خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ الخميس ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩ Thursday, August 16, 2018
 
کد خبر: 572826
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۰
رئیس اتاق بازرگانی تهران:
کمپین نخریدن خودرو طبیعی ولی غلط است
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه کمپین نخریدن خودرو طبیعی ولی غلط است، گفت: دولت در بودجه سال ۹۵ بودجه عمرانی کشور را ۲۵ درصد کاهش داده است و این نگرانی وجود دارد که دولت نتواند بدهی خود را به پیمانکاران و صنایع پرداخت کند.
خودرو کیا سراتو کمپین نخریدن خودرو طبیعی ولی غلط است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی"جام نیوز"، مسعود خوانساری در ششمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه سال 95 از سوی رئیس جمهور افزود: دولت باید علاوه بر انتشار اوراق صکوک با پیش بینی تمهیداتی، بدهی های خود را به بخش خصوصی پرداخت کند.

رئیس اتاق تهران با بیان اینکه پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و 1+5 تاکنون 8 هیئت اقتصادی وارد کشور شده‌اند و 10 هیئت دیگر نیز در راه هستند گفت: این یک روی سکه است در روی دیگر، اتاق باید برنامه‌ریزی صحیح برای استفاده از ظرفیت‌های کشور در پذیرش هیئت‌ها داشته باشد.


وی، شناسایی ظرفیت‌های داخلی کشور برای سرمایه‌گذاری مشترک و حتی شناسایی شرکت‌های ایرانی که قابلیت ورود به این بخش را دارند ضروری دانست و افزود: دولت نیز باید در برنامه‌ریزی‌ها مخاطب اصلی‌اش اتاق بازرگانی و بخش خصوصی باشد نه اینکه به دنبال بزرگتر کردن شرکت‌های دولتی باشد.


خوانساری گفت: با توجه به سند اقتصاد مقاومتی که ازجانب مقام معظم رهبری ابلاغ شد، دوران انتقال از پساتحریم را باید اجرایی کنیم؛ یعنی دسترسی به منابع مالی آسانتر، قانون مالکیت معنوی، اجرا و رعایت تجارت آزاد بر کشور حاکم شود.


وی با اشاره به موج رسانه‌ای نخریدن خودروی داخلی در فضای مجازی و واکنش برخی مسئولان گفت: در دو سال گذشته با باز شدن فضای گفت‌وگو در کشور که به توسعه اقتصاد و صنعت کمک خواهد کرد، واکنش به نخریدن خودرو طبیعی بود و اگرچه کار درستی نیست اما واکنش برخی به این مسئله و برخورد تند نیز عجولانه بود.


وی ادامه داد: ما باید علت اینگونه مسائل را ریشه‌یابی کنیم و بخش خصوصی به این مسئله با متانت پاسخ دهد ما باید بپذیریم که نقص هایی در برخی کالاهای تولیدی به ویژه در صنعت خودرو وجود دارد که قطعاً راه مقابله با آن کتمان نخواهد بود، از طرفی صنعت خودرو صنعتی پیش‌رو در کشور است که سال گذشته یک درصد در رشد اقتصادی تأثیر داشته، اما از طرفی دیگر، مهمترین اصل، مشتری‌مداری است که تولیدکننده باید به خواسته مشتری توجه کند.


خوانساری اضافه کرد: این اتفاق سبب شد که فرهنگ عذرخواهی در کشور باب شود و عادت کنیم در مقابل کمبود و کاستی‌ها عذرخواهی کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: درباره قیمت خودرو توجه به دو نکته ضروری است؛ ابتدا اینکه باید قیمت ارزانترین خودروها در دنیا را برآورد و با خودروهای داخلی مقایسه کنیم و دیگر اینکه به قیمت ارز توجه کنیم.


خوانساری افزود: آنچه در اقتصاد کشور ما تا اندازه‌ای مغفول مانده، رقابت در اقتصاد است و اگر اجازه دهیم بخش خصوصی وارد رقابت شود و شرایط ویژه‌ای برای شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی نباشد می توانیم رضایت بخش خصوصی را جلب کنیم زیرا معتقدیم فرهنگ رقابت و دوری از انحصار در کشور باید به وجود آید.


وی به مسئولیت جدید اتاق بازرگانی تهران در حمایت از جوانان و مبتکرانی که دارای طرح و ایده هستند، اشاره کرد و گفت: این حمایت می‌تواند بسیاری از مشکلات را به ویژه در حوزه بهبود فضای کسب و کار حل کند و در اتاق تهران تلاش می کنیم تا فضایی ایجاد شود که اینگونه افراد شروع به کار کنند و در این باره بنا داریم جشنواره‌ای را آبان‌ امسال برگزار کنیم./تسنیم/110

2 نظر
کلیدواژه ها:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top