خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠ Saturday, August 24, 2019
کد خبر: 572661
نظرات: 44
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۰۶:۵۹
در پی انتشار گفتگوی هاشمی با هفته‌نامه مثلث؛
حمله تند کیهان به هاشمی رفسنجانی
روزنامه کیهان خطاب به هاشمی: تکرار فضایل و خصوصیات ستودنی رهبر انقلاب، گرچه فی‌نفسه نشر خوبی‌هاست اما برای کسی فضیلتی نمی‌آورد و باید گفت اینها صفات رهبری است، کمی هم از خودتان در این موضوع بگویید!
هاشمی حمله تند کیهان به هاشمی رفسنجانی
به این مطلب امتیاز دهید
78.4% 21.6% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگویی با هفته‌نامه مثلث اظهار داشت نقش رهبری در انتخابات بسیار برجسته بود.

 

وی در پاسخ به این پرسش که نقش رهبری را در انتخابات 92 چگونه یافتید؟ نکات قابل تاملی بیان می‌دارد و می‌گوید: «نقش رهبری در انتخابات متوجه شور و اشتیاق مردم برای حضور و صحت برگزاری آن است. من چند مورد را می‌گویم تا مشخص شود که نقش ایشان چقدر برجسته بود. اولا در نامگذاری سال 92، حماسه سیاسی گفتند که مصداق کامل و نقطه عطف آن انتخابات بود. ثانیا گفتند که هیچ‌کس، حتی خانواده‌ام نمی‌دانند به چه کسی رأی می‌دهم که این جمله نوعی اعتماد به مردم داد. ثالثا به انتخابات فراتر از نظام و انقلاب، رویکرد ملی دادند و اعلام کردند که حتی کسانی که نظام را قبول ندارند، به خاطر کشور ایران در انتخابات شرکت کنند و رابعا اعلام کردند که رأی مردم حق‌الناس است. این جمله ایشان خیلی تاثیر داشت.»

 

هاشمی ادامه داد: «هر کسی که ادعای پیروی از ولایت می‌کند، باید برای نهادینه شدن این حرف رهبری در جامعه تلاش کند که رأی مردم حق‌الناس است. وقتی یک فقیه و مرجع تقلید این حرف را می‌زند، معنایش این است که دست بردن در رأی مردم مثل سرقت از اموال و لباس دیگران است. این حرف برای مأموران انتخابات در نام‌نویسی، نظارت، شمردن و اعلام نتایج تکلیف می‌آورد. حتی اگر کسی با نگاه سیاسی و به خاطر مسایل شخصی مردم را از رأی دادن به یک نفر با رد صلاحیت محروم کند، با این حرف رهبری که یک فتوای سیاسی است، دست بردن در حق‌الناس است. حق‌الناس هم به گونه‌ای است که خداوند نمی‌گذرد، هر چند از حق خود با یک توبه می‌گذرد.

 

این حرف یک نکته تاریخی است و اگر در آینده هم برای هر انتخابی این جمله نصب‌العین همه مسئولین باشد، مطمئن باشید مردم با اطمینان و اعتماد بیشتر شرکت می‌کنند.»

 

این سخنان از 2 جهت قابل توجه و تأمل است؛ نخست آنکه تکرار فضایل و خصوصیات ستودنی رهبر انقلاب، گرچه فی‌نفسه نشر خوبی‌هاست اما برای کسی فضیلتی نمی‌آورد و باید گفت اینها صفات رهبری است، کمی هم از خودتان در این موضوع بگویید! مثلا اینکه از چند ماه قبل از احتمال تقلب سخن گفته شود یا اینکه کمیته صیانت از آراء تشکیل شود، یا فرمان ریختن به خیابان‌ها در صورت تقلب‌! با کدام صفت و ویژگی‌ رهبری تطابق دارد!؟

 

از جهت دیگر باید از ایشان پرسید اگر قلبا به این سخنان معتقدید، چرا در برابر کسانی که نظام را به تقلب متهم کردند موضعی نگرفتید و این حرف‌ها را به آنها نگفتید و به یادشان نیاوردید که با وجود رهبر انقلاب و نگهبان این استقلال و امنیت ملی ‌امکان تقلب وجود ندارد؟! / کیهان

 

202

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

کیهان حرف حق را نمی تابد ...کارهایی را نجام می دهند که دشمن از آن سود می برد اما به اسم رهبری و دفاع از نظام . هاشمی بخاطر مواضع دقیق و انقلابی اش از مدتها پیش خار دشمنان انقلاب بوده است . روز ازنفوذیهای اصلاح طلبان و روز هم از نفوذیهای اصول گریان . اینها کسانی هستند که مدام بر طبل تفرقه و دسته دسته کردن مردم ونهایتا بی انگیزه کردن مردم و تهی کردن نظام از طرفداران آن هستند . .... شواهد نشان می دهد که این قوم هیچگاه به بیانات رهبری توجه نکرده و همیشه برای صحبتهای ایشان تفاسیر خود را دارند که گاهی وقتها درست 180 درجه با فرمایشات ایشان زاویه دارد . آنقدر این شواهد زیاد است که گاهی وقتها کسانی که این آقایان در جناح آنها نفوذ کرده صدایشان در می آید و تذکر جدی می دهند . دسته ای را جاسوس ، دسته ای را فتنه گر ، دسته ای را خاین ، دسته ای را حلقه انحرافی و خلاصه برای هر گروه شخصی عنوانی در آستین دارد که بمحض احساس خطر فورا انگی به آنها وی زند . این یعنی ایجاد تفرقه در امت واحده . این یعنی همان چیزی که سالهاست آمریکا و اسرائیل بدنبال آن هستند و از بیرون موفق نشدند اما ......

پاسخ

۲

۰

خداییش کیهان منطقی گفته

پاسخ

۲۵

۸

کیهان یسری به خودت بزن

پاسخ

۹

۱۴

جام شریعتمداری +کیهان نیوز=جام نیوز کیهان شریعتمداری

پاسخ

۱۰

۱۰

زنده با هاشمی مرگ بردشمن هاشمی

پاسخ

۷

۱۶

هاشمی به رد صلاحیت خودشون اشاره کردن .یادمه چند دوره قبل برخی افراد انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شدن ولی با حکم حکومتی رهبری به انتخابات برگشتن ،حالا یک سوال: اگه هاشمی خوب بودن و به گفته خودشون یار رهبری هستند چرا رهبری برای ایشون حکم حکومتی صادر نکردن؟؟؟؟؟؟در ضمن چرا حق الناس رو فقط موقع پیروزی خودشون(هرچند خودشون همیشه شکست خوردن) یا نزدیکانشون قبول دارن؟؟؟؟؟؟؟؟و چرا از فرزندانشون که خلاف کردن و محکوم شدن حمایت میکنن؟مگر دیگر مسئولان نبودن که حتی حکم اعدام فرزندشون رو قبول کردن؟طبق گفته هاشمی الان قوه قضائیه ،شورای نگهبان ،مجلس خبرگان ،مجلس شورای اسلامی و ... همه با این خانواده مشکل دارن و عمدا ایشونو کنار گذاشتن!!!!!!!! انتخابات پیش رو مهمترین انتخابات تاریخ ایران خواهد بود و مخصوصا شورای نگهبان بزرگترین مسئولیت رو دارن که از ورود مشکل دارها جلوگیری کنن.مردم(مخصوصا جوانان نسل جدید) عزیز هم سعی کنن سطحی و احساسی نگاه نکنن و گول تبلیغات پرچرب رو نخورن .

پاسخ

۱۲

۶

تو خوبی آقای کیهان!

پاسخ

۷

۱۰

تو چرا میسوزی

پاسخ

۵

۵

واقعا

پاسخ

۳

۵

درود بر برادر بسیجی و دلاور حسین شریعتمداری

پاسخ

۷

۶

اقای کیهان تقلب در انتخابات امری اجتناب ناپذیر است . و عده ی زیادی از افراد و گروهها در هر انتخاباتی در هر کشوری تلاش دارند تاافراد مورد نظر خود بر کرسی قدرت تکیه زنند .بر اساس چه استدلالی این گونه قاطع می گویید که امکان تقلب در انتخابات کشور ما وجود ندارد . چرا تقلب در انتخابا ت ایران هم امکان دارد و هم ما خود شاهد مستقیم تخلفات انتخاباتی بوده ایم . اگر تقلب و تخلف در انتخابات وجود ندارد پس چه ضرورتی وجود داشت تا رهبر معظم انقلاب از رای مردم به عنوان حق الناس یاد کنند و تذکر جدی به دست اندرکاران انتخابات بدهند . رهبر معظم انقلاب هم به تخلفات در اتنخابات اشاره داشته اند ولی انرا کار ساز ندانسته اند .کینه و بغض شما ها به هاشمی رفسنجانی باعث شده تا چشم شما قادر به دیدن خدمات هاشمی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب نباشد . هر گونه موضع گیری هاشمی در انتخابات 88 یعنی تقویت افکار و رفتار غلط افرادی چون شماها و احمدی نژاد . واین دلیل اصلی موضع نگرفتن هاشمی به نفع منحرفینی است که در قالب دلسوز انقلاب و رهبری کشور را به سوی جنگ داخلی و خارجی خواسته با نا خواسته سوق می دهند .

پاسخ

۴

۹

جناب آقای شریعتمداری شما اگر ولایی هستی که قطعا نیستی از فرمایشات مقام معظم رهبری تبعیت می کنی مگر رهبر عزیز و فرزانه نفرمودند همدلی و همزبانی دولت و ملت چرا هر روز برای دولت این همه انگ می کنی حضرت عالی اگر دلت برای نظام می سوزد چرا دولت احمدی نژاد این همه خلاف می کرد حتی یک بار هم انتقاد نکردی ؟ پس معلوم است دلت برای نظام و رهبری نمی سوزد بیشتر از این خودت را از چشم مردم نینداز بس است حیف است که بهت دسترسی ندارم

پاسخ

۴

۱۹

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top