خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٩ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 21, 2018
 
کد خبر: 572731
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۰
پرداخت یارانه نقدی باید متوقف شود؛
نظر نمایندگان مجلس در مورد ادامه "طرح هدفمندی یارانه‌ها"
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به کاهش درآمدهای دولت، گفت: طرح هدفمندی یارانه ها و پرداخت یارانه نقدی لازم است متوقف شود.
نمایندگان مجلس نظر نمایندگان مجلس در مورد ادامه "طرح هدفمندی یارانه‌ها"
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی"جام نیوز"،  محمدعلی عبدالله زاده اظهار کرد: بالاخره یک روزی لازم است این طرح جمع شود و به دنبال راهکار دیگری باشیم.

وی ادامه داد: دلایل بی فایده بودن طرح هدفمندی یارانه ها بحث فسلفی طولانی دارد که به آن اشاره نمی کنم ولی سرانجام باید طرح هدفمندی یارانه متوقف و به پایان برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این روشی که در هدفمندی یارانه ها در پیش گرفته ایم کشور هیچ تکان و پیشرفتی نمی کند.

باید از شیوه هایی که مردم را راضی نگه می دارد دست برداریم
عبدالله زاده تصریح کرد: باید روش هایی پوپولیستی و شیوه هایی که مردم را راضی نگه می دارد دست برداریم و به فکر رسیدن به توسعه پایدار باشیم.

یوسفیان ملا دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، درباره قطع کامل یارانه ها بیان کرد: اصلاً امکان ندارد پرداخت یارانه ها قطع شود، یارنه ماهیت قانونی دارد و دولت مکلف است به کسانی که به این مبلغ نیازمندند پرداخت کند.

ادامه پرداخت یارانه با این وضعیت سخت است
حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با بیان اینکه ادامه پرداخت یارانه با این وضعیت سخت است، اظهار کرد: به هر حال طرح هدفمندی یارانه ها هدف های بسیار زیادی از جمله تقویت تولید و توزیع عادلانه درآمد و همچنین کاهش فاصله طبقاتی دنبال می کرد اما به خوبی به اهدافش دست پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها به اهدافش نرسید، گفت: یکی از اهداف هدفمندی یارانه ها تحریک عرضه و تقاضا بود که محقق نشد.

گروسی اظهار کرد: طرح هدفمندی یارانه ها به شیوه صحیح اجرایی نشد و در مسیری غیر از هدف خود حرکت کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: یکی از حداقل هایی که باید به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها محقق می شد رفع رکود بود که آن هم محقق نشد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمندی یارانه ها باید سبب تقویت تولید و توزیع عادلانه درآمد در جامعه می شد که چنین هدفی نیز تحقق پیدا نکرد.

پول‌های سرگردان هدایت شود
گروسی افزود: در حال حاضر شاهد پول های سرگردان در سطح جامعه هستیم که به نوعی باید به سمت بخش مولد هدایت شود تا به توسعه پایدار دست پیدا کنیم.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی میزان، با بیان اینکه تاخیرهای مکرر در پرداخت یارانه نقدی دست خالی دولت در تامین منابع برای اجرای این قانون را نشان می دهد، گفت: تامین منابع مورد نیاز یارانه نقدی به یکی از معضلات اساسی دولت تبدیل شده است.

همچنین ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان در خصوص تاخیرهای واریز یارانه نقدی گفت: قرار نیست پرداخت یارانه نقدی از سوی دولت تا همیشه ادامه داشته باشد و به نظر می رسد به روزهای پایانی خود نزدیک شده است با این حال بر اساس قانون دولت مختار است زمان پرداخت یارانه نقدی را به صلاحدید خود مشخص کند./میزان/110

3 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top