله با اسرائیل به صورت فوق العاده از منافع شخصی و حزبی و مذهبی و امور خودی خارج شود چرا که ملت ها گران بهاترین چیزی که در اختیار داشتند د راین راه نثار کردند.

 

 

کسی که پرچم بر می دارد و با تمام وجودش و قدس را آزاد کند، وظیفه ما در قبال او، حمایت است. در چنین لحظاتی باید تمام حساب های شخصی و امور دیگر را کنار بگذاریم.اینها از دستاوردهای خلوص نیت است. از این رو اگر ایران یا مصر و یا سوریه جلو آمدند باید با آنها هماهنگ شویم. ما با هر کشور عربی یا اسلامی که برای آزادسازی قدس به حرکت در آیند، همراه هستیم.

 

 

مشکل ما که امروزه با آن مواجهیم این است که کسانی هستند که حمایت نمی کنند و مانع حمایت هم می شوند. و اگر یک جنبش سنی مذهب، حمایتی را از ایران دریافت کند، به دلیل موضع سیاسی اش متهم نمی شود بلکه متاسفانه به تشیع متهم می شود. به این خاطر هر کشور عربی و اسلامی پیش قدم شود و مسئولیت خود را قبول کند.

 

 

یکی دیگر از مشکلات بسیار بزرگی که به صورت اساسی این نزاع را خدشه دار می کند، آن مساله ای است که در باور و اذهان برخی از گروه های بزرگ از ساکنان منطقه به وجود آمده است و در آن رسوخ کرده است. این مساله به دلیل جنایاتی است که به نام اسلام، صورت می گیرد و گروه های تکفیری در حق ساکنان منطقه آن هم از تمام دیانت ها و مذاهبی که دارند، مرتکب می شوند.

 

 

کشتاری که در حق این گروه ها به وضوح صورت می گیرد، کشتار بر اساس وابستگی دینی یا مذهبی آنهاست. موضوعی بی سابقه است و در منطقه نظیری نداشته و دلایل سیاسی به همراه دارد. کشتار بر اساس مذهب، اوضاع را برای اقلیت های دینی به مرحله ای می رساند تا آنها این واقعیت را برای خود متصور شوند که در مرحله نزاع وجودی به سر می برند از این رو ممکن است اسرائیل را دشمنی در مرحله دوم بدانند.

 

 

 

زمانی که این گروه ها به پا می خیزند، گروه هایی که از وجود خود دفاع می کنند متاسفانه اسرائیل را دشمن خود نمی شناسند، چرا که نبرد کنونی آنها نبرد وجودی است و خطر اسرائیلی را خطری برای آینده فرض می کنند. به همین خاطر اسرائیل از فهرست دشمنان و  مساله فلسطین از فهرست مبارزه آنها خارج می شود.

 

 

متاسفانه برخی از کشورها هستند که اسرائیل را از دایره تهدید حذف کرده اند و برخی از طرف های مردمی، اسرائیل را از حالت دشمنی هم خارج کرده اند.  اوضاع برای اسرائیل به این مرحله رسیده است که فکر می کند روزی فرا خواهد رسید که حزب الله کمک و دوستی طلب کند و دلیل چنین تصوری، رویدادهای منطقه است. من این مساله را بازگو کردم تا همه مسئولیت خود را درک کنند.

 

 

ما معتقدیم که  اسرائیل یکی از دشمن ترین دشمنان موجود است. دو سال پیش در روز جهانی قدس سخنانی ایراد کردمک ه هدف از آن طرح مساله طایفه ای نبود. زمانی که گفتم ما شیعه علی بن ابیطالب(ع) هستیم.

 

 

در آنجا تلاش های غربی و جهانی بر بیرون  بیرون بردن شیعیان از میدان مبارزه با اسرائیل  متمرکز شد و تلاش هایی در مرحله ای از مراحل صورت گرفت که آنها را متقاعد کنند مساله فلسطین فقط مختص اهل سنت است. ما همچنان شیعه علی بن ابیطالب(ع) هستیم و هرگز از مساله فلسطین و مقدسات در فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد.

 

 

آن چه در روز جهانی قدس در من بسیار تاثیرگذاشت، برگزاری این مراسم در روستای النبل و الزهراء بود که در محاصره تروریست  قرار دارند و با این وجود روز جهانی قدس را برگزار کردند و درباره آزادی فلسطین سخن گفتند. اهل سنت در این  امت، اکثریت قاطع هستند از این رو، باید آنها بیش از دیگران به مسئولیت خود عمل کنند و پیروان مذاهب اسلامی را صیانت کنند و به آنها اطمینان ببخشند.

 

 

حقیقت و واقعیت نیروها و ترکیب منطقه ای و جریان های موجود نشان از این دارد که باید به چنین مسئولیتی عمل کنند.  یقین داریم که اسرائیل رو به زوال است و سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی آن بازمی گردد این امر با وجود تمام مشکلات خواهد توانست مستحکم تر از گذشته دنبال شود. به همین خاطر هم حساب ما با اسرائیل بسیار سنگین خواهد بود.

 

 

روزی فرا خواهد رسید که همه در قدس نماز خواهیم خواند و این امر حتما محقق خواهد شد و تمام توطئه ها و مشکلات، مومنان را در این راه مقاوم تر خواهد کرد و خداوند خواستار آن است تا امت هم شایستگی این پیروزی و هم شایستگی این را داشته باشند تا این پیروزی را حفظ کنند.

 

 

512

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top