خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠ Thursday, April 25, 2019
 
کد خبر: 788860
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۱۲:۱۵
خبری خوش برای زوجین نابارور
با افتتاح 15 مرکز جدید درمان ناباروری در کشور که با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد، شاهد رشد 61 درصدی مراکز درمان ناباروری در کشور خواهیم بود.
کودک  خبری خوش برای زوجین نابارور
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، با افتتاح 15 مرکز جدید درمان ناباروری در کشور که با حضور وزیر بهداشت در استان البرز و همزمان در استانهای قم، فسا، بیرجند، سبزوار، اراک، اردبیل، گراش، جهرم، زاهدان، گلستان، شیراز، شهرکرد و تهران افتتاح شد، شاهد رشد 61 درصدی مراکز درمان ناباروری در کشور خواهیم بود.

 

یکی از اهداف برنامه تحول سلامت علاوه بر حمایت از زوجین نابارور ، افزایش دسترسی مردم به مراکز درمان ناباروری دولتی در مناطق محروم بود که در ابتدای طرح این مراکز 24 مورد بود و تا آخر دولت یازدهم 15 مرکز دیگر به بهره برداری می رسند که این مراکز برای جمعیت تحت پوشش حدود 18 میلیون نفر در 10 استان (به‌غیر از استان تهران ) است.

 

بنابراین گزارش قبل از شروع طرح تحول سلامت 62 مرکز ارائه دهنده خدمات درمان ناباروری خصوصی و دولتی وجود داشت که از این تعداد 24 مرکز وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی بود که 9 مورد آن آموزشی هستند و 38 مرکز نیز خصوصی بودند.

 

طبق بررسی‌های انجام شده 18 درصد ارائه خدمات ناباروری توسط مراکز دولتی و 82 درصد نیز در مراکز خصوصی ارائه می‌شده است.

 

با افتتاح 15 مرکز جدید درمان ناباروری در کشور که با حضور وزیر بهداشت در استان البرز و همزمان در استانهای قم، فسا، بیرجند، سبزوار، اراک، اردبیل، گراش، جهرم، زاهدان، گلستان، شیراز، شهرکرد و تهران افتتاح شد، شاهد رشد 61 درصدی مراکز درمان ناباروری در کشور خواهیم بود./ افکار

 

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
البرز  |  فرهنگ  |  ناباروری  |  تهران  |  قم  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top