خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ الجمعة ٧ جمادى الثانية ١٤٣٩ Friday, February 23, 2018
 
کد خبر: 736984
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ - ۰۷:۵۷
آسمان‌ریسمان بافی برای اتهام‌زنی به بسیج؛ بارداری‌های ناخواسته در مراسم اربعین!
"سازمان بهداشت جهانی شایعات منتشر شده از قول این سازمان درباره افزایش بارداری های ناخواسته در عراق در موسم اربعین را تکذیب کرد."
ب آسمان‌ریسمان بافی برای اتهام‌زنی به بسیج؛ بارداری‌های ناخواسته در مراسم اربعین!
به این مطلب امتیاز دهید
63.6% 36.4% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رسانه‌های سعودی بعد از گرا دادن رسانه‌های وهابی حامی عربستان در عراق، در پی آسمان ریسمان بافتن برای اتهام‌زنی به بسیجی‌هایی هستند که در مراسم اربعین امنیت زائران را تأمین می‌کنند.

 

در همین راستا روزنامه سعودی الشرق الاوسط مدعی شد: «مراسم اربعین در حالی با حضور 2 میلیون ایرانی در کربلا برگزار می شود که بسیجی های ایران کار برقراری امنیت آنان را بر عهده گرفته اند.»

 

الشرق الاوسط در ادامه طی ادعای عجیبی نوشت: «حضور بسیجی ها در مراسم اربعین در حالی صورت می گیرد که آمارها از افزایش میزان بارداری های ناخواسته میان زائران اربعین حکایت دارند.»

 

گفتنی است که سازمان بهداشت جهانی شایعات منتشر شده از قول این سازمان درباره افزایش بارداری های ناخواسته در عراق در موسم اربعین را تکذیب کرد.

«فادلا چایب»، یکی از سخنگوهای سازمان بهداشت جهانی گفته است این اخبار «کاملاً نادرست» است و تصریح کرد که این سازمان با صدور بیانیه ای این ادعاها را تکذیب کرده است.

 

روزنامه «بغداد پست»، روز شنبه در خبری -که در برخی رسانه‌های داخلی نیز منعکس شد- از قول «گریگوری هارتل»، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی مدعی شده بود: «طی مناسبت‌های دینی که هر ساله با مشارکت میلیون‌ها زن و مرد از داخل و خارج عراق در جنوب این کشور برگزار می‌شود، همواره شاهد اختلاط غیرمنظم و بدون برنامه‌ریزی مردم به‌خصوص از ایران به‌عنوان همسایه عراق هستیم. این شرایط و تعداد بسیار زیاد زوار باعث می‌شود تا نیروهای امنیتی نتوانند وضعیت را کنترل کنند.»

 

«بغداد پست» همچنین در اظهارات ادعایی منتسب به «هارتل» نوشت: «در مراسم اربعین سال گذشته که با حضور هفت میلیون عراقی و دو میلیون ایرانی برگزار شده «169 بارداری ناخواسته در میان زنان عراقی» به ثبت رسیده است. این روزنامه ادعا کرد که سخنگوی سازمان بهداشت جهانی این ارقام را «تنها آمار رسمی بارداری‌های ناخواسته» در این مراسم خوانده است.»[!]

 

 

512

4 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top