خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ الأحد ٩ ربيع الأوّل ١٤٤٠ Sunday, November 18, 2018
 
کد خبر: 735266
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۱
دو روایت از آتش زدن پرچم آمریکا در تهران و واشنگتن؛
پرچمی که در آمریکا آتش زده می‌شود و در ایران احترام دارد!
رخدادهایی مانند آنچه در تنشهای پسا انتخاباتی آمریکا یا در جنبش اجتماعی وال استریت دیده میشود، نشان میدهد که این رفتار اعتراضی میتواند حامل معانی متکثری باشد و از زوایای گوناگون تحلیل شود.
امریکا پرچمی که در آمریکا آتش زده می‌شود و در ایران احترام دارد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، این روزها آتش زدن پرچم آمریکا یا پا نهادن بر آن به موضوع داغی در رسانه های ایران تبدیل شده. در تهران یک استاد دانشگاه از پا گذاشتن روی پرچم ایالات متحده خودداری می کند، اما در خاک آمریکا معترضان به ریاست جمهوری دونالد ترامپ پرچم کشور خود را در خیابانها به آتش می کشند. هر دو نیز به سوژه رسانه ها تبدیل میشوند.

 

گاهی میگویند آتش زدن پرچم کشوری یا لگدکوب کردنش، اهانت به مردم آن است. برای همین حتی اگر دشمنی میان دولتها وجود دارد، باید از چنین حرکاتی که حساسیت ملتها را بر میانگیزد اجتناب نمود.

 

رخدادهایی مانند آنچه در تنشهای پسا انتخاباتی آمریکا یا در جنبش اجتماعی وال استریت دیده میشود، نشان میدهد که این رفتار اعتراضی میتواند حامل معانی متکثری باشد و از زوایای گوناگون تحلیل شود.

 

همان گونه که ممکن است از دید برخی اهانت به نماد ملی یک کشور باشد و انزجار از این رفتار را میان مردمان آن کشور موجب شود، میتواند اعتراض به سیاستهای دولتِ آن کشور یا وضعیت نامطلوبی که در مورد آن مسولیت دارد نیز باشد و مردم آن کشور را به این پرسش بکشاند که واقعا دولت ما در درون یا بیرون مرزهای جغرافیایی خود چه میکند که چنین واکنشهایی نسبت به نمادهای ملی را در میان مردم خود یا دیگر کشورها سبب شده است؟

 

این روزها که پرچم ایالات متحده به دست خود آمریکاییها آتش زده یا لگدکوب میشود، فرصت تامل بیشتری برای مخالفان رفتارهای اعتراضی به نمادهای دولت مستکبر آمریکا فراهم است. شاید سرانجام آنها نیز باور کنند که جهان ما بواسطه رسانه ها آنقدر شیشه ای شده که اگر اتفاق مشابهی در ایران رخ دهد، مردم آمریکا با یک جستجوی ساده در فضای مجازی بتوانند علت و معنای این رفتار معترضانه ما را دریابند.

 

پارس/222

 

3 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top