خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 743668
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۲۱:۰۰
اقتصاد > اقتصاد‌ ایران؛
مزایای حذف صفر از واحد پولی چیست؟
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران معتقد است با حذف صفر از واحد پولی،‌ محاسبات پولی در تراز ملی و بخشی و به طور کلی مبادلات پولی به شیوه راحت‌تری انجام خواهد شد.
پول1 مزایای حذف صفر از واحد پولی چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی "جام نیوز"، کوروش پرویزیان گفت:‌ در مصوبه جدید هیات دولت در خصوص واحد پولی، تغییر واحد پولی از ریال به تومان مطرح شده است. البته تومان تاکنون هم در محاورات استفاده شده است.

 

وی افزود: آنچه در لایحه بانک‌داری و لایحه بانک مرکزی مطرح شده، موضوع تغییر واحد پولی است اما آنچه در رسانه‌ها در این خصوص عنوان شده، رفرم پولی است که دو بحث کاملا متفاوت است.

 

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: ‌برای رفرم پولی نیاز است که مطالعات و بررسی‌های لازم توسط مجامع دانشگاهی، پژوهشکده پولی و بانک مرکزی انجام شود و نتایج آن مشخص شود تا براساس آن حذف چهار صفر یا بیشتر را دنبال کرد. این موضوع جدا از تغییر واحد پولی از ریال به تومان است و حتی اگر واحد پولی تغییر نکند، این بحث همچنان سرجای خود باقی است.

 

پرویزیان تصریح کرد: همچنان زمان برای بحث و بررسی کارشناسی برای حذف چهار صفر از واحد پولی وجود دارد اما آنچه در حال حاضر مشخص شده و موضوعیت دارد این است که از دیدگاه تجارت خارجی و تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر و مبادلات پولی ریال وضعیت مناسبی ندارد و ضرورت وجود داشت که نسبت به آن تجدید نظر شود. از سوی دیگر هم باید توجه داشته باشیم که با حذف تعداد بیشتر صفرها، فعالیت‌ها و به طور کلی محاسبات در تراز ملی، ترازهای بخشی و گزارشات شرکت‌ها به شکل راحت‌تری انجام خواهد شد.

 

وی همچنین تصریح کرد که حذف صفر از واحد پولی در کنار مزایایی که به همراه دارد، ‌طبیعتا هزینه‌هایی خواهد داشت که باید با پیش‌بینی‌های لازم و زمان دادن کافی این هزینه‌ها را به حداقل رساند.

ایسنا

110

این اخبار را از دست ندهید:

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top