خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠ Friday, August 23, 2019
کد خبر: 567287
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹ - ۲۲:۳۰
تکمیل بزرگراه همت به کرج تا سال آینده؛
عذرخواهی نوبخت از مردم
معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، گفت: طی هفته آینده ۷.۵ میلیارد تومان برای رفع موانع پروژه بزرگراه همت پرداخت می‌شود.
محمد باقر نوبخت  
عذرخواهی نوبخت از مردم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی"جام نیوز"، محمدباقر نوبخت صبح امروز با سفر به استان البرز در حالی که مسئولان استانی وی را همراهی می کردند از پروژه امتداد اتوبان همت بازدید کرد.

وی در جمع خبرنگاران به ضرورت تقویت اعتبارات این پروژه ملی اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات این پروژه تخصیص داده شده است و تا هفته دیگر پرداخت خواهد شد.

نوبخت در ادامه گفت: از اینکه مردم خوب و شریفمان برای رسیدن به کرج و یا عبور از کرج ساعت ها در بزرگراه تهران - کرج معطل می شوند شرمنده هستیم به همین منظور دولت همت خود را مصروف داشته است تا در کنار این اتوبان، بزرگراه دیگری را به بهره برداری برساند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم رفاه، آسایش و امنیت را در سفرها برای مردم فراهم کنیم.

هماهنگی در اقدامات عمرانی پروژه همت کاهش ترافیک را به دنبال دارد

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا اعتبار برای قطعه سوم این پروژه تخصصیص داده شده است، گفت: بله برای قطعه سوم پروژه امتداد اتوبان همت ۱۰۰ درصد تخصیص انجام شده است و پرداخت های این تخصیص ها همراه با اولویت ها در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پرداخت تخصیص ها در حال حاضر برای قطعه دوم این پروژه است، گفت: ۷ و نیم میلیارد تومان طی چند هفته آینده برای برای رفع برخی از موانع این پروژه در مسیر و آزادسازی پرداخت خواهد شد.

در حالی که تکمیل فاز سوم این پروژه نیازمند ساخت پل است و ساخت پل ها در این مسیر زمان بر است در صورتی که پل ها پس از به اتمام رسیدن قطعه دوم به بهره برداری برسد در قسمت شرقی کرج ترافیک سنگینی ایجاد خواهد شد.

نوبخت در این خصوص گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی قطعه دوم و سوم این پروژه را با زمانبندی تا سال آینده به انجام می رسانند شهرداری و شورای شهر کرج برای احداث کنارگذرها اعتباراتی را اختصاص داده اند در صورتی که اقدامات هماهنگ پیش رود کاهش ترافیک را شاهد خواهیم بود.

پیش بینی پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح های عمرانی کشور

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ادامه سخنان خود گفت: خوشبختانه دولت با وجود همه سختگیری هایی که در اصول منابع وجود دارد در حال طی کردن شرایط تحریمی است و تاکنون توانسته است شش هزار ۸۰۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت کند و پیش بینی می شود حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل طرح های عمرانی طی هفته ای دیگر پرداخت شود.

تخصیص اعتبارت استانی موجب آبادانی و اشتغال می شود

نوبخت با ابراز امیدواری که بتوانیم در ماهها و سال های آینده شاهد آثار توسعه، عمران و پیشرفت باشیم، گفت: شاید رشد ۳ درصد مثبت پس از رشد منفی ۶.۸ و همچنین رشد منفی ۱.۹ درصدی که در سالهای گذشته وجود داشته است این رشد مثبت محصول و معلول توجه دولت به طرح های عمرانی است.

وی در ادامه به افراد شاغلی که در طرح های عمرانی در سراسر کشور در حال فعالیت هستند، اشاره کرد و گفت: باید اقدامات به گونه ای باشد که افراد بیکار نشوند اعتبارات شاغلان در ادارات دولتی از هزینه های جاری تامین می شود.

نوبخت در پایان ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات استانی گفت: تخصیص اعتبارات استانی موجب آبادانی و ایجاد اشتغال خواهد شد./مهر/110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top