خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ الاثنين ٢ رجب ١٤٣٩ Monday, March 19, 2018
 
کد خبر: 725526
نظرات: 10
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۵
هافینگتون پست مدعی شد؛
طرح خطرناک ترامپ برای خاورمیانه/ نیروگیری داعش با کمک ایران و روسیه!
«ترامپ تمامی واقعیت ها را نادیده می گیرد و به حکایتی که اسد، ایران و روسیه در رابطه با جنگ در سوریه مطرح می کنند دامن می زند...»
ترامپ طرح خطرناک ترامپ برای خاورمیانه/ نیروگیری داعش با کمک ایران و روسیه!
به این مطلب امتیاز دهید
73.3% 26.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی "هافینگتون پست" (Huffington Post) با انتشار گزارشی به انتقاد از اظهارات دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا در رابطه با اتحاد با ایران و روسیه برای مبارزه با داعش پرداخته و مدعی شده است که ایران و روسیه باعث ظهور داعش شده اند.


در این گزارش آمده است: «دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه یک شنبه شب مدعی شد که بشار اسد و شرکای او یعنی روسیه و ایران تنها شرکای ممکن آمریکا برای مبارزه با داعش در سوریه هستند.

 

ترامپ عنوان کرد: "من اصلا به بشار اسد علاقه ای ندارم اما اسد در حال کشتن داعشی هاست، روسیه در حال کشتن داعش است و ایران نیز در حال کشتن داعش است."»

 

در حالی که آمریکا و متحدانش با تجهیز و تسلیح تروریست ها در سوریه و کمک به آن ها برای بر افروختن آتش جنگ علیه دولت قانونی این کشور به ناآرامی ها در خاورمیانه دامن می زنند، این رسانه آمریکایی عنوان می کند: «اما این طرحی خطرناک است چرا که در واقع بشار اسد در طول سال های گذشته موجب ظهور داعش شده است و مداخله نظامی ایران و روسیه به نفع حکومت سوریه نیز موجب رادیکالیزه شدن هزاران سوری مخالف حکومت شده است. این موضوع در نهایت موجب کمک به نیروگیری داعش و دیگر گروه های تروریستی از جمله شاخه القاعده سوریه شده است و حتی برخی از افراد خارجی برای مقابله با اسد به این گروه ها پیوسته اند.

 

روسیه همچنین با بیرون راندن افراط گرایان از کشور خود و هدایت آن ها به سوی سوریه موجب تقویت پایگاه افراط گرایان در این کشور شده و ایران نیز برای یک دهه رهبران القاعده را از حملات آمریکا محافظت کرده است.»

 

در ادامه این گزارش آمده است:  «اما ترامپ تمامی این واقعیت ها را نادیده می گیرد و به حکایتی که اسد، ایران و روسیه در رابطه با جنگ در سوریه مطرح می کنند دامن می زند و آن چیزی نیست جز اینکه "تنها نیروهای موجود در این کشور، دولت سوریه و افراط گرایان هستند؛ در نتیجه دیگر کشورهای جهان باید از محکوم کردن اسد به خاطر جنایاتش دست بکشند و در عوض از او حمایت کنند."

 

گویا ترامپ  حمایت از میانه روها را یک گزینه برای حل بحران سوریه نمی داند و اساسا عقیده ای به وجود داشتن سوری های میانه رو ندارد. ترامپ همچنین رقیب دموکرات خود، هیلاری کلینتون را به خاطر حمایت از نیروهای میانه روی سوری -به جای پشتیبانی از اسد یا داعش- به سختی مورد انتقاد قرار داده و عنوان می کند که در گذشته ثابت شده است که تجهیز شورشیان برای آمریکا مشکل ساز خواهد بود. اما او شاهدی در رابطه با مشکل ساز بودن شورشیان سوری برای آمریکا نیاورده است. او می گوید: "شما حتی نمی دانید که شورشیان سوری چه کسانی هستند."

 

اما کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه سابق آمریکا به خوبی می داند که شورشیان چه کسانی هستند و به همین علت دولت اوباما به آن ها اعتماد کرده و برای مبارزه با داعش و اسد از آن ها پشتیبانی کرده است. بسیاری از کارشناسان هشدار داده اند که تنها راه پیش روی امریکا برای جلوگیری از متحد شدن شورشیان سوری با افراط گرایان، افزایش حمایت و پشتیبانی از آن هاست.

 

سخنرانی روز یکشنبه ترامپ نشان می داد که او از اوضاع حلب بی خبر است. او گفت که حلب در حال حاضر توسط اسد تصرف شده است. اما در واقع حلب تحت حمله اسد، روسیه و ایران قرار دارد و این می تواند یک فاجعه به بار بیاورد.

 

اظهارات جدید ترامپ درباره سوریه عجیب به نظر می رسد چرا که او پیش از این در گفتگوهای انتخاباتی خود به صورت مکرر ایران و روسیه را محکوم کرده بود. اما اظهارات اخیر او با دیدگاه او درباره مسلمانان سازگاری دارد: آن ها باید به خاطر مشکلاتشان مورد سرزنش قرار گیرند و باید تحت حکومت دیکتاتورهایی مانند اسد؛ صدام حسین و قذافی باشند.

 

این دقیقا همان چیزی است که داعش و دیگر گروه های افراطی می خواهند؛ آن ها به دنبال ایجاد چنین دیدی نسبت به  غرب در ذهن مسلمانان هستند. بسیاری از ناظران به این موضوع اشاره کرده اند و کلینتون نیز در مذاکرات انتخاباتی بارها به آن  اشاره کرده است. اما ترامپ بار دیگر اثبات کرد که اهمیتی نمی دهد که اظهارات او موجب کمک به لفاظی های داعش و تروریست ها می شود.»

 

 

 

506

 

10 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

این یارو مغزش معیوب است چرت وپرت زیاد میگوید

پاسخ

۲

۵

باز هم ترامپ گویا مقداری از واقعیت‌های روز دنیا و منطقه را قبول دارد بقیه آمریکا کاملا تحت تاثیر القائات خواب آور و دروغ‌های شاخدار و خنده دار رسانه‌های این کشور را باور کرده اند که بشار اسد جنایتکار است و ایران و روسیه شریک اند در کار‌های او - در حالی که او رئیس جمهور قانونی سوریه و محبوب مردمش می‌باشد و این آمریکا و هم پیمانانش هستند که با ایجاد و سازماندهی و آموزش افراد تندرو از سراسر جهان و سازماندهی و کمک‌های لجستیکی ( از وسایل جنگی و وسایل نقلیه و خوراک و پوشاک و حقوق ماهیانه چند صد دلار در ماه و تانک و توپ و موشک‌های مختلف ضد هواپیما و دوش پرتاب و ... که ساخت آمریکا هست ) تجهیز کرده و همچنین نفت داعش را خریداری می‌کنند و پول آن را به حساب‌های داعش در اروپا و آمریکا و کشور‌های عربی خلیج فارس واریز می‌کنند تا این گروهک بهتر بتواند مخارجش را تامین کند و حقوق سربازانش را بپردازد

پاسخ

۱۴

۹

۲

۷

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top