خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ الجمعة ٧ جمادى الثانية ١٤٣٩ Friday, February 23, 2018
 
کد خبر: 729325
نظرات: 35
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۸/۴ - ۱۶:۳۸
اقدام وقیحانه عربستان سعودی علیه ایران!
مستشار نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل، با سخنرانی در نیویورک ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد.
عربستانی اقدام وقیحانه عربستان سعودی علیه ایران!
به این مطلب امتیاز دهید
10.7% 89.3% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از فارس، «سعد بن عبدالله السعد» دیپلمات سعودی و مستشار نمایندگی دائمی عربستان در سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) در برابر یکی از کمیته‌های فرعی مربوط به تجارت و فروش سلاح‌های متعارف در جریان فعالیت‌های مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی کرد.

 

خبرگزاری «واس»، عربستان گزارش داد که نماینده عربستان در سازمان ملل مدعی شده که کشورش از پیامدهای جنگ خلیج فارس آسیب زیادی دیده که یکی از آنها قاچاق سلاح از مرزهای جنوبی عربستان به خاک این کشور بوده است.

 

وی مدعی شده از این سلاح‌ها و تجهیزات نظامی برای اجرای عملیات «تروریستی» در خاک عربستان با هدف برهم زدن امنیت این کشور استفاده شده است که ریاض ضمن شناسایی و کشف آنها، اقدام به منهدم کردن آن کرده است.

 

عربستان مدعی شده که در طول این سال‌ها گروه‌های تروریستی که آنها را وابسته به ایران می‌داند بازداشت کرده که اقدام به قاچاق سلاح و مواد منفجره به عربستان، بحرین و کویت کرده بودند.

 

السعد در ادامه ادعاهای خود علیه ایران گفت: ایران با تسلیح گروه‌های مذهبی و تروریست، جنگ‌های مذهبی را در منطقه گسترش می‌دهد و این مسأ‌له نشان دهنده رویکرد ایران در انتشار ویرانی و تقویت طائفه گرایی در منطقه است که در نهایت این پرسش را ایجاد می‌کند که حکومت ایران به قوانین بین المللی احترام می‌گذارد یا انقلابی است که می‌خواهد ایدئولوژی خود را به دیگر کشورها صادر کند؟

 

وی ادامه داد که مثال‌ها در این زمینه زیاد است و ایران با حمایت از حزب الله که عربستان آن را تروریستی نامیده، این گروه را به ابزاری برای ایران برای دخالت در امور داخلی لبنان تبدیل کرده است که عناصر خود را به دیگر کشورها ارسال کرده‌اند.

 

دیپلمات سعودی ایران را به حمایت و اعزام نیروهای حزب الله به یمن و سوریه متهم کرد و در ادامه ادعاهای واهی خود گفت: ایران از وضعیت مهاجران افغان سوء استفاده کرده و آنها را به سوریه اعزام کرده است و سران القاعده را در کشور خود پناه داده و به آنها سلاح و تجهیزات نظامی داده است.

 

مستشار نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل گردان فاطمیون، زینبیون و گردان ابوالفضل عباس را که به عنوان مدافعین حرم با تروریست‌های تحت حمایت عربستان در سوریه می‌جنگند؛ گروه‌های تروریستی خواند و گفت این نیروها در سوریه دست به جنایت جنگی زده‌اند.

 

عربستان در سلسله‌ای از اتهامات بی‌پایه و اساس در خصوص عراق نیز اظهار نظر کرده و با وجود اینکه حضور ایران در عراق در سطح مستشاری است آن هم به درخواست دولت این کشور مدعی شده که ایران با تلاش برای ایجاد فتنه در عراق گروه‌های مسلح شیعه این کشور را تسلیح می‌کند.

 

این مسئول سعودی که کشورش به گواه سازمان‌های بیطرف بین المللی در یمن دست به جنایت‌های جنگی بی‌شماری زده ایران را متهم کرد که به یمن سلاح می‌فرستد و از انصار الله حمایت می‌کند که به گفته او با مردم یمن در جنگ است.

 

وی در پایان گفت: ایران بی دلیل در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار نگرفته بلکه به دلیل سیاست‌ها و رویکرد تخریبی حامی تروریست‌اش.

 

السعد همچنین مدعی شد انصارالله با استفاده از موشک‌های ایرانی به خاک عربستان حمله می‌کند و این کشور مقابله با حملات یمنی‌ها را حق مسلم خود می‌داند این در حالی است که در آخرین جنایت ریاض در یمن صدها غیرنظامی یمنی هدف حمله هوایی عربستان در صنعا قرار گرفته بودند.

 

35 نظر
نمایش نظرات

اقای محترم حرص نخور جواب ابلهان خا موشیست

پاسخ

۰

۰

اگه این خردجال صهیونیسم اینرا نگوید چه بگوید.

پاسخ

۰

۰

حرامزاده‌های تروریست پرور شما هستید

پاسخ

۱۷

۰

عرب سوسمار خور بیابانی وحشی

پاسخ

۳

۰

|-:)) !
روکه نیست نانوسنگ پاست!

پاسخ

۷

۰

از این ... چیز اضافی زیاد میخورن این وهابیهای سگ صفت

پاسخ

۳

۰

غلط کرده.........

پاسخ

۲

۰

به این یک جمله‌ی این نماینده‌ی عربستانی بخوبی دقت کنید .ایران به دنبال صدور ایدئولوژی خود به کشورهای منطقه است .ریشه‌ی دشمنی اعراب با ایران به همین یک جمله بر می‌گردد .شعار صدور انقلاب ایران به کشورهای عربی خواب راحت را از حکومت‌های عربی ربوده است . از نظر حکومت‌های عربی این شعار با شعار نابودی اسراییل کاملا یکسان بود ه و هر دو شعار نابود کننده می‌باشند . و یکی بودن ماهیت این دو شعار حکومت‌های عربی و اسراییل را بسیار بهم نزدیک کرده تا در کنار هم به نابودی نظام و انقلابی بیندیشند که موجودیت انها را هدف قرار گرفته است .بوجود اوردن داعش توسط حکومت‌های عربی و اسراییل با حمایت‌های غرب که به درخواست اعراب و اسراییل به کمک دلارهای نفتی اعراب صورت گرفنه است از نتایج همکاری بین اعراب و اسراییل است .اما هنوز که هنوز است مسئولان رده بالای کشور همه چیز را از جانب امریکا می‌دانند و اعراب را فریب خورده‌ی امریکا .هر گاه مسئولان رده بالای ما گرفتار افکارو تحلیل‌های اشتباه شوند تصمیمات و سیاست‌های اشتباه در پیش می‌گیرند .امریکا با تمام معایب صد نور شرف بر این اعراب دارد .مسئولان ایرانی باید هم و غم خود را صرف ساختن ایران کنند. نه بردباری پیامبر و نه علم و شمشیر و عدالت علی (ع )نتوانست عرب را ادم کند .و نه تنها ادم نشدند بلکه خاندان پیامبر و علی را برای نسلها به خاک و خون کشیدند. این اعراب را به حال خود بگذارید و فکر تمدنی که اعراب خواسته یا ناخواسته باید هسته‌ی مرکزی انرا تشکیل دهد از سر بیرون کنید که این رویایی دست نیافتنی است که پیامبر و علی هم از پس ان بر نیامدند و پیامبر در نهایت فرمود من از عربم و عرب از من نیست. به تجربه‌ی پیامبر اهمیت بگذارید و ایران را بسازید و از این اعراب بد نام تاریخ دوری جوئید .

پاسخ

۴

۱

بمیر پدرسگ

پاسخ

۴

۰

انشالله بمانی سوزان سوزان بیچاره

پاسخ

۳

۰

خیلی پر روشدنداین سعودی‌های کثیف و وهابی ....

پاسخ

۴

۰

راست گفته

پاسخ

۰

۳

خب خندیدیم....
خبربعدی چی بود...؟

پاسخ

۱

۰

چطوری عربستان این همه وراجی میتواندپشت سرملت ایران بگوید ولی نماینده ایران انگارلال است چرانماینده ایران هم عربستان راکه پشت تمام وقابع تروریستی است رسوانمیکندوسکوت کرده است بایددیپلماسی ایران هم برپایه زور وزر وانتقادباشدمگرایرانی هاچه چیزی کمترازاین وهابیون بی شرم کم دارند که اینقدرایران هراسی میکنندودنیاهم حرف انها راباورمیکنندچرایکی پاسخگو نیست لااقل تکلیف این مردم صبورایران رامشخص کنید اگرجواب نمیدهید تا خودمان راسا انهارا گوش مالی کنیم تا هرزمان اسمی ازایران می‌اورند اول بروند دهان خودرا بشویند اقای روحانی لااقل از رهبری یادبگیرید چگونه بافریاد برسرعربستان انها رابجای خودنشاند مادیپلماسی لبخندنمیخواهیم باید باچماق جواب انهارابدهیددیگرحفارت برای ملت ایران بس است تحمل هم حدی داردتجاوزوتحقیرهم حدی دارد ایا فقط بخاطررفع تحریم ساکت نشسته اید اگرهمینه رفع تحریم نمیخواهیم ولی باقاطعیت جواب بی شرمی وبی حرمتی این اعراب وهابی کثیف رابدهید خسته شدیم ازاین همه سکوت مطلق

پاسخ

۲

۰

آها چقدر خندیدیم .حتما شاهدشم دمشه.

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top