خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 572695
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۰
به بهانه بهداشت و سلامت زائرین؛
تازه‌ترین بهانه آل سعود برای دور کردن حجاج از مقدسات اسلامی
در حال حاضر بیماری خاصی میان حجاج گزارش نشده اما احتیاط واجب است.
مقام حضرت ابراهیم علیه السلام . کعبه . مقام حضرت ابراهیم . مقام ابراهیم تازه‌ترین بهانه آل سعود برای دور کردن حجاج از مقدسات اسلامی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یکی از ویژگی های تفکر وهابیت نابودی آثار تاریخی خصوصا تاریخی ـ اسلامی به بهانه واهی شرک است.

 

 

وهابیون هر جا که توانستند بدون توجه به تذکرات علما، دانشمندان، مردم و دلسوزان تاریخ و فرهنگ اسلامی(اعم شیعه و سنی و حتی غیرمسلمان) بر آثار تاریخی ـ اسلامی در سرزمین وحی هجوم برده و آنها را نابود کردند و آنجایی که آنان را جرات این کار نبود، تمام سعی خود را برای کاهش ارزش و قداست آن ها، به کار بردند.

 

 

یکی از جاهایی که نمی توانند نامی از تخریب برای آن به زبان بیاورند حجرالاسود و مقام ابراهیم است اما می توانند به بهانه جلوگیری از بیماری های واگیر دار مقدمه ای برای کاهش ارزش و قداست آن ترتیب دهند.

 

 

تقدس زدایی از اماکن مقدسه و جلوگیری از افزایش محبوبیت آنها، هدفی است که آل سعود سعی دارد با هر بهانه ای دنبال کند. در همین راستا اخیرا، این حکومت وهابی دست به دامن بیماری های واگیردار شده و این نوع ویروس ها را بهانه ای برای جلوگیری از نزدیک شدن به این محل ها کرده است آن هم زماني که تب بیماری مرس(MERS) یکی از خطرناکترین بیماری های سالهای اخیر در این کشور فروکش کرده است.

 

پایگاه خبری نباء درباره تصمیم جدید رژیم آل سعود که از زبان مدیر بخش پیشگیری استان القصیم عنوان شده، نوشت: « مقامات سعودی با ادعای این که بوسیدن و دست کشیدن به حجر الاسود در کعبه ومقام ابراهیم باعث انتشار بیماری های واگیر دار می شود، نسبت به لمس کردن آن ها هشدار داد.»

 

نهی وهابیون از نزدیک شدن مسلمانان به مقام حضرت ابراهیم(ع)

 

 مدیر بخش پیشگیری های طبی استان القصیم بیان کرد: « تعداد زیادی از حجاج خواهان لمس کردن یا بوسیدن مقام ابراهیم و حجر الاسود هستند، در حالی که این موضوع بسیار خطرناک است.»


 

وی در استدلالی غیر منطقی مدعی شد: « هر جسمی که لمس می شود به نوعی به ناقل بیماری تبدیل می شود.»


 

وی در پایان برای کاهش نگرانی حجاج بیان کرد: «در حال حاضر بیماری خاصی میان حجاج گزارش نشده اما احتیاط واجب است.»

 

 

در اینجا سوالی مطرح است؛ اگر بوسیدن حجرالاسود موجب انتقال بیماری است چرا در 3 سال گذشته که بیماری خطرناک "مرس(تنگی نفس)" در عربستان شیوع پیدا کرده بود، حکومت دلسوز آل سعود به چنین کار به اصطلاح پیشگیرانه ای دست نزد؟

 

 

به راستی سالانه چند نفر از حجاج به واسطه بیماری های واگیر دار ایام حج جان خود را از دست می دهند؟

 

 

از همه مهمتر؛ بی کفایتی و شیوه مدیریتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج، خود یکی از بلایایی است که از خیلی از بیماری های واگیر دار کشنده تر و مصیبت بارتر است چرا که ذهن تاریخ هنوز از کشته شدگان دهه نود میلادی پاک نشده ـ ونمی شود ـ که حادثه تلخ جمعه 11 سپتامبر با چند صد کشته و زخمی به آن افزوده شد.

 

 

آیا باید به ادعای این رژیم برای حفظ سلامتی حجاج خوشبین بود یا با توجه به سوء سابقه اش ذهن را معطوف به دسیسه‌ای دیگر برای امکان مقدسه سرزمین وحی، کرد؟

 

 

در پایان باید گفت؛ آل سعود تو خود مصیبتی، از میان برخیز!

 

 

2 نظر
کلیدواژه ها:
مرس  |  حجرالاسود  |  مقام  |  مصیبت  |  بوسیدن  |  جام  |  دینی  |  بیماری  |  جام نیوز  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top