خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ الجمعة ٧ جمادى الثانية ١٤٣٩ Friday, February 23, 2018
 
کد خبر: 802542
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ - ۰۷:۲۰
وقف چی ؛
2 میلیون سپرده گذار و هشت میلون نفر گرفتار تصمیمات نادرست بانک مرکزی
عضو فراکسیون شفاف سازی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی باید در خصوص مشکلات موسسات مالی- اعتباری پاسخگو باشند، گفت: بر اساس آماری که خود مسئولین اعلام می کنند 2 میلیون سپرده گذار در این موسسات سپرده گذاری کردند که اگر هر سپرده گذار را با خانواده شان چهار نفر در نظر بگیریم، حدو هشت میلون نفر گرفتار تصمیمات نادرست بانک مرکزی شدند.
علی وقف چی  2 میلیون سپرده گذار و هشت میلون نفر گرفتار تصمیمات نادرست بانک مرکزی
به این مطلب امتیاز دهید
87.5% 12.5% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  علی وقف چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موسسات مالی - اعتباری گفت: آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی بجای حل مشکلات این موسسات و پاسخگویی به سپرده گذاران، در صداوسیما حاضر می شود و فرافکنی می کند.

 

وی با بیان اینکه آقای سیف در رسانه ملی اعلام می کند که مردم در موسساتی که سود بیشتری می دهند، سپرده گذاری نکنند، تصریح کرد: اولا این اظهارات رئیس کل بانک مرکزی توهین به شعور مردم و بی احترامی به مردم است و در ثانی سوال این است که مگر شما رئیس کل بانک مرکزی نیستید؟ مگر این موسسات از شما مجوز نگرفتند؟ مگر شما بر آنها نظارت ندارید؟ مگر نرخ سود را شما تعیین نمی کنید؟ مگر شما نباید تعیین کنید که بانک ها و موسسات مالی اعتباری چقدر سود بدهند؟.

 

عضو فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی بجای انجام وظایف خود اطلاعیه صادر می کند، تاکید کرد: سوال ما این است که چطور بانک مرکزی نمی تواند بر این موسسات  نظارت کند؟.

 

وقف چی با اشاره به جلسه و صحبت خود با سیف در خصوص مشکلات این موسسات گفت: اینجانب بصور عام در خصوص مشکلات موسسات مالی- اعتباری و بطور خاص در خصوص مشکلات سپرده گذاران کاسپین با آقای سیف صحبت کردم. آقای سیف می گوید ما به این موسسه مجوز ندادیم.

 

وی افزود: به آقای سیف گفتم اسناد و مدارک مستند وجود دارد که شما به این موسسه مجوز دادید. با فرض اینکه شما مجوزی ندادید چرا رسما اعلام نکردید که این موسسه مجوز ندارد؟.

 

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای سیف گفته که اعلام کردن اینکه این موسسات مجوز ندارند، کار ما نیست و کار قوه قضائیه و دیگر نهادهاست.

 

وقف چی با بیان اینکه اظهارات آقای سیف برای ما قابل قبول نیست، افزود: بانک مرکزی هیچ توجهی به خواسته های سپرده گذاران و مردم ندارد.

 

وی گفت: ما از مسئولین می خواهیم که بین مردم بروند و ببینند که رضایت مندی مشتریان از بانک ها و موسسات چقدر است و چه مقدار به دنبال رضایتمندی و مشری مداری هستند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه هر روز در اخبار می شنویم که فلان موسسه ورشکست و یا ادغام شده و سپرده گذاران تجمع کردند، افزود: بانک مرکزی دارد چه کار می کند که مملکت را بهم ریخته است؟.

 

وقف چی تاکید کرد: اینگونه اخبار و مشکلات نشان می دهد که بانک مرکزی برنامه منسجمی در خصوص موسسات مالی- اعتباری ندارد.

 

وی با بیان اینکه مردم بر اساس اعتمادی که به بانک مرکزی داشتند، در این موسسات سپرده گذاری کردند، گفت: از آنجا که رئیس کل بانک مرکزی در خصوص این مشکلات پاسخگو نیست، از حسن روحانی رئیس جمهور سوال طرح کردیم که وی با حضور در صحن مجلس باید پاسخگوی سوالات نمایندگان در این زمینه باشد.

 

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این سوالات مطالبه عمومی است و امضا کنندگان این سوالات از همه طیف های سیاسی مجلس هستند و این خود نشان می دهد که سوال از رئیس جمهور یک اقدام سیاسی نیست.

 

وقف چی تصریح کرد: امیدواریم که رئیس جمهور و مسئولین دولت هم  این موضوع را یک موضوع کارشناسی ببینند نه اقدام سیاسی.

 

وی با بیان اینکه بیش از 80 نماینده این سوال را امضا کردند، افزود: مجلس تا بعد از عید فطر جلسه ندارد و جلسه مجلس در روز یکشنبه 11 تیر تشکیل می شود که ما طبق آئین نامه پیگیر این سوال خواهیم بود.

افکارنیوز

110

2 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top