خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠ Tuesday, April 23, 2019
 
کد خبر: 645020
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۲۳:۵۶
خاطرات آزادگان؛
وعده بعثی ها به مرحوم «ابوترابی»
ما آن روز فهمیدیم که آقای ابوترابی را از صبح به صلاح الدین هفده آورده ­اند و او ابتدا به اردوگاه کناری رفته و با اسرای آنجا صحبت کرده و طرف ظهر آمده است به قسمت ما.
ابوترابی وعده بعثی ها به مرحوم «ابوترابی»
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

سرویس مقاومت جام نیوز:

با همه دقتی که ما در حفاظت اطلاعات مان داشتیم، اما عراقی ها آخرش از طریق خبرچین ­هایشان، زمان دقیق شورش را فهمیدند. به همین خاطر هم، صبح آن روز درها را به روی ما باز نکردند و درون همان آسایشگاه حبس ­مان کردند.

 

طرف ظهر، از طریق بچه­هایی که از پنجره بیرون را نگاه می ­کردند، فهمیدیم حجت الاسلام ابوترابی را به داخل اردوگاه آورند. درآن شرایط این تنها و کارسازترین تدبیر عراقی­ها بود.

 

تمام اسرا وصف حجت الاسلام ابوترابی را شنیده بودند، و همه می ­دانستند که شخص ایشان نماینده حضرت امام بین اسرای ایرانی هستند، و برای همین هم دشمن، او را رییس و رهبر ما می ­دانست. اسرایی که از قبل توفیق بودن در کنار آقای ابوترابی را داشتند و می ­گفتند: این نامردا هرجا که خرابکاری می ­کنن و همه چیز رو می ­ریزن بهم، برای آروم کردن اسرا از حاج آقا ابوترابی استفاده می ­کنن.

 

ما آن روز فهمیدیم که آقای ابوترابی را از صبح به صلاح الدین هفده آورده ­اند و او ابتدا به اردوگاه کناری رفته و با اسرای آنجا صحبت کرده و طرف ظهر آمده است به قسمت ما.

 

از وقتی که خبر ورودش را شنیدیم، برای دیدنش لحظه شماری می ­کردیم. یکی، دو ساعت بعد این توفیق نصیب مان شد و حقا که از زیارت او و شنیدن صحبت­ های آرام بخشش، نیروی دوباره­ ای گرفتیم.

 

آن روز باتوجه به اطاعت پذیری اسرا از حضرت امام و نماینده ­های ایشان، آقای ابوترابی توانست شعله ­های برافروخته شده خشم اسرا را خاموش کند و از آن طرف، از عراقی­ ها هم قول بگیرد که دست از فشار آوردن­ های شدیدشان بردارند و در حد همان مقررات خشک خودشان، مراعات ما را بکنند. آنها هم که خود را از یک بلای حتمی  رها شده می ­دیدند، از خدا خواسته این شرط را قبول کردند.

 

راوی: آزاده محمدجواد سالاریان

 

 

سایت جامع آزادگان

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top