خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ الخميس ١٤ رجب ١٤٤٠ Thursday, March 21, 2019
 
کد خبر: 570409
نظرات: 36
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ - ۰۸:۲۵
در جشن خانه سینما؛
دعوت رسمی "آقای رئیس" از بازیگر طاغوتی!+تصویر
حضور بازیگر سینمای طاغوت در مراسم رسمی روز ملی سینما به دعوت سازمان سینمایی وزارت ارشاد این سوال را پیش می‌آورد که از نظر مسئولین این سازمان، آیا سینمای طاغوت، مصداق فحشاء نبود؟
ناصر ملک مطیعی دعوت رسمی "آقای رئیس" از بازیگر طاغوتی!+تصویر
به این مطلب امتیاز دهید
25% 75% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز, بعد از 29 مرداد و مراسم انجمن منتقدان تئاتر و به روی سن رفتن و تجلیل دو تن از هنرپیشگان طاغوتی (که نقش عمده‌ای در سینمای مبتذل و مفسده‌انگیز دوران شاه داشتند) که پس از اعتراض اهالی سینما و تئاتر، مسئولین مراسم فوق اظهار داشتند حضور دو بازیگر فوق بدون هیچ‌گونه هماهنگی و کاملا خودسرانه صورت گرفته، یکی از بازیگران امروز سینمای ایران هفته گذشته در مطلبی ضمن ابراز تاسف از بیماری یکی از همان هنرپیشه‌های طاغوتی، نسبت به ممنوعیت بازیگری وی در سینمای پس از انقلاب انتقاد کرد و نوشت که او با فیلم‌هایی مانند «طوقی» و «قیصر» به گردن سینمای ایران حق دارد.  اما این بازیگر نگفت آیا این حق با فیلم‌هایی مثل «مهدی مشکی و شلوارک داغ» و «کلک نزن خوشگله» و «خاطر خواه» و «رقاصه شهر» و «جیب بر خوشگله» و «بابا گلی به جمالت» و دهها فیلم مبتذل و مستهجن دیگر نیز همچنان وجود دارد؟!

 

آیاایشان با رواج دادن تیپ‌های جاهلی و کلاه مخملی به عنوان شخصیت‌های مثبت در فضاهای ضد اخلاقی همچون کاباره‌ها و کافه‌ها، در اعتلای سینمای ایران سهیم بوده اند؟! اگر در طول تاریخ این سرزمین، هنر اعم از شعر و معماری و نقاشی و موسیقی و قصه و ...همواره در تعالی روح انسان‌ها و تربیت آنها نقش مهمی ایفا کرده، آثار سینمای طاغوت تا چه اندازه در  بسط اخلاق و رفتار انسانی و اسلامی در جامعه نقش داشته اند؟!اما گویا همه آنچه این جماعت به اصطلاح هنری دوران شاه در ترویج و تحکیم فرهنگ ضد انسانی  و ضد اسلامی/ ایرانی و برای مسخ هویت ملی و دینی این مردم انجام دادند، به فراموشی سپرده شده و با این جمله که «در آن زمان چاره‌ای نداشتند جز اینکه در آن فیلم‌ها بازی کنند!» همگی تبرئه می‌شوند.

 

جمله‌ای که شاید بتوان با آن، همه ساواکی‌ها و شکنجه گران و سرکوبگران رژیم شاه را هم نه تنها مورد عفو قرار داد ( که «بنده‌های خدا چاره‌ای نداشتند جز اینکه سرکوب کنند و شکنجه نمایند»!) بلکه تجلیل هم کرد!اما این فراموشی آنگاه تاسف بارتر می‌شود که مسئولین سازمان سینمایی و وزارت ارشاد جمهوری اسلامی پس از 37 سال یادشان می‌افتد که چرا از آن جماعت ناچار و ناگزیر! دلجویی نکرده و مورد تجلیل و تحسین قرارشان نداده‌اند! از همین روی می‌شود که همان بازیگر طاغوتی که خودسرانه در مراسم منتقدان تئاتر روی صحنه رفته و مورد تجلیل قرار گرفته بود! این بار با دعوت رسمی سازمان سینمایی به مراسم «روز ملی سینما» که از سوی این سازمان برگزار شد، دعوت می‌شود. 

 

انگار نه انگار در این مملکت انقلابی اتفاق افتاد که قرار بود همه نهادهای مفسد سیاسی و فرهنگی رژیم شاه را زیر و رو کند. انگار نه انگار که محور اساسی آن انقلاب، فرهنگ و هنر بود و قرار بود هنر انقلابی و اسلامی جایگزین آن هنر مبتذل و طاغوتی شود. (از قضا به همین دلیل است که امروز جناب آقای جنتی بر صندلی پهلبد تکیه زده اند!)


آیا وقتی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در سخنرانی هنگام ورودشان به ایران در 12 بهمن 1357 به فحشاء در سینما اشاره کردند و فرمودند که با فحشاء در سینما مخالفند، مقصود و منظورشان سینمای طاغوت نبود؟! آیا وقتی یکی از مظاهر اصلی آن سینما به مراسم رسمی وزارت ارشاد دعوت می‌شود، از نظر مسئولین امروز فرهنگ و هنر این کشور، سینمای طاغوت مصداق فحشاء قلمداد می‌شود؟!/شهدای ایران

 

36 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

دوستان گذشته‌ها مهم نیست الان مهمه همین

پاسخ

۰

۰

ناصر صفایی داره که تو نداری گلابی

پاسخ

۱

۰

نویسنده عقده ای

پاسخ

۰

۰

نویسنده محترم سلام،ببخش بد موقع مزاحمت شدم،فقط من باب یادآوری عرض کنم،اگه شما یه نگاهی به اون دوره داشنه باشی که میدونم داری متوجه میشی همه اون ادما تو کل فیلماشون به نوعی رو یه چیز تمرکز داشتند .اونم اصل جوانمردی ومروت بود.اگه ظاهرشون مبتذل بود وبه قول شما مبتذل ولی سعی همشون بر این بود که انسان دوستی وپاک دستی و مرام ومعرفتو به زبون ساده بیان کنند،که یه ادم ساده می دید به این ویژگی ها افتخار میکرد.بله ظاهرشون مناسب نبود،یا به قول شما ضد اسلامی وضد دینی بود اما باطنشون هم ساده وصاف بود.بله لب به چیزایی میزدن که نباید میزدن اما انسانیت رو زیر پا نمیگذاشتن.شما برو صحبت های جناب فردین رو گوش کن،ادم کیف میکنه وقتی صداشو میشنوه.دیالوگ ها ومتن های بهروز وثوق رو نگاه کن که هنوزم که هنوزه تیکه کلام همه ایرانی هاست.شمایی که الان این مطلبو به رشته قلم در اوردی ای کاش می نوشتی که تو مراسم ها وجشنواره ها دوربین صداسما جرات نمیکنه بازیگرای الان رو از نزدیک نشون بده.بازیگرای حال سینما وتلویزیون مخصوصا خانما چنان ارایش ورنگ ولعابی میکنن که وقتی به مراسمی دعوت میشوند آدم احساس میکنه فستیوال شو لباس یا مدلینگه که این بانوان توش ظاهر شدن.ایا فسادی که در اون دوره وجود داشت الان نیز وجود نداره ؟مجالس خصوصی مهمونیای خانوادگی که گهگاهی عکسایی لو میره وادم با واقعیت هایی روبه رو میشه که ارزو میکنه ای کاش نمی شد.نویسنده محترم تو هر دوره ای خوب وبد وجود داره ولی جمهوری اسلامی در اول انقلاب به جای تعامل با این ستارگان همشونو فراری داد وزبونشونو بست.اونم فقط به یه دلیل که تو فیلم نقششون مبتذل بوده.ما چه بخواهیم چه نخواهیم با این هنرمندان بزرگ شدیم به نوعی این هنرمندان در قلب مردم جای دارند،سینمای ایران با مرحوم فردین شروع شد،ایشون زحمات زیادی برای کشوندن مردم به سینما کشید ولی جوابشو از انقلاب گرفت.که حقش نبود.به جای این که اینقدر از بدی های اون دوره بکید.یه بار هم که شده بشینید ومسایل موجود را حل وفصل کنین.گذشته ها گذشته اون رژیم رفت وتموم شد ولی این هنرمندان مایه افتخار هستند با کوله باری از تجزبه وفن مسلما برای پیشرفت سینما وعرصه هنر می توانند تاثیر گذار باشند.اگر نیمه پر لیوان رو ببینیم مسلما نکته های منفی هم از بین می روند وشاهد پیشرفت سینما وهنر وبالطبع شاهد پیشرفت بشریت می شویم.با سپاس از ملاحظه نویسنده محترم.

پاسخ

۰

۰

مرگ بر تحجر

پاسخ

۵۷

۱۶

اقاي رييس خيلي هم خوب كاري كرد شما هم بترك

پاسخ

۱۰۷

۱۹

واقعا برای نویسنده این مطلب متاسفم چجور به خودت اجازه میدی روی آدما برچسب بزاری پس اگه اینطوریه منم میتونم بگم سایت متحجر و افراطی جام نیوز ؟؟!!!!
تویی که این مطلبو نوشتی در مورد داوود رشیدی نظرت چیه ؟؟؟!!!! در مورد ناصر ممدوح نظرت چیه ؟؟؟!!!! در مورد سعید راد نظرت چیه ؟؟؟!!!!! حتی خداوند هم در رحمت و بخشایش رو به روی بندگانش باز کرده اونوقت شما کی هستین که به خودتون اجازه میدید از لفظ طاغوتی استفاده کنید و افراد رو با این اسم مخاطب قرار بدید خیلی از هنرمندان زمان قبل انقلاب با توجه به جوی که توی عموم فیلم ها وجود داشت توی یه همچنین فیلم هایی بازی کردند و من نمیخوام بازی اونها رو تایید بکنم ''ملاک حال افراده نه گذشتشون'' به گمونم شما این جمله رو خیلی قبول داشته باشین چجور به خاطر خطای امروز افراد خدمات گذشتشون رو فراموش میکنید اما حاضر نیستید گذشته این عزیزان رو فراموش کنید
خداوند به آقای ملک مطیعی عمر با عزت و سلامتی عطا بفرمایند ...
الهی امین

پاسخ

۱۷۹

۶

دم ناصر گرم

پاسخ

۱۹۴

۷

جمع کن خودتو بابا جوری می گه طاغوت انگاری چیه خیلی هم وضع بهتر از الان بود

پاسخ

۱۹۱

۴۴

۰

۰

۰

۰

۳۹

۸۸

الله علیم بذات الصدور

پاسخ

۲۷

۷

فقط میتونم بگم که خفه شو

پاسخ

۶۶

۲۱

زنده باد ملک مطیعی

پاسخ

۹۹

۲۳

۵۰

۴

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top