خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 23, 2019
کد خبر: 772373
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۰
به نقل از اسپوتنیک؛
ممنوعیت نماز در مدارس آلمان!
در مدارس آلمان « نماز تحریک آمیز» ممنوع می شود.
نماز ممنوعیت نماز در مدارس آلمان!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از  سایت خبری« دِر وستِن» ، ریاست ژیمنازیوم  شهر « وُپرتال» در  آلمان  نماز را برای  محصلان مسلمان ممنوع کرد. هر گونه نقض  نظم مدرسه، باید سریعا به اطلاع مدیریت مدرسه  رسانده شود.

 

در محوطه ژیمنازیوم Johannes-Rau-Gymnasium « نماز تحریک آمیز» ممنوع شد.  کریستیان گِنشِل مدیر مدرسه  و راینر کوکِنبرینک معاون وی  بطور کتبی این ممنوعیت را مقرر نمودند.  بعلاوه در یادداشت  رسمی  به تاریخ 16 ماه  فوریه، که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است آمده است که « ریاست ژیمنازیوم « اجازه  نمازگزاری علنی» را به محصلان مسلمان نمی دهد».

 

 بعضی از محصلان مسلمان  در دستشویی های مدرسه وضو گرفتند  و در  داخل مدرسه سجاده های نماز را پهن کرده و به نماز ایستادند. در  فرمان صادره ریاست مدرسه آمده است که  این گونه  نمازگزاری علنی و تحریک آمیز در این اواخر زیاد در ژیمنازیوم مشاهده شد.  معلمان مدرسه با « لحن دوستانه ای»  قانون  جدید را به محصلان مسلمان یادآور می شوند.  بعلاوه معلمان باید اسامی این نوع محصلان را به اطلاع  مدیر مدرسه برسانند تا برای آنها نمازخانه ای  ایجاد شود.

 

در بین کاربران « فیس بوک» تصمیم مدیر ژیمنازیوم با انتقادات شدیدی روبرو شد و  چندی پیش  اداره محلی شهر « دوسلدُروف»  نیز  نسبت به این خبر واکنش نشان داد. اداره محلی مسئول  انتصاب مدیران مدارس  در  « رین وستفالی شمالی» است. داگما گروس نماینده اداره مذکور در این خصوص گفت: « ممنوعیت  نماز تحریک آمیز در  فضای  عمومی ژیمنازیوم  از حمایت  جامعه جهانی برخوردار است  و جهت حفظ نظم مدسه مقرر شده است».  ریاست مدرسه  در چارچوب قانون انظباتی،  محدود کردن آزادی مذهب  با هدف  حفظ  صلح و نظم در  ژیمنازیوم را مجاز می داند».

 

اسپوتنیک/222

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top