خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ الخميس ١٩ المحرّم ١٤٤١ Thursday, September 19, 2019
کد خبر: 598678
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۲۱:۵۷
نشریه هیل مدعی شد؛
دولت آمریکا باید جلوی هواپیمایی ماهان را بگیرد!
اگر گزارشات ارسالی درباره این حملات هوایی اسراییل درست باشد، آبادان مبدا پروازهای آخر شب شرکت ماهان از ایران به سوریه برای پشتیبانی از دولت این کشور شده است که نشان دهنده اراده ایران برای بی‌اثر نشان دادن تحریم‌های روزافزون آمریکاست.
هواپیمایی ماهان دولت آمریکا باید جلوی هواپیمایی ماهان را بگیرد!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه آمریکایی هیل (thehill) در یادداشتی مدعی شد که «بهتر است شرکت هواپیمایی ماهان اسم خود را به خطوط هوایی سپاه پاسداران تغییر دهد!» و دلیل آن را ارسال سلاح و نیروهای نظامی به سوریه برای حمایت از بشار اسد اظهار می‌کند!

 

 

این نشریه با اشاره به اخبار و ادعاهای منتشر شده از سوی رسانه‌های صهیونیستی درخصوص پروازهای شرکت ماهان به سوریه و ارسال کمک‌های نظامی به این کشور مدعی شد «هفته گذشته بود که اسراییل اعلام کرد انبارهای تسلیحاتی در نزدیکی فرودگاه دمشق را هدف قرار داده است که توسط یکی از هواپیماهای قدیمی ایرباس A306 متعلق به خطوط هوایی ماهان از بندر آبادان به این کشور منقل شده بود.»

 

 

هیل مدعی است که اگر گزارشات ارسالی درباره این حملات هوایی اسراییل درست باشد، آبادان مبدا پروازهای آخر شب شرکت ماهان از ایران به سوریه برای پشتیبانی از دولت این کشور شده است که نشان دهنده اراده ایران برای بی‌اثر نشان دادن تحریم‌های روزافزون آمریکاست.

 

 

این نشریه با لحنی تهدیدآمیز افزود که خطوط هوایی ماهان شامل موارد رفع تحریم‌ نمی‌شود زیرا ایران را برای حمایت از دولت سوریه و جنگ‌های نیابتی در منطقه یاری می‌کند و این درحالی است که به راحتی از اروپا هواپیما خریداری می‌کند.

 

 

هیل تصریح کرد «تا زمانی که دولت اوباما آمادگی جریمه کردن شرکت‌های اروپایی را نداشته باشد، ماهان به عملیات پروازی خود با مصونیت ادامه داده و این مسئله اعتبار سیاست‌های فعلی آمریکا درباره ایران را زیر سوال می‌برد.»

 

 

«حمل و نقل هوایی ماهان به سوریه می‌تواند بدون مانع به راه خود ادامه دهد و نشانه‌ای برای از دست رفتن اهرم فشار امریکا در منطقه باشد. با وجود خون‌های زیادی آمریکا در عراق ریخته است نمی‌تواند از بغداد بخواهد که راه ارسال‌های هوایی ایران به سوریه را ببندد.»

 

 

 

507

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top