خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ الأربعاء ٢٩ ربيع الثاني ١٤٣٩ Wednesday, January 17, 2018
 
کد خبر: 793584
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۶:۴۰
دکتر علی دارابی؛
باید حرفه‌ای از دولت پرسشگری کنیم
تنش زدایی و کاهش اختلافات در عرصه جهانی و تأمین زندگی سعادتمند و آبرومند برای مردم در اولویت است.
علی دارابی  باید حرفه‌ای از دولت پرسشگری کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دکتر علی دارابی، مدرس دانشگاه و معاون سابق سازمان صدا و سیما، در کانال تلگرامی خود نوشت، ملت انقلابی، سلحشور و آگاه ایران در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ باز حماسه آفریدند و به واقع پیروز اصلی عرصه انتخابات همین مردم هستند. با تبریک این حماسه به ملت بزرگ ایران، رهبر حکیم انقلاب اسلامی و همه نامزدهای انتخابات اما باید بطور ویژه به حجت الاسلام دکتر حسن روحانی منتخب برگزیده ملت تبریک گفت.

بیش از ۴۱ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند و آقای روحانی با حدود ۲۳ میلیون (۵۷%) اکثریت قاطع را از آن خود کرد و آقای رئیسی با ۱۵ میلیون ( ۳۸.۵%) نفر بعد از ایشان است. مشارکت در استان ها نیز زیبا بود: یزد با بیش از ۹۱%، مازندران ۹۰% ، خراسان جنوبی ۸۵% در صدر قرار دارند. تحلیل پیام های انتخابات را در آینده دنبال خواهیم کرد.

اما سه نکته را باید مورد توجه قرار داد:

جریان اصولگرا باید در مدیریت، گفتمان و سخنگویان خود تغییرات اساسی دهد. تحلیل درست از جامعه داشته باشند و مطالبات نسل جوان را به درستی بشناسند و سازوکارهای آن را طراحی کنند. بازسازی و سازماندهی نوین برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می تواند اهداف کوتاه مدت این جریان را در بر گیرد.

طبقه متوسط شهری جدید که تأثیر گذار در عرصه تحولات سیاسی، اجتماعی ایران شده است. صرفاً مطالبات اقتصادی ندارند. این طبقه خواهان فضای باز سیاسی، فرهنگی، اجتماعی است. کاهش مداخله دولت در زندگی شهروندان و گسترش گفتمان صلح و همزیستی با جهان را مدنظر دارد. لذا هر جریان سیاسی یا نامزد انتخاباتی که بتواند مطالبه این جریان را نمایندگی کند همانا آراء این طبقه مهم و تأثیرگذار را از آن خود خواهد کرد.

آقای روحانی و دولت دوم او مسئولیت دشوار و سختی پیش رو دارند. باید اعتماد عمومی و فراگیر مردم را با اقدام و عمل برای حل مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم، گرانی، رکود و برنامه هایی که ارایه کرده است را به فوریت سامان دهد. تنش زدایی و کاهش اختلافات در عرصه جهانی و تأمین زندگی سعادتمند و آبرومند برای مردم را در اولویت قرار دهد.

البته حمایت و همراهی سایر قوا و نهادها برای دولت منتخب یک اصل مهم است. از سوی دیگر نظارت عمومی و پرسشگری از دولت و کارگزاران هم باید به صورت حرفه ای در دستور کار قرار گیرد.
 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top