خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 572602
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۲۱:۵۵
در مناطق محروم؛
هدیه رهبرانقلاب‌به دانش‌آموزان
امروز به صورت همزمان ۸۴۴ کلاس درس در قالب ۱۴۰ مدرسه برکت «اهدایی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان مناطق محروم» افتتاح می‌شود.
مدرسه اهدایی رهبر هدیه رهبرانقلاب‌به دانش‌آموزان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز, طی مراسمی که امروز با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر آموزش و پرورش و مسئولان بنیاد برکت برگزار می‌شود، ۸۴۴ کلاس درس در قالب ۱۴۰ مدرسه برکت «اهدایی مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان مناطق محروم» افتتاح می‌شود.


140مدرسه برکت در ۲۸ استان کشور احداث شده‌اند و امروز مراسم افتتاح در تمام این استان‌ها برگزار می‌شود که این مراسم در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، گیلان، لرستان، هرمزگان و همدان همزمان با تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
 

امروز در «آذربایجان شرقی ۴۷ کلاس درس در قالب ۶ مدرسه»، «آذربایجان غربی ۳ کلاس درس در قالب یک مدرسه»، «اردبیل ۱۲ کلاس درس در قالب ۳ مدرسه»، «اصفهان ۹ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «ایلام ۳۹کلاس درس در قالب ۵ مدرسه»، «بوشهر ۳ کلاس درس در قالب یک مدرسه»، «تهران ۲۶ کلاس درس در قالب ۳ مدرسه»، «چهارمحال و بختیاری ۴۴ کلاس درس در قالب ۷ مدرسه»، «خراسان جنوبی ۱۲ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «خراسان رضوی ۸۲ کلاس درس در قالب ۱۲ مدرسه»، «خراسان شمالی ۳۰ کلاس درس در قالب ۶ مدرسه»، «خوزستان ۵۴ کلاس درس در قالب ۹ مدرسه» افتتاح می‌شود.
 

در استان‌های «زنجان ۱۲ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «سمنان ۱۲ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «سیستان و بلوچستان ۳۳ کلاس درس در قالب ۵ مدرسه»،«فارس ۶۱ کلاس درس در قالب ۱۰ مدرسه»، «قزوین ۲۴ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه»، «قم ۱۶ کلاس درس در قالب ۳ مدرسه»، «کردستان ۱۲ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «کرمان ۱۵ کلاس درس در قالب ۳ مدرسه»، «کرمانشاه ۱۸ کلاس درس در قالب ۵ مدرسه»، «کهگیلویه و بویراحمد ۳۳ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه»، «گلستان ۶۸ کلاس درس در قالب ۱۰ مدرسه»، «گیلان ۳۹ کلاس درس در قالب ۷ مدرسه»، «لرستان ۳۳ کلاس درس در قالب ۷ مدرسه»، «مرکزی ۹ کلاس درس در قالب ۲ مدرسه»، «هرمزگان ۴۸ کلاس درس در قالب ۹ مدرسه» و «همدان ۵۰ کلاس درس در قالب ۸ مدرسه» افتتاح خواهد شد.

 

140مدرسه جدید التأسیس بنیاد برکت با هزینه ای بالغ بر ۵۵۵ میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است و با بهره برداری از این مدارس، ۱۸ هزار و ۷۴۰ دانش آموز در ۸۴۴ کلاس درس در سال تحصیلی جدید به مدارس برکت می روند.
 

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است و پیش از این ۴۲۰ مدرسه با ظرفیت ۱۹۰۰ کلاس را در مناطق محروم کشور ساخته و به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده است که با افتتاح ۱۴۰ مدرسه در مراسم فردا، تعداد مدارس مورد بهره برداری برکت در نقاط محروم کشور به ۵۶۰ مدرسه با ظرفیت ۲۷۴۴ کلاس درس می رسد.
 

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مصمم است در اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در ۱۰۰۰ نقطه محروم کشور، این مهم را توسط بنیاد برکت تا پایان سال ۱۳۹۶ به انجام رساند./خبرگزاری دانشجو

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
بنیاد  |  محروم  |  درس  |  فرهنگی  |  کلاس  |  هدیه  |  جام  |  کشور  |  رهبر  |  مدرسه  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top