خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 573016
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۸:۵۳
گزارش یورو نیوز؛
هشدار یونیسف درباره سوء تغذیه کودکان سوری
یونیسف و سازمانهای وابسته به آن طی سالهای اخیر در مجموع، ۷۵ مرکز درمانی در سوریه دایر کرده اند و داوطلبان با مراجعه به در خانه ها سعی در شناسایی کودکان بیمار و درمان آنها دارند. 
کودکان سوری هشدار یونیسف درباره سوء تغذیه کودکان سوری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از یورو نیوز، کودکان از عمده قربانیان درگیریهای چهار سال و نیم اخیر در سوریه هستند. علاوه بر مرگ و میر، بی سرپرستی و آوارگی شمار قابل توجهی از آنها، اخیرا نیز یونیسف درباره سوء تغذیه شدید و رو به افزایش کودکان سوری هشدار داده است. آلمی، کودک نه ماهه سوری که زودتر از موعد نیز به دنیا آمده و تنها یک کیلو و دویست گرم وزن دارد، یکی از حدودا پنج میلیون کودک سوری است که برای زنده ماندن نیاز به کمکهای انساندوستانه دارند. هر هفته مادرش برای درمان، او را به مرکز درمانی یکی از سازمانهای غیردولتی وابسته به یونیسف در شهر حلب می آورد.

 

مادر آلمی می گوید: «آلمی به کمک پزشکان خیلی بهتر شده است. آنها بخوبی از او مراقبت می کنند. او اکنون دیگر مشکل اسهال و استفراغ ندارد. آلمی به کمک تیم یونیسف که به در خانه ها مراجعه می کنند به این مرکز آمد. آنها او را معاینه کردند و به این نتیجه رسیدند که او باید به این مرکز منتقل شود.»

 

یونیسف و سازمانهای وابسته به آن طی سالهای اخیر در مجموع، ۷۵ مرکز درمانی در سوریه دایر کرده اند و داوطلبان با مراجعه به در خانه ها سعی در شناسایی کودکان بیمار و درمان آنها دارند. یونیسف می گوید برای ادامه این فعالیتها نیاز به منابع بیشتری دارد.

 

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top