خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ السبت ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٠ Saturday, November 17, 2018
 
کد خبر: 571697
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۵
سردار سرتیپ ابراهیم کریمی؛
آخرین مهلت خرید خدمت سربازی اعلام شد
سربازی آخرین مهلت خرید خدمت سربازی اعلام شد
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، سردار سرتیپ ابراهیم کریمی جانشین وظیفه عمومی ناجا درباره خرید خدمت سربازی افراد دارای غیبت گفت: در صورت پرداخت نشدن این جریمه ها ، تصور می شود که افراد غایب از پرداخت جریمه غیبت خدمت عمومی منصرف شده اند و باید به خدمت سربازی اعزام شوند به همین دلیل نیز از روز یازدهم مهر برگه های آماده به خدمت را برای این افراد صادر و ارسال می کنیم که این افراد دین خود را به کشور ادا کنند.

وی با اشاره به پایان کار رسیدگی به پرونده های مشمولان غایب گفت: کار بررسی 288 هزار پرونده مشمولان غایب نهایی و در هفته های گذشته پیامک هایی برای تعیین تکلیف آنها ارسال شده است.

 

سردار کریمی افزود : مشمولان غایب باید توجه کنند ،  اگر کسی به هر دلیل پیامک های نظام وظیفه را دریافت نکرده است ، باید ظرف چهل و هشت ساعت آینده به یکی از مراکز پلیس مراجعه و برگه های لازم را دریافت کند .

وی درباره مبالغ جریمه غیبت برای هر مقطع تحصیلی نیز گفت : ما در برگه تعیین وضعیت کاملا توضیح می دهیم که جریمه ها به چه شکل است، اما برای کسانی که زیردیپلم هستند 10 میلیون تومان ، برای کسانی که دیپلم دارند 15 میلیون تومان ، فوق دیپلم 20 میلیون تومان و با بالارفتن مقاطع تحصیلی، جریمه ها نیز بالا می رود که در نهایت برای دکتری تخصصی 50 میلیون تومان جریمه پایه برای هشت سال غیبت درنظر گرفته شده است .

جانشین وظیفه عمومی ناجا گفت: برای هر سال افزایش غیبت بیشتر از هشت سال، ده درصد به جریمه پایه اضافه می شود البته دارندگاه همسر و فرزند نیز برای هر کدام پنج درصد تخفیف دریافت می کنند .

وی افزود: کسانی که جریمه های خود را پرداخت می کنند ، کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی دریافت می کنند که هیچ فرقی با کارت های دیگه ندارد البته برای دارندگان این کارت ها مجلس محدویتی هایی را پیش بینی کرده که در مواقع خود اعمال خواهد شد که این محدودیت ها عمومی نخواهد بود .

سردار کریمی درباره چگونگی تشخیص میزان تحصیلات افراد مشمول خرید غیبت نظام وظیفه نیز گفت : در این زمینه دو راهکار وجود دارد که یکی خوداظهاری فرد و دیگری راستی آزمایی است نظام وظیفه با آموزش و پرورش ، وزارت علوم و وزارت بهداشت بانکهای اطلاعاتی خود را تجمیع کرده و درحال استفاده اند که مدارک تحصیلی افراد از طریق این بانکها راستی آزمایی می شود و تعهدی نیز از افراد گرفته می شود که اگر زمانی خلاف اظهارات آنها به اثبات برسد ، برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد .

وی درباره مشمولان غایبی که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز گفت : آنها نیز می توانند از این قانون استفاده کنند؛ این افراد باید به یکی از کنسولگریهای ایران یا نمایندگی های کشورمان مراجعه و مدارک خود را به این مراکز ارائه کنند تا مورد تایید آنها قرار گیرد.

جانشین وظیفه عمومی ناجا درباره روش دیگر نیز گفت : مشمولان غایبی که در خارج از کشور زندگی می کنند می توانند مدارک خود را از طریق اعضای درجه یک خانواده های خود تحویل دفاتر پلیس دهند. 

 

سردار کریمی میزان غیبت مشمولانی را که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز مانند مشمولان داخل کشور عنوان کرد و گفت : مشمولانی که در خارج کشور هستند و هشت سال غیبت دارند ، می توانند مانند مشمولان داخل کشور از این مزیت خرید خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.

 

پرشین وی

207

 

1 نظر
کلیدواژه ها:
مهلت  |  آخرین  |  کشکول  |  خرید  |  سربازی  | 
لینکدونی
لینکدونی
نمایش نظرات

میخام بخرم

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top