خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٧ المحرّم ١٤٤١ Tuesday, September 17, 2019
کد خبر: 701486
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۱۹:۱۹
به اتهام سرقت ادبی؛
وزیر اطلاع رسانی سعودی سارق از آب درآمد! +عکس
شهروندان عربستانی فعال در شبکه های اجتماعی عادل الطریفی وزیر اطلاع رسانی سعودی را به دزیدن قصیده امیر الشعراء احمد شوقی متهم کردند.
عادل الطریفی وزیر اطلاع رسانی سعودی سارق از آب درآمد! +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

عادل الطریفی وزیر اطلاع رسانی سعودی

 

به گزارش جام نیوز، کاربران و فعالان شبکه های اجتماعی عربستانی در هشتگی با عنوان "# عادل – الطریفی – سرقت – قصیده – شوقی " ویدیوی ابیات وزیر اطلاع رسانی به عنوان هدیه به شاهزاده خالد الفیصل را منتشر و آن را با ابیات اشعار احمد شوقی مقایسه کردند که بیانگر شباهت بسیار زیاد میان آنها و سرقت ادبی است.


طریفی در سمینار گفتمان جوانان عکاظ که طی آن شاهزاده خالد الفیصل با ادباء و اندیشمندان در چارچوب فعالیت های بازار عکاظ دیدار کرد، قصیده ای را که گفته سروده خودش است، خواند.


عبدالله الغذامی استاد دانشگاه عربستان خاطرنشان کرد: " به سرقت بردن قصیده شاعران دیگر اقدامی نابجاست و وزیر اطلاع رسانی باید در این رابطه توضیح دهد. ما منتظر توضیح او هستیم."


وی گفت:" در این خصوص نمی توان با کسی تعارف کرد. عدالت اقتضا می کند که توضیح فرد متهم را بشنویم و به دنبال آن حکم مقتضی علیه وی صادر شود. این یک دادگاه فرهنگی علنی است."


عبدالله المقحم روحانی در توییتر خود نوشت: " اگر شوقی زنده بود از تعجب می گفت:" وای از چنین فرهنگی که نگهبانش خود آن را به سرقت می برد."


علی بادحدح یک روحانی عربستانی در توییتی نوشت: "این اقدام غیرمنتظره وزیر اطلاع رسانی تاسف برانگیز و شرم آور است."


سلطان الجمیری روزنامه نگار فعال در شبکه های اجتماعی نیز اظهار داشت: " او باید از احمد شوقی، شعر، ادبیات و فرهنگ عذرخواهی کند ."


محمد عبدالله العزام استاد دانشگاه گفت: "در این که سرقت ادبی صورت گرفته هیچ جای شک و تردیدی نیست . به نظر می رسد وزیر اطلاع رسانی تصور می کند که کلمه "تهیه و تنظیم شعر" به او اجازه چنین کاری را می دهد. این تصور اشتباهی است. تهیه و تنظیم به معنای تالیف شعر است.
وی افزود: "بهترین راه برای جبران این اشتباه آن است که وزیر اطلاع رسانی با صراحت عذرخواهی کند."


شایان ذکر است عادل الطریفی وزیر اطلاع رسانی از زمان تصدی پست وزارت اطلاع رسانی در میان محافل عربستانی بسیار جنجال برانگیز بوده است و اقدامات وی چندی پیش با مخالفت شدید نویسندگان لیبرال مواجه شده است هر چند وی جزو فعالان لیبرال در حوزه رسانه در عربستان شناخته می شود./ العالم

 

101

 

مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top