خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ الثلاثاء ٤ جمادى الثانية ١٤٣٩ Tuesday, February 20, 2018
 
کد خبر: 731874
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۵
اسپوتنیک؛
روسیه، ایران و سوریه؛ دیداری برای هماهنگی بیشتر
دیدار سه جانبه وزیران امور خارجه روسیه، ایران و سوریه 28 اکتبر در مسکو برگزار شد. این ملاقات نمادین بوده و امکان دارد یک سلسله مسایل از جمله حل بحران سوریه بررسی شده باشد.
دیدار سه جانبه ایران و سوریه و روسیه روسیه، ایران و سوریه؛ دیداری برای هماهنگی بیشتر
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وب سایت روسی اسپوتنیک در تحلیلی از دیدار سه جانبه وزیران امور خارجه روسیه، ایران و سوریه که 28 اکتبر در مسکو برگزار شد نوشت:

 

دیدار سه جانبه وزیران امور خارجه روسیه، ایران و سوریه 28 اکتبر در مسکو برگزار شد. این ملاقات نمادین بوده و امکان دارد یک سلسله مسایل از جمله حل بحران  سوریه بررسی شده باشد.گریگوری لوکیانوف کارشناس تاریخ معاصر خاور نزدیک و شمال آفریقا و محقق دانشگاه ملی تحقیقات اقتصاد روسیه گفت: این یک دیدار نمادین نه تنها برای روسیه، ایران و سوریه بلکه برای غرب بود و وظیفه اصلی آن تطبیق دادن ساعت‌ بود. سه کشور نقطه نظرهای مشترک و تجربه موفقیت آمیز در فرمت های دوجانبه روسیه — سوریه، ایران — سوریه و روسیه و ایران داشتند. ولی این تجربه برای فرمت سه جانبه کافی نیست». این کارشناس بعید ندانست که این فرمت توسعه یابد.

اسپوتنیک اضافه کرد: این محقق گفت: شاید توسعه فرمت مذاکرات همراه با مشکلات باشد. زیرا هر چقدر تعداد شرکت کنندگان مذاکرات بیشتر باشد به همان اندازه رسیدن به توافق مشکل‌تر خواهد بود. وی از میان مسایلی که در مورد آن‌ها موضع های طرف‌ها هماهنگ می‌شدند به انتخابات آمریکا، عملیات آزاد سازی موصل عراق و ارزیابی مواضع کردها اشاره کرد.

 

 

وبگاه اسپوتنیک به انعکاس نظر یکی دیگر از کارشناسان روسی پرداخته و می نویسد: بوریس دولگوف کارمند علمی ارشد مرکز تحقیقات عربی و اسلامی در انستیتوی شرق شناسی آکادمی علوم روسیه، دیدار سه جانبه مسکو را یک حادثه نمادین نامید.

وی ادامه داد: «سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در پایان دیدار اظهار کرد که آمریکا تعهدات خود را برآورده نمی‌کند و قصد ندارد به آن‌ها تحقق بخشد. به عقیده این کارشناس، این ارزیابی درست است. امکان همکاری با آمریکا و نگه داری مناسبات با آن‌ کشور یک خیال خام است. رهبری روسیه باید درک کند که چنین همکاری لا اقل در حال حاضر میسر نیست».

 

 

به عقیده آلکساندر کوزنتسوف معاون انستیتوی پیشبینی و حل و فصل مسایل سیاسی نیز دیدار وزیران خارجه روسیه، ایران و سوریه «به وسیله ای برای  هماهنگ کردن سه کشوری تبدیل شد که در یک طرف قرار گرفتند. او گفت که مواضع این کشور‌ها در مورد مسایل اساسی با هم مطابقت دارد. وی از میان این مسایل به تمامیت ارضی سوریه و حفظ حکومت اسد در زمان انتقال در سوریه اشاره کرد.»

 

202

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top