خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩ Sunday, August 19, 2018
 
کد خبر: 572933
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ - ۰۷:۳۰
گاردین از بهبود روابط می گوید؛
با گذشت 30 سال از انقلاب: تغییر رویکرد ایران به جهان غرب؟!
روز گذشته مراسم امضای قرارداد مدیریت دو هتل ۴ و ۵ ستاره فرودگاه امام خمینی(ره) بین گروه مالی گردشگری و گروه هتل‌داری آکور فرانسه برگزار شد.
توافق هسته ای با گذشت 30 سال از انقلاب: تغییر رویکرد ایران به جهان غرب؟!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، برخی رسانه های غربی تلاش می کنند توافق هسته ای را تغییر رویکرد ایران نسبت به جهان غرب پس از گذشت 30 سال از انقلاب عنوان کنند؛ همانطور که برخی مقامات غربی صراحتا به امیدورایشان به تغییر ایران در سال های آینده اشاره کرده اند و حتی روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" در گزارشی عنوان می کند که "اوباما در عمل روی تغییر ایران حساب باز کرده و این عقیده، مهم ترین عنصر توافق هسته ای را تشکیل می دهد."

 

 

در همین راستا روزنامه انگلیسی "گاردین" به انعکاس خبر افتتاح 2 رستوران فرانسوی در تهران پرداخته و از آن به عنوان نشانه ای از ایجاد روابط حسنه میان ایران و غرب و پایان 30 سال دوری ایران از جامعه جهانی [!] یاد کرده است.

 

 

مراسم امضای قرارداد مدیریت دو هتل ۴ و ۵ ستاره فرودگاه امام خمینی(ره) بین گروه مالی گردشگری و گروه هتل‌داری آکور فرانسه با حضور مسعود سلطانی‌فررئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، برونو فوشه سفیر فرانسه در ایران ومدیران عامل بانک‌های سرمایه و گردشگری در محل این فرودگاه برگزار شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در گزارش گاردین آمده است: «این هتل ها آخرین نشانه از ایجاد روابط حسنه بین ایران و غرب پس از توافق هسته ای است ... ایران برای 30 سال در جامعه جهانی منزوی بوده است ... آژانس های مسافرتی آماده هجوم بازدیدگنندگانی هستند که منتظر دیدن ایران پس از 30 سال تبعید دیپلماتیک هستند.»

 

 

اما باید توجه داشت که ایران هیچ گاه با "جامعه جهانی" مشکلی نداشته و انقلاب ایران ریشه در روحیه استقلال طلبی و استکبار ستیزی ایرانیان در مقابل استعمارگران و در راس آن ها آمریکا دارد. از سوی دیگر، مسئله اتمی نیز ریشه اختلاف ایران با استکبار جهانی از ابتدای انقلاب نبوده که با حل آن تمام مشکلات مرتفع شود.

 


سئوال اینجاست که رویکرد استکباری آمریکا در قبال ایران تغییری نموده که حرفی از تغییر رویکرد ایران به میان آید و بهای بهبود روابط، چیزی جز "استقلال" و "عزت" ملت ایران خواهد بود؟

 

 

 

 

506

 

4 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران هم همین را می خواهند رابطه با دنیا. مرگ گفتن بر جهان برای مردم ما بسیار هزینه داشت بدون اینکه نفعی داشته باشد. از این سردی رابطه ما کشورهای همسایه و رقیب بسیار سود بردند. ترکیه از کشوری فقیر به کشوری پیشرفته تبدیل شد. رقبابی نفتی ما حاشیه خلیج فارس در جلوی چشمان با همکاری کمپانی های غربی مخازن مشترک مان را خالی کردند و ار این بابت به ثروتهای باد آورده زیادی رسیدند و بسیار خوشحال بودند که ما به بقیه مرگ بگویم و آنها غارت پر منفعت خود را ادامه دهند.

پاسخ

۲

۶

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top