خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ السبت ٨ جمادى الثانية ١٤٣٩ Saturday, February 24, 2018
 
کد خبر: 763355
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۷:۰۲
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو:
سد سلمان فارسی سرریز می کند؟
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: مردم نگران نباشند سد سلمان فارسی سرریز نمی کند و پس از سیلاب فقط یک سوم از حجم مخزن تاکنون پر شده است.
سد سد سلمان فارسی سرریز می کند؟
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، میثم جعفرزاده با اشاره به شرایط پیش بینی بارندگی در سه استان فارس، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری گفت: خوشبختانه شاهد بارش های خوبی در استان فارس بودیم و با توجه به ظرفیت بالای سد سلمان فارسی با حجم مخزن 760 میلیون متر مکعب، نگرانی در  خصوص سر ریز این سد نداریم.
وی با اشاره به حجم سیلاب ورودی 285 میلیون متر مکعبی به سد سلمان فارسی گفت: تاکنون حدود یک سوم سد سلمان فارسی پر شده و هنوز دو سوم از حجم مخزن سد خالی است.


جعفرزاده با بیان اینکه پیک بارندگی را در استان فارس پشت سر گذاشته ایم گفت: پیک ورودی سیلاب در شب گذشته به سد سلمان فارسی 700 متر مکعب در ثانیه بود که هم اینک تا یک سوم کاهش یافته و به مرور کمتر نیز خواهد شد.


وی با اشاره به شایعات در خصوص تخلیه روستاهای پایین دست تاکید کرد: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و به شایعات توجه نکنند زیرا وقتی دو سوم حجم مخزن سد خالی است و حجم سیلاب نیز در حال کاهش است،‌ به هیچ وجه سد سلمان فارسی امکان سر ریز شدن ندارد و مردم از این بابت آسوده خاطر باشند.


مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو سپس به تخلیه دو روستا در بالا دست سد اشاره کرد و گفت: وقتی برای روستاهای پایین دست خطری وجود ندارد مطمئن باشید برای روستاهای بالادست هم خطری وجود نداشته و این تخلیه بدون هماهنگی با وزارت نیرو صورت گرفته و فقط موجب زحمت مردم روستانشین شده است.
وی آنگاه به مدیریت خوبی که در یک یا دو هفته اخیر انجام شده اشاره کرد و افزود: شرایط برای کشور و استان فارس بسیار مناسب است و سیلاب ها کاملا تحت کنترل هستند و تلاش می کنیم مردم منطقه از حداکثر این نعمت الهی بهره مند شوند.


جعفرزاده با اشاره به وضعیت بارش ها در استان هرمزگان گفت: حجم مخزن سد شمیل و نیان در این استان نیز به نصف رسیده و این استان نیز از بارش های خوبی بهره مند بوده و هم اکنون مخزن این سد نیز دارای 38 میلیون متر مکعب آب است.


وی ادامه داد: وزارت نیرو تلاش دارد تا بیشترین بهره مندی را از وجود این سیلاب ها در تمام کشور بخصوص سه استان فارس، هرمزگان و چهارمحال بختیاری داشته باشد تا مردم این مناطق با طیب خاطر بتوانند آب مورد نیاز خود را تامین کنند.


مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به وجود ریزگردها که باعث شده بود برق چهار شهر خوزستان شامل بستان، هویزه، سوسنگرد و حمیدیه با مشکل مواجه شود افزود: با تلاش همکاران، مشکل برق سه شهر بستان، هویزه و سوسنگرد صبح دیروز برطرف شد و شهر حمیدیه نیز در یک ساعت گذشته برقدار شد.


وی تاکید کرد: آب و برق تمام شهرهای خوزستان هم اکنون وصل است و اکیپ اعزامی از وزارت نیرو که به دستور وزیر نیرو در منطقه مستقر هستند با سرکشی و بازرسی مستمر در تلاش هستند تا کوچکترین مشکلی در خصوص آب و برق برای هموطنان ایجاد نشود.

فا رس

110

این اخبار را از دست ندهید:

2 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

با سلام
سد سلمان فارسی در کجا واقع هست؟

پاسخ

۰

۰

سد سلمان فارسی در شهرستان قیرو کارزین فارس

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top