خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ الاثنين ١٠ جمادى الثانية ١٤٣٩ Monday, February 26, 2018
 
کد خبر: 731936
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ - ۱۵:۳۸
گزیده آخرین مصاحبه دبیرکل فقید حزب مؤتلفه؛
پیام مرحوم عسکراولادی برای امروزِ اصولگرایان
«ما حضور جدّي در صحنه خواهيم داشت تا حداقل 4 سال ديگر يا حداكثر 8 سال ديگر با بازسازی سازمان رأی خود ا‌‌ن‌شاءالله برگرديم.»
حبیب الله عسکراولادی پیام مرحوم عسکراولادی برای امروزِ اصولگرایان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از کانال تلگرامی "محمدمهدی اسلامی"، آخرین گفتگوی مرحوم «حبیب الله عسکراولادی» با هفته‎نامه «شما» که چندروز پس از تنفیذ و چندروز پیش از بستری شدن منجر به وفات آن مرحوم انجام شده است، نکات مهم و قابل تأملی دارد و بازخوانی گزیده آن در فاصله چندماه مانده به انتخابات خالی از لطف نیست:

 

- قرار نيست اصولگرايان تا قيامت مورد اقبال مردم قرار بگيرند. مفهوم جمهوريت آن است كه قدرت دست‎به‎دست شود؛ لذا ما حضور جدّي در صحنه خواهيم داشت تا حداقل 4 سال ديگر يا حداكثر 8 سال ديگر با بازسازی سازمان رأی خود ا‌‌ن‌شاءالله برگرديم.

 

- اصولگرايان بايد از كادرهاي ورزيده جوان خود رونمايي كنند تا نسل جديد رهبران اصولگرا بتوانند حداقل دودهه كاروان اصولگرايي را درست رهبري كنند.

 

- مدل‌هاي تحزب كه در دهه 40، 0 ، 60 يا حتي 70 وجود داشته، امروز كارآمدي ندارد. الان گردش ارتباط و نوع ارتباطات به‌گونه‌اي است که با دهه‌هاي قبل كاملا متفاوت است. ما بايد در عصر خودمان زندگي كنيم. شايد بنده اين توفيق را نداشته باشم، امّا كادرهاي جوان اصولگرايي اين ضرورت را حس مي‌كنند وان‌شاءالله به سمت آن حركت خواهند كرد.

 

- مشكلات عدم شكل‌گيري حزب مطلوب در درجه اول در درون تك‌تك ماست. اول يك نفر بايد با خودش جمع شود تا بعد توفيق پيدا كند با ديگران زير يك سقف كار حزبي و گروهي كند. روح تفرد در انسان مانع جمع شدن، وحدت و همگرايي است. ما بايد مجهز به هوش اجتماعي شويم تا بتوانيم مصالح خودمان و مصالح جمع‌مان و از همه مهم‌تر مصالح و منافع ملي را تشخيص دهيم و آن را درك كنيم و برايش برنامه‌ريزي عملي داشته باشيم.

 

- من به آينده فوق‌العاده خوشبين هستم. با مدد خداوند ما به‌زودي تجديد سازمان خواهيم كرد و در ميدان رقابت‌هاي سياسي جدّي‌تر حضور خواهيم يافت. عدم توفيق ظاهري در انتخابات هم نبايد اثري در روحيه جمعي ما داشته باشد.

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

اگر مدد خداوند شما را از صندوق بیرون بیاورد!

پاسخ

۰

۱

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top