خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 23, 2019
کد خبر: 803474
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۱ - ۰۹:۵۳
نکاتی جالب درباره بازگشایی پارلمان بریتانیا
مراسم بازگشایی پارلمان بریتانیا سنتی سیاسی است که سابقه آن به قرن شانزدهم بازمی گردد اما برگزاری آن به شکل کنونی از سال ۱۸۵۲ باب شد؛ پس از بازسازی کاخ وست مینیستر و دو مجلس پارلمان که طعمه حریق شده بودند.
بازگشایی پارلمان بریتانیا نکاتی جالب درباره بازگشایی پارلمان بریتانیا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، محوریت این مراسم سخنرانی ملکه است که در آن اولویت های قانون گذاری برای یک سال پارلمانی برشمرده می شود. این مراسم فرصتی است برای گردهم آمدن دربار، اعضای مجلس نمایندگان، مجلس عوام و دیگر اعضای بلند پایه سیاسی و قضایی.

 

برخی سنت های این مراسم امروزه تنها جنبه تشریفاتی دارد و فاقد کارکرد عملی است. بعنوان مثال سرداب کاخ وست مینستر توسط گارد سلطنتی تفتیش می شود. ریشه این سنت را باید در سال ۱۶۰۵ جستجو کرد و اشاره به تلاش ناموفق کاتولیک های انگلیس در ترور جیمز پروتستان دارد.

 

ملکه به همراه همسر خود سوار بر کالسکه سلطنتی از کاخ باکینگهام روانه وست مینستر می شود. در مقصد ملکه جامه ای بلند بر تن می کند تاج سلطنت را بر سر می گذارد و در ادامه سخنرانی می کند.

 

ویدئو/ بازگشایی پارلمان بریتانیا

 

به محض اعلام آمادگی ملکه، فرستاده ویژه عازم مجلس عوام می شود و نمایندگان آن را به مجلس اعیان فرامی خواند.

 

به گزارش یورونیوز، متن سخنرانی ملکه آنطور که مرسوم است توسط نخست وزیر و کابینه آماده و روی طوماری از پوست نگاشته می شود. گرچه در سال ۲۰۱۳ این متن روی طوماری از کاغذ نوشته شده بود. این متن طی تشریفاتی تقدیم ملکه می شود.

 

ملکه الیزابت دوم دو بار در سال های ۱۹۵۹ و ۱۹۶۳ به دلیل بارداری در این مراسم حضور نداشت و به جای او لرد اعظم سخنرانی ایراد کرد.

 

ملکه ویکتوریا هم به دلیل عزاداری طولانی برای همسرش چند بار در این مراسم غیبت داشت.

 

 

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top