خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩ Wednesday, August 15, 2018
 
کد خبر: 773143
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۱
بازفیید نیوز؛
جنگ ترامپ و عربستان با ایران
دلیل اصلی این اقدام، مقابله با نفوذ ایران است اما واشنگتن با هدف گرفتن حوثی ها، تنها به قدرت گرفتن هر چه بیشتر القاعده کمک می‌کند.
هواپیما جنگی جنگ ترامپ و عربستان با ایران
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وب سایت آمریکایی بازفیید نیوز در گزارشی نوشت: در هشت هفته اول ورود ترامپ به کاخ سفید، دولت ترامپ، موشک های زیادی را برای جنگ یمن به منطقه اعزام کرد و خود را در میان جنگی پر از دردسر یافت و سپس درصدد قدرتمند تر کردن عربستان سعودی در این جنگ برآمده است.

 

این وب سایت آمریکایی افزود: ترامپ از نخستین روزهای حضورش در کاخ سفید مجوز صدور ده‌ها حمله علیه یمن را صادر کرده و به دنبال افزایش کمک‌های نظامی به عربستان در این راستاست. دلیل اصلی این اقدام، مقابله با نفوذ ایران است اما واشنگتن با هدف گرفتن حوثی ها، تنها به قدرت گرفتن هر چه بیشتر القاعده کمک می‌کند.

 

 

بازفیید نیوز افزود: ترامپ از روز اول نیز سیاست محکمی را در قبال ایران اتخاذ کرد و توافق هسته ای  ایران را یک توافق نه چندان خوب دانست. ترامپ از همان ابتدا در صدد متوقف کردن ایران در منطقه و جلوگیری از افزایش نفوذ ترهان خارج از مرزهای کشورش داشت. ترامپ همچنان توافق برجام را پاره نکرده است و به طور کلی سیاست های مشاوران مخالف ایران در کاخ سفید، رها شده است.

 

در زمان دولت اوباما نیز دولت آمریکا کمک هایی را به عربستان سعودی انجام میداد. آمریکا خودش به تنهایی در میان چند جنگ گیر افتاده و جنگ سوریه توان زیادی از نیروهای آمریکایی گرفته است. اکنون عربستان نیز بر این باور است که دخالت های ایران است که موجب شده است جنگ در یمن به بن بست بخورد و برای همین آمریکا کمک های و فروش تجهیزات نظامی خود را به آمریکا افزایش داده است.

 

این وب سایت آمریکایی در ادامه افزود: شرایط در یمن نیز به نحوی است که جنگ در آن کمی پیچیده است. توجه بیش از حد نیز به موضوع یمن، و حوثی ها موجب می شود که القاعده به دست فراموشی سپرده شود. مطمئنا سیاستی که اوباما در این جنگ در پیش گرفته بود، سیاست درستی نبود اما اکنون نیز کسی در کاخ سفید به طور یقینی برنامه ای که دولت آمریکا برای جنگ یمن دنبال می کند، را نمی پذیرد.

 

آمریکا کاملا چراغ سبز خود را به عربستان و یمن نشان داده است تا اقدامات جدی را در قبال حوثی ها و جلوگیری از ارسال سلاح از تهران به یمن، انجام دهند. تمامی این برنامه های نیز به این خاطر است که آمریکا با این روش میخواهد از افزایش نفوذ ایران در منطقه جلوگیری کند.

 

 

501

 

 

 

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top