خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 23, 2019
کد خبر: 788287
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۵
آیت الله ناصری تبین کرد:
چرا گناهان زبانی رایج تر است؟
گناهان زباني خيلي آسان و كم هزينه است و ما هم به آنها اهميت نمی دهیم، اما کسی که می خواهد شراب بخورد، پيش مردم نمي‌خورد، چون حرمتی دارد و آبروی او می رود، لذا مخفیانه انجام می دهد.
آیت الله ناصری چرا گناهان زبانی رایج تر است؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، آیت الله محمد علی ناصری، پیش از ظهر  امروز در جمع اقشار مختلف  مردم اظهار کرد: زبان، کلید هر خیر و شری است؛ هر خیری را که می خواهی دنبال آن بروی، کلید آن، زبان است و هر شری هم كه با هر کدام از ابزار و اعضاي بدن تو بخواهد واقع بشود، کلید آن، زبان توست.

 

وی بیان کرد: از اهل بیت(ع) نقل است  که فرمودند، "سزاوار است مؤمنین زبانشان را حفظ کنند؛ همان طور که سکه های طلا و نقره را حفظ و پنهان می کنند." زبان خود را بايد مانند با ارزش‌ترين دارايي‌ات حفظ بکنی، تا اینکه مبادا خرابی بکند و دین و دنیا و آخرت تو را به باد بدهد.

 

استاد برجسته اخلاق حوزه ادامه داد: به راستی علت اینکه این اندازه معاصی از زبان سر می زند، چیست؟ علت آن، این است که گناهان زباني خيلي آسان و كم هزينه است و ما هم به آنها اهميت نمی دهیم،  اما کسی که می خواهد شراب بخورد، پيش مردم نمي‌خورد، چون حرمتی دارد و آبروی او می رود، لذا مخفیانه انجام می دهد و هر آثاری که دارد، برای خود اوست، ولي گناهان زبانی، اين سختي‌ها را ندارد.

 

آیت الله ناصری ادامه داد: دلیل دیگر هم این است که انسان براي ساير گناهان چه بسا پول هم باید بدهد؛ مثلا وقتي می‌خواهد شراب بخورد، پول هم باید بدهد، گناهانی که از سایر اعضا و جوارح صادر می شود، غالباً پول هم می خواهد، اما گناهان زبان نه.

 

وی ابراز کرد: متاسفانه در اين زمانه،‌ در نظر بسياري از مردم، گناهان زبان حرمت و قبح ندارد؛ پول هم كه نمی خواهد، بنشین هزار تهمت به فلانی بزن، حیثيت هزار نفر را ببر؛ هیچ خرجی ندارد، مفت و مجانی همه را از بین بردی؛ پس معاصی‌اي که از سایر اعضا و جوارح صادر می شود، قبح و خرج دارد و در نتيجه کمتر هم انجام می شوند.

 

حوزه نیوز/222

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top