خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ الأربعاء ٢٩ ربيع الثاني ١٤٣٩ Wednesday, January 17, 2018
 
کد خبر: 802540
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ - ۰۷:۱۶
موسسه ثامن‌ در مسیر بحران/ خیابانی در کرج بسته شد /ببینید
به نظر می‌رسد اگر مدیریت صحیحی در باب مراکز مالی و اعتباری کشور صورت نپذیرد، عواقب ناخوشایندی منتظر نظام بانکی کشور است. امید است با کشیده شدن رئیس جمهور به مجلس و طرح سوال از وی، این مشکل جدی مردم مورد توجه دولت قرار بگیرد.
و موسسه ثامن‌ در مسیر بحران/ خیابانی در کرج بسته شد /ببینید
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  سید مصطفی موسوی نژاد: ناکارآمدی بانک مرکزی در دولت یازدهم، هر روز برای نظام بانکی کشور و به تبع آن برای مردمی که در آن بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند حاشیه‌سازی کرده است. روز گذشته نیز ۸۷ نماینده مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را راجع به موسسه مالی و اعتباری کاسپین امضا کردند. اسامی که در آن اصلاح‌طلب و اصولگرا هر دو رویت می‌شد تا شائبه جناحی از این اعتراض نمایندگان برداشته شود.

 

تجمع در رضوان‌شهر گیلان

ظهردیروز تصاویری منتشر شد از تجمع مردم رضوان‌شهر گیلان در مقابل موسسه ثامن که بدنبال دریافت سپرده‌هایشان بودند.

 

 

 

 

دامنه تجمعات به سبزوار رسید

 

روز گذشته نیز در سبزوار تجمعی مقابل موسسه ثامن شکل گرفت. مردم با حضور در شعبه مرکری مؤسسه مالی و اعتباری ثامن‌الائمه در خیابان کاشفی سبزوار به دنبال برداشت سپرده خود از این شعبه بودند. مهم‌ترین عامل هجوم مردم برای برداشت سپرده‌های خود، انتشار خبر ادغام این مؤسسه با مؤسسات مالی و اعتباری دیگر است که سبب شد مردم این مؤسسه را در پرداخت سپرده‌های خود ناتوان ببیند.

 

تجمعات چندباره در تهران

در همین راستا ماجراهای موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج روز به روز در حال بدتر شدن است و به نظر می‌رسد اگر این شرایط ادامه پیدا کند، می‌تواند بحران‌زا شود. روز چهارشنبه بود که جمعی از مشتریان مؤسسه مالی اعتباری ثامن در مقابل یکی از شعب این مؤسسه در خیابان هنگام نبش شمیران نو تجمع کردند. تجمع کنندگان اعلام کردند این مؤسسه ورشکست شده و ما با تجمع در مقابل این شعبه خواستار باز پس گیری سپرده های خود هستیم، برخی نیز می‌گفتند مدیران این مؤسسه در حال متواری شدن هستند اما مدیر این بانک که در بین تجمع کنندگان حاضر شده بود اعلام کرد که این موضوع سوء تفاهمی بیش نیست و این مؤسسه همانند روزهای گذشته به کار خود ادامه می دهد.

 

اما ظهر دیروز عکس‌هایی از تجمع مردم تهران مقابل شعبه پیروزی این موسسه منتشر شد که بر نگرانی‌ها افزود.

 

معترضان در کرج خیابان را بستند

اما دامنه اعتراضات به نظر می‌رسد به این سادگی‌ها به اتمام نمی‌رسد. ظهر دیروز از کرج خبر رسید که معترضان به‌منظور رسیدن به اهداف‌شان خیابان شهید بهشتی کرج را بستند.

 

به نظر می‌رسد اگر مدیریت صحیحی در باب مراکز مالی و اعتباری کشور صورت نپذیرد، عواقب ناخوشایندی منتظر نظام بانکی کشور است. امید است با کشیده شدن رئیس جمهور به مجلس و طرح سوال از وی، این مشکل جدی مردم مورد توجه دولت قرار بگیرد.

دانشجو

110

 

2 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top