خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 25, 2019
 
کد خبر: 613629
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۲:۵۰
انجیلی در جلد قرآن؛
وقتی غربی‌ها انجیل را با قرآن اشتباه می‌گیرند!
افزایش اسلام‌هراسی سبب ایجاد نگرش‌های منفی نسبت به کتاب مقدس مسلمانان و احساسات منفی نسبت به پیروان این کتاب شده است.
قران انجیل وقتی غربی‌ها انجیل را با قرآن اشتباه می‌گیرند!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، به تازگی گروهی از جوانان هلندی با هدف نشان دادن ماهیت تعصبات به وجود آمده علیه اسلام و کتاب مقدس مسلمانان اقدام به ساخت ویدئویی به نام «تجربه قرآن کریم» کردند.

در این فیلم که بسیار مورد توجه قرار گرفت، انجیلی در جلد قرآن گذاشته شد و مردم با شنیدن بخش‌هایی از آن به تصور اینکه قرآن است شروع به انتقاد می‌کردند.

کریم متوالی، هنرپیشه مسلمان آمریکایی و دارنده کانال ویدئویی (AreWeFamousNow) در سایت یوتیوب پس از دیدن ویدئوی «تجربه قرآن کریم» در هلند، تصمیم گرفت مشابه این حرکت را در شهر خود، نیویورک، انجام دهد.

او نیز با گذاشتن یک انجیل در جلد قرآن کریم به میان مردم نیویورک رفت و با خواندن آیاتی از آن از مردم خواست در مورد آن نظر بدهند.

افزایش اسلام‌هراسی سبب ایجاد نگرش‌های منفی نسبت به کتاب مقدس مسلمانان و احساسات منفی نسبت به پیروان این کتاب شده است.

مردم با اینکه هیچ دانشی در مورد تاریخ و محتوای قرآن ندارند، به تبعیت از رسانه‌ها آن را متهم به ترویج تروریسم و خشونت می‌کنند.

کریم متوالی با ساخت این فیلم تلاش کرد به مردم نشان دهد که اگر فرد با متن انجیل هم آشنا نباشد و متن‌هایی از آن استخراج و خوانده شود، چه اتفاقی خواهد افتاد.

وقتی که او برخی آیات انجیل را می‌خواند، مردم فکر می‌کردند که او در حال خواندن قرآن است و به سرعت نسبت به متن، واکنش منفی نشان می‌دادند.

به محض اینکه کریم به آن‌ها می‌گفت که این کتاب انجیل است آن‌ها بسیار شگفت‌زده می‌شدند.

برخی نمی‌دانستند که چه بگویند و برخی دیگر به ویژه افراد میانسال عصبانی می‌شدند و صحنه را ترک می‌کردند.البته برخی از مسیحیانی که کتاب خود را خوانده بودند، از این مسئله شگفت‌زده نمی‌شدند.

 

عده‌ای از مسیحیان و یهودیان نیز از مسلمانان حمایت می‌کردند و اذعان می‌کردند که مسلمانان مظلومانه هدف تبعیض و تعصب قرار گرفته‌اند.

یکی از آن‌ها گفت: همه ما برابر هستیم. من انسان‌های بد را دوست ندارم، من انسان‌های خوب را دوست دارم و برای من مهم نیست که پیرو چه مذهبی هستند.

این ویدئو تاکنون به صورت گسترده مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

کریم متوالی در کانال یوتیوب خود ویدئوهای زیادی برای افزایش آگاهی‌ها در مورد مسلمانان و نیز اسلام‌هراسی و تصورات منفی می‌سازد.

 

ایکنا

 

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top