خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ الجمعة ٧ جمادى الثانية ١٤٣٩ Friday, February 23, 2018
 
کد خبر: 752291
نظرات: 14
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۴
باخت «فروشنده» به فیلمی از هلند که تعرض به ناموس را برنتافت/ موضوع هر دو یکی بود!
تنها تفاوتی که در این میان، فیلم «او» با فیلم «فروشنده» داشت، این بود که شخصیت اصلی آن در مقابل تعرض و تجاوز به خانه و ناموس خود، بی‌تفاوت نبود و درصدد انتقام برآمد.
فروشنده باخت «فروشنده» به فیلمی از هلند که تعرض به ناموس را برنتافت/ موضوع هر دو یکی بود!
به این مطلب امتیاز دهید
46.2% 53.8% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، تنها تفاوتی که در این میان، فیلم «او» با فیلم «فروشنده» داشت، این بود که شخصیت اصلی آن در مقابل تعرض و تجاوز به خانه و ناموس خود، بی‌تفاوت نبود و درصدد انتقام برآمد. شاید داوران گلدن گلوب هم از اینکه شخصیت‌های فیلم «فروشنده» در برابر تعرض و تجاوز به جان و مال و ناموس خود، منفعل بوده و درصدد بخشش متجاوز برآمدند، دچار یأس فلسفی شده و دلزده گشتند!

 

کیهان نوشت: در حالی که شبکه‌های خارجی و هواداران داخلی فیلم «فروشنده»، امید زیادی به جایزه گلدن گلوب این فیلم بسته بودند و از مدت‌ها قبل برای آن روزشماری کرده و هر خرده کاندیدایی و جایزک این فیلم در برخی محافل غربی را به کوس و کرنا می‌زدند، سرانجام در روز واقعه، «فروشنده» میدان را به فیلم «او» ساخته پل ورهوفن هلندی باخت.


 
 فیلمی که در جشنواره کن نیز علیرغم جایزه فیلم «فروشنده»، اما صدر لیست بسیاری از منتقدین را اشغال کرد. فیلمی که همان موضوع «تجاوز» را دستمایه قرار داده بود. «فروشنده» نیز محور قصه‌اش را بر آن بنا کرد. موضوعی که بسیاری از فیلم‌های جشنواره‌ای و اسکاری یکی دو سال اخیر گویا براساس بخشنامه نانوشته‌ای، بدان پرداخته‌اند.


 
اما تنها تفاوتی که در این میان، فیلم «او» با فیلم «فروشنده» داشت، این بود که شخصیت اصلی آن در مقابل تعرض و تجاوز به خانه و ناموس خود، بی‌تفاوت نبود و درصدد انتقام برآمد. شاید داوران گلدن گلوب هم از اینکه شخصیت‌های فیلم «فروشنده» در برابر تعرض و تجاوز به جان و مال و ناموس خود، منفعل بوده و درصدد بخشش متجاوز برآمدند، دچار یاس فلسفی شده و دلزده گشتند! اگرچه ساختار سینمایی فیلم «فروشنده» نیز نسبت به فیلم «او» و البته سه فیلم دیگری که نامزد دریافت گلدن گلوب بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان بودند، بسیار ضعیف‌تر به نظر می‌رسید.


 
لازم به ذکر است که اهم جوایز گلدن گلوب امسال (فیلم موزیکال و کارگردانی و فیلمنامه و موسیقی و بازیگری و ترانه)  به فیلم «لالالند» از فیلمساز یهودی‌تبار و اسرائیلی هالیوود یعنی «دیمین چزل» رسید و ایزابل هوپرت (هنرپیشه یهودی دیگر) جایزه بهترین هنرپیشه زن را گرفت. فیلم همجنس بازانه مهتاب نیز گلدن گلوب بهترین فیلم درام را دریافت کرد.


 
دو جایزه بهترین موسیقی و بهترین ترانه به آهنگساز یهودی‌، «جاستین هورویتز» برای فیلم «لالا لند» که یادآور موزیکال‌های کلاسیک هالیوود و رویاپردازی‌های غلوآمیز آنهاست، جوایز متعدد آهنگساز معروف صهیونیست به نام «ایروینگ برلین» را تداعی کرد که برای 60 سال افسانه‌ها و اسطوره‌های یهودی و صهیونی را در قالب ترانه‌ها و قصه‌های آهنگین در معروف‌ترین موزیکال‌های تاریخ سینما گنجاند تا تبلیغ بی‌واسطه صهیونیسم  و اهداف ضد بشری آن در قالب فیلم و موسیقی در اذهان مخاطبان باشد.

 

115

 

14 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

سلام باعرض ادب به حضور همه هنر مندان. هنر در خدمت کمل بشر باشد و از واقعیت هم دور نباشد بر تاثیر واجر ان نمیشود قیمت یا اندازه تایین کرد چند فیلم از آقا ی فرهادی در خارجه جایزه گرفت وجدانا چند نفر از ملیونها ایرانی مبتلا به ان هستند قطعا خیلی اندک واضح است که خارجیها عامدانه به این فیلم‌ها جایزه دادند که تمدن هزاران ساله ایرانی را وغیرت مردم ایران را که طی سالهای جنگ تحمیلی دیدند وعلم وهوشمندی وشجاعت ایران را ...خیلی نا جوان مردانه قربانی کنند و به ملتها بگویند که الگوی ایرانی مبارزه با استکبار یعنی همین قصد توهین ندارم ولی برای کف وصوت چند تا غربی صهیونی وتکفیری ارزش بدنام کردن همت وغیرت وشرف ایران ومردم انرا دارد چرا فیلمهای بسیار بهتر به لحاظ فنی و بازیگری و محتوایی ایران را از ترسشان که واقعیت ایران را بیان میکند حاضر به نمایش انها نیستند و.... هنر مردم ایران شهادت است که امام ره. فرمود شهادت هنر مردان خدا است فرهنگ ایرانی محصولش اعتلای انسان به اعلا درجه انسانیت است دقت کنید هنر ایرانی ایناست که هر جا مظلومی باشد ما انجا کنار انها هستیم اقای فرهادی اگر هنر داری برای هنر مردم ایران فیلم بساز که اکثریت مطلق مردم ان گونه هستند .

پاسخ

۱۳

۰

نگران نشین. اصغر سال بعد فیلم همجنسبازی میسازه

پاسخ

۱۶

۱

اسم فیلم هلندی "او" نسیت بلکه اسمش "آن زن" میباشد.

پاسخ

۳

۳

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top