خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 572293
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۴
احمد توکلی عنوان کرد؛
ساختار بخش عمده‌ تحریم‌ها باقی می‌ماند
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در شرایط فعلی ساختار بخش عمده‌ تحریم‌ها باقی می‌ماند، گفت که از ابتدا اصل بر لغو تحریم‌‌ها بود.
احمد توکلی ساختار بخش عمده‌ تحریم‌ها باقی می‌ماند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ضرورت بررسی برجام در مجلس را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در مذاکرات و توافق صورت گرفته تحریم‌ها عموما لغو نشده‌ بلکه تعلیق شده‌اند. فقط برخی تحریم‌هایی که در اختیار دولت آمریکا بوده است نه تعلیق بلکه متوقف می‌شود.
 

وی افزود: ساختار بخش عمده‌ای از تحریم‌ها در این میان باقی می‌ماند و این بدین معنی است که اتحادیه اروپا آیین‌نامه‌های تحریم را تعلیق می‌کند ولی مصوباتی که در خصوص تحریم داشته است را  لغو نمی‌کند.
 

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد:  آنها ادعا کردند همه تحریم‌ها را از میان برمی‌داریم. برداشتن به معنای لغو نیست. کلمه برداشتن هر معنایی می‌تواند داشته باشد. می‌تواند معنای لغو، توقف یا تعلیق مشروط داشته باشد.
 

توکلی در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: همه تحریم‌ها جز در مورد خاص که دست آمریکا بود بقیه تعلیق شده و عقب می‌افتند و تفاوت آن در بازگشت‌پذیری آنها است. هنگامی که تحریم از نظر اقتصادی لغو نشود بازگشت‌پذیری آن (چون قانون آن وجود دارد و حفظ می‌شود) با یک تصمیم لحظه‌ای می‌توانند تحریم‌ها را برقرار کنند.
 

وی ادامه داد: لذا تاثیر تعلیق در کاهش ریسک سرمایه‌گذاری بسیار کمتر از لغو است و الفاظ خالی نیست و می‌تواند منشا اثر باشد. می‌تواند تحریم‌ها را به سرعت بازگرداند. لذا اثر آن در کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و نااطمینانی کم می‌شود.
 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به دنبال آن جذب سرمایه صورت نمی‌گیرد و این مشکل جذب سرمایه چه در مسائل خارجی و چه موارد داخلی مشکلات ما را دیرتر حل می‌کند.
 

توکلی به اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص لغو تحریم‌ها،‌ متذکر شد: بنابراین اینکه رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان تاکید فرمودند که تحریم‌ها باید لغو شوند برای این است که شرایط بازار و اقتصاد زودتر عادی شود.
 

وی اضافه کرد: گفته شده تحریم‌ها لغو می‌شود، در این صورت اگر بخواهند تحریم‌ها را مجدد برقرار و لحاظ کنند باید مسیر طولانی طی شود و در این میان برای ما زمان فرصت پیدا می‌شود و آنها نمی‌توانند تحریم را تکرار کنند و بازگشت‌پذیری به راحتی نخواهد بود اما هنگامی که صحبت از تعلیق می‌شود تحریم‌ها می‌توانند به سرعت به جای اولیه خود بازگردند لذا ما لغو تحریم‌ها را می‌خواهیم و ما از ابتدا اصل را بر این می‌دانستیم و می‌دانیم. /فارس

 

121

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top