خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ الجمعة ٥ ذو الحجّة ١٤٣٩ Friday, August 17, 2018
 
کد خبر: 759090
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۲۳:۰۰
شوهر رفیق بازم دوستان معتاد دارد
دختری 18 ساله هستم، 5 ماه است که ازدواج کرده ام و شوهرم 6 سال از من بزرگ تر است.
سیگار شوهر رفیق بازم دوستان معتاد دارد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، قبل از ازدواج با شوهرم رابطه داشتم ولی رابطه ای سالم. شوهرم خیلی رفیق باز است و همه وقتش را با دوستانش می گذراند و هرچه بگویند به حرفشان گوش می کند ولی به حرف من که زنش هستم، گوش نمی کند. دوستانش معتاد و سیگاری هستند و آدم های خوبی نیستند. دوست ندارم با آن ها راه برود و مانند آن ها گرفتار شود. اما الان به او شک کردم و فکر می کنم سیگاری شده است. نمی دانم چه کار کنم؟ تو را به خدا راهنمایی ام کنید.

 

 

دختری 18 ساله هستم، 5 ماه است که ازدواج کرده ام و شوهرم 6 سال از من بزرگ تر است. قبل از ازدواج با شوهرم رابطه داشتم ولی رابطه ای سالم. شوهرم خیلی رفیق باز است و همه وقتش را با دوستانش می گذراند و هرچه بگویند به حرفشان گوش می کند ولی به حرف من که زنش هستم، گوش نمی کند. دوستانش معتاد و سیگاری هستند و آدم های خوبی نیستند. دوست ندارم با آن ها راه برود و مانند آن ها گرفتار شود. اما الان به او شک کردم و فکر می کنم سیگاری شده است. نمی دانم چه کار کنم؟ تو را به خدا راهنمایی ام کنید.

 

سوال شما دو بخش دارد. در بخش اول به نظر می‌رسد شما و همسرتان، درباره نوع و میزان ارتباط با دوستان، نظرات متفاوتی دارید. داشتن اختلاف نظر درباره مسائل مختلف امری کاملا طبیعی است چون شما دو فرد مستقل هستید اما نحوه برخورد با این اختلاف نظرها مهم است. یکی از راهکارهای مفید هنگام رو به رو شدن با اختلاف نظرها رسیدن به توافق دو طرفه است. توافق دو طرفه یعنی توافقی که هم بخشی از خواسته شما در آن لحاظ شود و هم بخشی از خواسته همسرتان. این توافق باید به صورت کاملا روشن و واضح  باشد اما از آنجا که رسیدن به این توافق از راه گفت و گو حاصل می شود، برای انجام گفت و گویی نتیجه بخش با توجه به مشکل تان، رعایت چند نکته لازم است.

 

از بدگویی درباره دوستان شوهرتان بپرهیزید:  باید دقت کنید که گفت و گوی خود را با سرزنش و انتقاد از رفتار همسرتان شروع نکنید، در سوال خود گفته اید که همسرتان از دوستان خود حرف شنوی دارد که نشان دهنده این است که این افراد در حال حاضر برای همسر شما افراد مهمی محسوب می شوند، پس انتقاد و سرزنش دوستان همسرتان نیز در شروع گفت و گو می تواند باعث ایجاد تنش شود.

 

نگرانی های خود را بیان کنید: نگرانی ها و احساس خودتان را درباره موضوع مورد بحث صرفا از زبان خودتان (بدون پرداختن به رفتارهای همسرتان و دوستانش) بیان کنید.

 

نیازهایتان را واضح بیان کنید: با انجام مراحل قبلی که گفته شد، یعنی گفتن احساسات و نگرانی ها بدون انتقاد، فضای مناسب برای گفتن نیازها ایجاد می شود. بنابراین لازم است قبل از گفت و گو به نیازهای خودتان درباره همین مسئله فکر کنید تا بتوانید آن ها را به صورت واضح و مشخص به همسرتان بگویید.

 

شنونده باشید و پیشنهاد بدهید: سعی کنید شما هم متقابلا دلایل و نیازهای همسرتان به ارتباط با دوستانش را بدون قضاوت بشنوید. بعد از صحبت کردن درباره احساسات و نگرانی ها و خواسته ها، برای رسیدن به توافق دوطرفه پیشنهاد خودتان را در باره مدیریت کردن روابط دوستانه و رابطه دونفره به همسرتان بدهید و از همسرتان هم بخواهید پیشنهادش را مطرح کند. اگر پیشنهادها اختلاف زیادی داشت، هر دو نفر پیشنهاد اولتان را تعدیل کنید تا زمانی که به توافقی برسید که برای هر دو نفر قابل قبول است.

 

نکاتی درباره احتمال سیگاری شدن شوهرتان

درباره بخش دوم سوال شما یعنی امکان مصرف سیگار و سالم نبودن فضای دوستانه همسرتان، باید به چند نکته توجه کنید. همان طور که خودتان مطرح کرده اید ارتباط با دوستانی که سوءمصرف مواد داشته باشند، خطر گرایش به مصرف سیگار و مواد را افزایش می دهد اما به جز این مسئله دلایل دیگری هم در این گرایش دخیل هستند که لازم است دقیق تر بررسی شود؛ برای مثال اگر همسر شما به عنوان یک راهکار برای دوری کردن از مشکلات و استرس ها به مصرف سیگار تمایل داشته باشد، بررسی این مشکلات و پیدا کردن راه های دیگر برای حل آن ها می تواند مانع از روی آوردن ایشان به مصرف سیگار شود؛ بنابراین لازم است در مورد دلایل دیگر این گرایش بررسی بیشتری شود. ضمن اینکه برای سالم تر شدن فضای روابط دوستانه، پیشنهاد می شود امکانی برای تفریحات و رفت و آمدهای خانوادگی با  دوستان دیگری که به نظرتان از نظر علایق و روحیات به همسرتان نزدیک تر هستند، فراهم کنید.

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top