خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠ Friday, April 19, 2019
 
کد خبر: 797994
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ - ۱۴:۴۰
پشتیبانی مردمی از نظام دمشق؛
بشار اسد راز بقای خود را فاش کرد
اگر انسان پشتوانه مردمی داشته باشد ، می تواند در برابر هر توفانی بایستد. این یک واقعیت بسیار ساده است. اگر انسان پشتوانه مردمی نداشته باشد، بیشتر از چند هفته یا ماه داوم نمی آورد چه برسد به چند سال.
اسما اسد بشار اسد راز بقای خود را فاش کرد
به این مطلب امتیاز دهید
90.5% 9.5% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، بشار اسد روز شنبه اعلام کرد: راز پایداری نظام سوریه و تن ندادنش به خواسته های غرب و کنار رفتن اکثر دشمنان از قدرت خصوصاً باراک اوباما ، نیکولا سارکوزی و فرانسوا اولاند " پشتیبانی مردمی از نظام دمشق" است. 


اسد گفت: اگر انسان پشتوانه مردمی داشته باشد ، می تواند در برابر هر توفانی بایستد. این یک واقعیت بسیار ساده است. اگر انسان پشتوانه مردمی نداشته باشد، بیشتر از چند هفته یا ماه داوم نمی آورد چه برسد به چند سال.


رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ویون تی وی هند گفت: برخلاف ادعای رسانه های غربی ؛ آنچه در سوریه می گذرد ، جنگ رئیس جمهور با مخالفانش نیست، این جنگ، جنگ من نیست، من برای حفظ مسند و قدرت نمی جنگم زیرا اهمیتی به سمت و مقام نمی دهم. آنچه برای من مهم است ، پشتیبانی مردم است. جنگ ما جنگ ملی است و همه ملت برای کشورش می جنگد نَه برای رئیس جمهور . این ، راز بقای نظام سوریه است که شاید غرب به آن پی نبرده باشد. غربی ها در فهم اوضاع سوریه بسیار ساده می اندیشند. بقای نظام سوریه راز پنهانی نیست بلکه واقعیتی است که غربی ها نمی توانند آن را ببینند. 


وی در پاسخ به این سؤال که درپی کناره گیری از قدرت و زندگی کردن در خارج سوریه است یا نَه ، گفت : رئیس جمهور با انتخابات روی کار می آید و کناره گیری اش از قدرت هم با انتخابات خواهد بود یا اینکه ببیند پشتوانۀ مردمی خود را از دست داده است زیرا وقتی پشتوانۀ مردمی را از دست بدهد ، نمی تواند کاری از پیش ببرد و باید از قدرت کناره گیری کند. ولی اوضاع سوریه برخلاف ادعای رسانه های غربی است. در حالی که سوریه گرفتار بحران و توفان است ، من نمی توانم تسلیم بشوم و کشورم را ترک کنم.  


رئیس جمهوری سوریه افزود : اگر من کشورم را رها کنم و بروم ، خودخواه و دشمن میهنم شده ام.هنگامی که انسانی به عنوان رئیس جمهور گرفتار بحبوحه توفان است ، باید به وظیفه اش عمل کند مگر اینکه ملت به او بگوید " برو کنار ، تو نمی توانی کاری برای کشور بکنی". در این زمان است که رئیس جمهور باید از قدرت کناره گیری کند.ترک سوریه برای من یک گزینه نیست .من از کودکی اینگونه بزرگ شده ام که فقط باید در کشورم زندگی کنم نَه کشوری دیگر.

 

العالم

506

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top