خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 572759
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱
عابدینی؛
حاضرم برای دفاع از کفاشیان با هر کسی مناظره کنم حتی دادکان
رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: «از دید من تمامی مشکلات پرسپولیس مربوط به مسائل فنی نیست و این ناکامی‌ که تاکنون در نتایج تیم مشاهده می‌شود حاصل یک مجموعه عوامل است.»
امیر عابدینی حاضرم برای دفاع از کفاشیان با هر کسی مناظره کنم حتی دادکان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، امیر عابدینی در خصوص مشکلات اخیر حوزه مدیریت فوتبال کشور و وضعیت پرسپولیس در رقابت‌های پیش رو نقطه نظرات خود را مطرح کرد که در ادامه می خوانید:

 

* در جریان مشکل به وجود آمده بین کمیته اخلاق و رئیس فدراسیون چه کسی حق دارد و چه کسی دچار اشتباه شده؟

- ببینید بنده خدا آقای محمدزاده جزو قضات ارزشمند دستگاه قضایی کشور هستند و اصلاً جزو خانواده فوتبال کشور به حساب می‌آیند اما من در این مورد حق را به کفاشیان می‌دهم و معتقدم رئیس کمیته اخلاق در این مورد دچار اشتباه شده است.

 

* چطور؟

- ببینید اگر قبول داریم رئیس فدراسیون فوتبال مسئول دستگاه اداره فوتبال کشور است باید بپذیریم که این اختیار عمل را دارد که حکم را اجرا کند یا نکند. این دلیل اول برای اینکه ثابت کنیم حق با کفاشیان است و می‌تواند از اختیاراتش سود ببرد و حکم صادره از سوی کمیته انضباطی یا استیناف را به تعویق بیندازد و حتی اجرا نکند. دلیل دوم هم اینکه اگر حکم از مرحله ابلاغ گذشته و اسدی دستور ابلاغ آن را داده است این وظیفه دبیرکل است که از ابلاغ حکمش دفاع کند دیگر در اینجا کمیته اخلاق نیست که حکمش و اجرای آن را پیگیری کند اگر هم اعتراضی در کار باشد این اعتراض باید از جانب اسدی می‌شد که ابلاغ حکمش نادیده گرفته شده نه اینکه محمدزاده به خاطر عدم اجرای حکمش قهر کند یا استعفای شفاهی دهد یا... اینها اصلاً زیبنده دستگاه اداره فوتبال کشور نیست.

 

* اگر اینگونه باشد استقلال ارکان قضایی فوتبال کشور زیر سئوال می‌رود و رای صادره از جانب آنها دیگر ضمانت اجرایی ندارد؟

- همیشه که این اتفاق نمی‌افتد. مواردی مثل این قضیه جزو استثناهای فوتبال کشور هستند. قانون هم در خصوص چنین مواردی اختیار عمل را به رئیس فدراسیون فوتبال داده است و درست هم هست چون گفتم وقتی کسی پاسخگوی تمامی مسائل فوتبال کشور است پس باید روی این مسائل احاطه کامل داشته باشد. تازه به عنوان رئیس سابق فدراسیون فوتبال باید یادآوری کنم که به اعتقاد من کافیست به این دستگاه‌های قضایی فوتبال کشور استقلال عمل صددرصد بدهند تا همه جا را به هم بریزند در چنین شرایطی دیگر در فوتبال ما سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

 

* وضعیت پرسپولیس هر چه پیش می‌رود بدتر می‌شود. در دوران خادم باشگاه این قدر مشکل مالی نداشت اما حالا علاوه بر مشکل مالی ....؟

- قبول دارم که پرسپولیس در یک جایگاه ویژه و شرایط کاملاً دشوار ایستاده و با استفاده از بودجه حداقلی وزارت ورزش تازه آن هم بودچه نه چندان علنی روزگار می‌گذراند ولی هر طور که هست دولت حالا چه در قالب اجاره سه ساله و یا واگذاری دائم مایل است این بنگاه اقتصادی ورزشی را به بخش خصوصی واگذار کند و در این راستا هم به زودی اقدام خواهد شد. به همین خاطر دیگر زیاد نگران پرسپولیس نیستم و امیدوارم این دورنمای مثبت بالاخره به بار بنشیند و مشکلات پرسپولیس حل شود.

 

* بعضی‌ها حتی بیشتر از خود نمایندگان مجلس پیگیر طرح پرونده فساد در فوتبال کشور هستند دلیل این قضیه چیست؟

- دو دلیل مشخص برای این قضیه وجود دارد؛ اول اینکه گروهی به خاطر اخباری که در این حوزه منتشر شده ناخود‌آگاه شخصیت کاری و مسئولیتشان زیر سئوال رفته است. این گروه مایلند هر چه سریع‌تر این پرونده به سرانجام برسد تا این لکه از پرونده کاری‌شان پاک شود و دیگر کسی در صداقت کاری آنها دچار تشکیک و دودلی نشود البته کسانی که سالم کار می‌کنند هم جزو همین گروه به حساب می‌آیند افرادی که فقط کنجکاو هستند بدانند در این پرونده نام چه افرادی مطرح شده و چه اتهامی به آنها وارد است. گروه دوم هم کسانی هستند که احتمالاً تخلف دارند و به خاطر همین قضیه دلشوره پیدا کرده‌اند که نکند در این پرونده به فساد کاری آنها هم اشاره شود و موقعیت کاری خود را از دست بدهند.

 

* حالا شما جزو کدام گروه هستید؟

- انشااله که تخلفی ندارم اما نمی‌توانم کتمان کنم که در این زمینه کنجکاو هستم تا بدانم چه موضوعاتی در آن مطرح شده است. کاش این امکان به وجود می‌آمد تا یک نسخه از این پرونده در اختیار فدراسیون فوتبال قرار بگیرد و این مجموعه بتواند با پالایش درونی هم مسئولان متخلف را از دور این ورزش دور سازد و هم ساز و کاری فراهم آورد تا دیگر امکان تخلف در حوزه‌های مختلف وجود نداشته باشد یا به حداقل برسد.

 

* پرسپولیس چه چیزی کم دارد که با برانکو خوب نتیجه نگرفته است؟

- پرسپولیس نتیجه نگرفته و عوامل متعددی در این ناکامی نقش دارند که اگر بخواهم به تک تک این موارد برسم زمان زیادی را طلب می‌کند. فقط همین قدر بدانید که از دید من تمامی مشکلات پرسپولیس مربوط به مسائل فنی نیست و این ناکامی‌ که تاکنون در نتایج تیم مشاهده می‌شود حاصل یک مجموعه عوامل است که هم بعد فنی دارد و هم مسائل مدیریتی درآن نقش بازی می‌کنند.

 

* برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کاندید می‌شدید؟

- خیر چنین تصمیمی ندارم.

 

* شاید تا اسفندماه نظرتان تغییر کند؟

- نه مطمئن هستم که چنین تصمیمی نخواهم گرفت.

 

* چرا؟

- چون کسی باید در این حیطه قبول مسئولیت کند که تمام وقت برای این کار وقت بگذارد. من به خاطر مشغله کاری نمی‌توانم تمام وقتم را صرف فوتبال کنم پس جایز نیست وارد این حیطه شوم.

 

* انگار مواضع شما نسبت به کفاشیان هر روز نرم‌تر از دیروز است؟

- نه بحث توافق پشت پرده و مسائلی از این دست مطرح نیست بلکه قضیه صلاح فوتبال مملکت است. کفاشیان حالا فوتبالی یا غیر فوتبالی هشت سال پیش قبول مسئولیت کرده و تاکنون هم هر طور که بوده توانسته اداره فوتبال کشور را پیش ببرد و به اندازه کافی هم تجربه کسب کرده است. ضمن اینکه حالا با وجود این زمان طولانی در AFC هم به موقعیتی رسیده‌ایم که حیف است این فرصت دوباره از دست فوتبال ایران خارج شود. من همچنان معتقدم کفاشیان بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون فوتبال است و در این مورد با هر کسی که حرف دیگری دارد حاضرم مناظره کنم.

 

* حتی محمد دادکان؟

حتی محمد دادکان.

روزنامه نود

109

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top