خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ الثلاثاء ٤ جمادى الثانية ١٤٣٩ Tuesday, February 20, 2018
 
کد خبر: 784464
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۲:۰۸
ارسالی از سوی مخاطبان؛
قاب عکس خالی و طمع طلسم شدگان
متاسفانه پدیده تلخ دیگری که به تبع اینگونه حوادث در جامعه ما اتفاق میافتد، تصویر برداری های بی رحمانه ی ست که برخی برای افزایش جذابیت شبکه های مجازی انجام می دهند، عکس گرفتن از فریادهای دم مرگ چند هموطن که در میان امواج سیل گرفتار شده اند.
امدادرسانی در سیل آذربایجان قاب عکس خالی و طمع طلسم شدگان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، این روزها در خطه شمال غربی کشورمان یعنی آذربایجان اندوه سنگینی سایه افکنده است و غم از دست دادن تعدادی از هموطنان مخصوصا قلب خانواده های عزیز از دست داده را به معنای واقعی کلمه داغدار کرده است.

 

غم ما نه از روی حس همدردی بلکه از عمق وجود، جای خالی عزیزان را حس کرده و جریجه دار غنچه های نشگفته ی پرپر شده هستیم.

 

رانش زمین، سیل، زلزله در جای جای این کره خالی اتفاق افتاده و عده ای را در کام مرگ فروبرده و امکان وقوع نظایر اینها همیشه و همه جا بوده، و این بخشی از قانون طبیعت است. و درس این قانون به ظاهر خشن تنظیم رفتارهای فردی و جمعی ما در قبال اینگونه حادثه هاست.

 

 متاسفانه پدیده تلخ دیگری که به تبع اینگونه حوادث در جامعه ما اتفاق میافتد، تصویر بر داری های بی رحمانه ی ست که برخی برای افزایش جذابیت شبکه های مجازی انجام می دهند، چگونه ممکن است از فریادهای دم مرگ چند هموطن که در میان امواج سیل گرفتار شده اند تصویر برداری کرد. آیا کسی که دارای روح انسانیست می تواند دست و پا زدن های دم مرگ انسانی را به نیت انتشار در فضای مجازی به تصویر بکشد؟! آیا لزوما استفاده از تکنولوژی یعنی آلودگی به این ناهنجاری ها و مواجه شدن با  پدیده سلفی بگیران و فیلم برداران حوادث تلخ؟! مرگ اخلاق و رواج بی تفاوتی و جنون انتشار و خونسردی دیوانه کننده با توجیه وظیفه من نیست تا به کی؟ آیا به این نمی اندیشیم که شاید روزی نوبت ما باشد؟!

 

و از همه تلخ تر! هجمه ددمنشانه طلسم شده گان برخی از سودجویان سیاسی است که به جنازه عزیزان مردم هم رحم نکرده و آنها را وسیله و بازیچه مطامع سیاسی خود قرار می دهند.

 

 

این که حوادث طبیعی اتفاق میافتد قانون طبیعت است و ممکن است مقصرانی نیز داشته باشد؟ آیا نشان دادن مقصران احتمالی یعنی به راه نداختن شوهای سیاسی هدفمند؟!

 

عزیزی که در مراسم ختم خانواده ای از جانباخته گان حادثه سیل شرکت کرده بود، بیان می کرد: تعداد زیادی خبرنگار غیررسمی و موبایل به دست در اطراف مراسم پرسه می زدند به طوری که مورد اعتراض اطرافیان صاحب مراسم قرار گرفتند، تعدادی به دنبال این بودند که با صاحب عزا مصاحبه ای کرده و حتما به این نکته اشاره کند که مسئولین  بی توجه بودند و منطقه آذربایجان فراموش شده است و ما برای دیده شدن و احقاق حقمان باید مستقل بشویم...

 

متاسفانه این حرکت ها تنها بخشی از رفتارهای مشمئز کننده سودجویان سیاسی در شهرهای عجب شیر، آذر شهر، ارومیه، نقده بوده که اتفاق افتاده است و نتایج آن به وفور در شبکه های اجتماعی، تلویزیون و سایت های معاند دیده می شود. این عده هیچ حد و مرزی برای هتک حرمت نمی شناسند و  با شعار دموکراسی و احقاق حق به راحتی دین، زبان، ارزش های ملی این سرزمین با باد تمسخر میگیرند و دم از آزادی، آگاهی و انسانیت می زنند در حالی که خود بویی از آن نبرده اند.

 

البته این قصه تلخ ویژه این حادثه نبود و آذربایجان از سال های گذشته در هر حادثه ای شاهد هجوم لاشخور های فرصت طلب بوده که از هر فرصت ممکن برای تکه تکه کردن وحدت مردم ایران زمین استفاده می کنند.

 

115

 

1 نظر
کلیدواژه ها:
فرهنگ  |  سلفی‌  |  آذربایجان  |  تصویر  |  عکس  |  سیل  |  ایران  | 
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top